ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه تهران تغییر کرد

به گزارش مجله یافان، کارشناس مسئول بنیاد نخبگان و المپیادهای دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران با بیان این که طبق آیین نامه جدید و با ایجاد تغییراتی، ظرفیت پذیرش استعدادهای درخشان در بعضی گرایش های ارشد بیشتر شده است، گفت: طبق آیین نامه ای که اواخر سال 98 ابلاغ شد تغییراتی در ظرفیت ها ایجاد شده است.

ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه تهران تغییر کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات شرایط گرفتن ویزای دانشجویی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

فاطمه طاهری در گفت وگو با مجله یافان، با تاکید بر این که تغییری در اصول پذیرش استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد نشده، اظهار کرد: تغییرات اعمال شده در ظرفیت ها به این دلیل بود که در بعضی رشته ها و یا گرایش ها نظیر کشاورزی اقبال زیادی برای برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وجود نداشت و بدین ترتیب بسیاری از ظرفیت ها خالی می ماند.در مقابل در بعضی دیگر از رشته ها نظیر برق قدرت و یا برق مخابرات شمار متقاضی زیاد بود به نحوی که گاه امکان ادامه تحصیل در این گرایش ها برای دانشجویان دانشگاه تهران فراهم نمی شد.

کارشناس مسئول بنیاد نخبگان و المپیادهای دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران در ادامه شرح داد: به عنوان مثال اگر n نفر ظرفیت پذیرش دانشگاه در روزانه ارشد بود، 40 درصد آن در هر رشته و گرایش، به استعدادهای درخشان اختصاص می یافت.اما بر اساس آیین نامه جدید مقرر شد ظرفیت ها در کل رشته ها تجمیع شوند. به این نحو که ظرفیت پذیرش از رشته های بدون متقاضی به رشته های پر متقاضی منتقل گردد بر این اساس دانشگاه تهران ظرفیت خالی کشاورزی باغبانی را به رشته پرطرفدار می دهد و به این ترتیب مشکل از نظر پذیرش تا حدودی رفع خواهد شد.

وی اعلام کرد: در امسال و برای مرحله نخست(ثبت نام استعدادهای درخشان و پذیرش اولیه) برای مقطع ارشد حدود 700 پذیرش داشتیم که رشته های برق و علوم پایه، ادبیات در گرایش های فلسفه و باستان شناسی و سپس رشته های هنر از جمله رشته های پر متقاضی بودند.

کارشناس مسئول بنیاد نخبگان و المپیادهای دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تهران در سرانجام با بیان اینکه امسال به علت شرایط کرونایی مدارک متقاضیان به وسیله بارگذاری در سایت پذیرفته شد، اعلام کرد: سال گذشته برای این دوره ها 300 نفر ثبت نام اولیه داشتند اما امسال 1382 نفر ثبت نام الکترونیکی اولیه انجام دادند و از بین آن ها تنها 780 نفر در مرحله نخست، پذیرش و برای مصاحبه معرفی شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 551

به "ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه تهران تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دانشگاه تهران تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید