علیرضا بیرانوند؛ خمیازه به رنگ خیانت

به گزارش مجله یافان، وب سایت آی اسپورت - رسول بهروش: عجیب ترین قاب بازی پرسپولیس و پارس جنوبی، بدون تردید تصویر خمیازه کشیدن علیرضا بیرانوند روی نیمکت سرخپوشان بود. گلر شماره یک تیم ملی، برای دومین بازی پیاپی جایی در فهرست نفرات اصلی پرسپولیس پیدا نکرد.

علیرضا بیرانوند؛ خمیازه به رنگ خیانت

بیرو برای توجیه نیمکت نشینی برابر سایپا به حربه مصدومیت مصلحتی پناه برده بود، اما این بار دیگر از این ترفند هم نتوانست استفاده کند. در روزی که بوژیدار رادوشوویچ آسان ترین کلین شیت عمرش را به ثبت رساند، بیرانوند روی نیمکت از سر بی انگیزگی خمیازه تحویل عکاس ها داد. می گویند در جریان شادی گل دقیقه 95 هم بیرو تنها کسی بود که از جایش بلند نشد؛ خبری که اگر راست باشد، خیلی تلخ است.

بهترین گلر این سال های فوتبال ایران، قطعا بابت نیمکت نشینی شوکه شده، اما خوب است او نیم نگاهی به کارنامه اش در این چند ماه بیندازد و منصفانه قضاوت کند که شایسته چنین شوکی بوده یا نه. رادوشوویچ در 5 بازی این فصلش هیچ گلی دریافت ننموده و کلی هم سیو خوب داشته، درحالی که بیرانوند در 10 بازی 7 گل خورده؛ گل هایی که شاید در نصف بیشتر آن ها رد پای قصور و اشتباه او به چشم می خورد.

در حوزه مسابقات ملی هم وضع همینطور بوده؛ تا جایی که بیرانوند حتی روی بازیکن تیم ملی کامبوج هم پنالتی کرد، گرچه خودش آن را گرفت. او برابر عراق هم 2 گل خورد که مخصوصا گل دوم جای دفاع نداشت. بیرو که سال جاری در لیگ غیر از مهار پنالتی استقلال هیچ کار خاص دیگری انجام نداده، در 2 بازی تدارکاتی آذرماه برابر شاهین تهران و سرخپوشان پاکدشت جمعا پنج گل دریافت نموده؛ آیا این آمار قابل باور است؟

به این ها باید برخی سوءرفتار های علیرضا را هم اضافه نمود. بعد از بازی هفته دوم با تراکتورسازی ویدیویی منتشر شد که نشان از رفتار زشت و تحریک آمیز او داشت. پس از آن در ملاقات با سپاهان هم بیرانوند با معرکه گیری اش در میانه های نیمه دوم، تمرکز خودش و کل تیم را به هم ریخت و دقایقی بعد یک گل 30 متری خورد؛ گلی که شاید سرنوشت فصل را عوض کند. اصلا به همین آخرین بازی بیرو مقابل گل گهر نگاه کنید.

او غیراز گل ساده ای که می خورد، به خاطر یکی از همان اصرار های معروفش به پاسکاری های زاید و مغرورانه در مقابل دروازه خودی، یک ضربه ایستگاهی خطرناک به تیم رقیب هدیه می نماید و تازه در میکس زون نشان می دهد بابت این رفتار اصلا هم پشیمان نیست. پارسال در مسابقه با تراکتور، یک بار برانکو از بیرانوند خواست بازی را سریع تر آغاز کند، اما بیرو سرپیچی کرد و بعد هم با تبختر خاصی به مجله یافان گفت: این من هستم که تصمیم می گیرم چه زمانی بازی را آغاز کنم.، اما خب شاید با کالدرون نشود از این شوخی ها کرد. او حالا بیرون نشسته و کاش به جای هر خبط دیگری، قدر این تلنگر را بداند. رسیدن به قله هفته ها طول می کشد، اما سقوط از آن در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق می افتد.

بوژیدار 3 سال تمام بازنده رقابت با بیرانوند بود، اما در تمام طول این مدت یک رفیق و همراه بامعرفت باقی ماند. او هر بار مصاحبه کرد و گفت: من نیمکت نشین بهترین گلر آسیا هستم و به این موضوع افتخار می کنم. بوژیدار با همین روحیه، همواره نخستین نفری بود که بعد از گل های مهم از نیمکت کنده می شد و به سمت گلزن یورش می برد. حالا، اما بیرو 3 هفته هم وارونه شدن این رقابت را تاب نیاورده و روی نیمکت خمیازه می کشد، خمیازه ای که خیانت به تیم، به یک رقیب محترم و البته خود علیرضاست. کاش بدانی چه می کنی پسر خوب!

منبع: برترین ها
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 16

به "علیرضا بیرانوند؛ خمیازه به رنگ خیانت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا بیرانوند؛ خمیازه به رنگ خیانت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید