سفر به ترکیه در بهار: علی اف: از همکاری با ایران، روسیه و ترکیه حمایت می کنیم

به گزارش مجله یافان، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در مصاحبه با یک خبرگزاری اسپانیایی تأکید کرد که از همکاری با کشور های منطقه اعم از ایران، روسیه و ترکیه حمایت می نماید.

سفر به ترکیه در بهار: علی اف: از همکاری با ایران، روسیه و ترکیه حمایت می کنیم

بهترین تجربه سفر را با سفر به ترکیه در بهار در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در مصاحبه با خبرگزاری اسپانیایی افه بر همکاری با کشور های منطقه از جمله ایران و روسیه تأکید کرد.

رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در این مصاحبه پیرامون سئوالی در باب امکان همکاری های منطقه ای میان 3 کشور قفقاز جنوبی و 3 کشور همسایه ایران، روسیه و ترکیه گفت: بله. ما از پیشنهاد رئیس جمهور ترکیه برای این بستر همکاری منطقه ای حمایت کردیم. گروه 3+3. ارمنستان هنوز پاسخی نداده است. باز هم موضع غیرسازنده ارمنستان را شاهد هستید. اما ما کاملاً از آن حمایت می کنیم و این نه تنها برای حل و فصل مسائل پس از جنگ، بلکه به طور کلی برای توسعه منطقه ای در منطقه ما بسیار مهم خواهد بود.

الهام علی اف در ادامه این مصاحبه درباره ملاقات با نخست وزیر ارمنستان گفت: ما آماده ایم و در واقع مذاکرات و تماس ها آغاز شده است. قالب همکاری در سطح معاونان نخست وزیر جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه وجود دارد. این قالب به مسائل مربوط به باز شدن ارتباطات اختصاص داده شده است. ما بعلاوه آمادگی خود را برای آغاز همکاری با ارمنستان در خصوص توافقنامه صلح آینده اعلام می کنیم. همه این ابتکارات بار ها به وسیله من و سایر مقامات بیان شده است، اما متأسفانه هنوز از سوی ارمنستان پاسخ مثبت داده نشده است؛ بنابراین موضع ما بدون تغییر است و مراحل خاصی وجود دارد، اما من فکر می کنم در طول این سال ما می توانستیم پیشرفت های بزرگتری داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1166

به "سفر به ترکیه در بهار: علی اف: از همکاری با ایران، روسیه و ترکیه حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به ترکیه در بهار: علی اف: از همکاری با ایران، روسیه و ترکیه حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید