ضرر 1500 میلیارد تومانی هتل های کیش در نوروز 99 ، درآمد نوروز برابر با 4 ماه سال بود

به گزارش مجله یافان، مسیح الله صفا، رئیس جامعه هتلداران کیش، با اشاره به آخرین شرایط هتل ها در کیش گفت: در کل دنیا بیشترین لطمه ای که ویروس کرونا وارد کرد به صنعت گردشگری بود و ایران و جزیره کیش نیز از این مسئله مستثنی نیست. هر سال از 27 اسفند الی 17 فروردین یک شرایط استثنایی برای جزیره کیش از لحاظ پذیرش مسافر بود و درآمد این 20 روز برابر با 4 ماه است.

ضرر 1500 میلیارد تومانی هتل های کیش در نوروز 99 ، درآمد نوروز برابر با 4 ماه سال بود

وی با اشاره به اینکه جزیره کیش دو شکل مسافر دائمی و فصلی دارد، گفت: هر سال از 27 اسفند الی 17 فروردین یک شرایط استثنایی برای جزیره کیش از لحاظ پذیرش مسافر است و درآمد این20 روز برابر با 4 ماه است و می توانند هزینه 4 ماه خود را در این 20 روز تامین کنند ولی امسال متاسفانه این اتفاق نیفتاد و مبلغی حدود 1500 میلیارد تومان ضرر مادی به هتل داران کیش وارد شد.

صفا با اشاره به اینکه میزان رقم زیان دهی هتل ها در کل کشور حدود 6000 میلیارد تومان است، اضافه نمود: براساس آمار، تحقیقات و اطلاعاتی که از هتل های کیش به دست آوردیم. تمامی هتل ها زیان دیدند.

وی با اشاره به اینکه حدود 50 هتل در کیش در حال فعالیت هستند و به همین میزان نیز هتل در حال ساخت است، ادامه داد: مسئولان هتل ها با وجود آنکه از این شرایط ضرر کرده بودند اما بازهم برای کمک به مبارزه با کرونا کوتاهی نکردند و مبالغ خوبی را برای تهیه دارو، امکانات پزشکی و اقلام بهداشتی جمع آوری و هزینه کردند و حتی دستگاهی را خریداری کردند که ظرف 3 ساعت می تواند نشان بدهد که فرد کرونا دارد یا خیر.

صفا درباره تعدیل نیروها و کارکنان هتل ها در جزیره کیش گفت: گروهی از کارگران هتل ها و کارکنان آنها ساکن مناطق دیگر همچون میناب و بندرعباس هستند که با توجه به تعطیلی هتل ها به شهر خود بازگشتند و حقوق و مزایای خود را دریافت کردند و هر زمان که هتل ها باز شود دوباره بازخواهند گشت. حدود 2000 نفر نیز از کارکنان هتل ها در داخل جزیره اسکان دارند و آمادگی دارند به محض آنکه بهداشت و سلامت فعالیت هتل ها را تایید کند به سر کار خود بازگردند.

وی ادامه داد: کارکنانی که در جزیره اقامت دارند از کارفرمای خود حقوق دریافت می کند اما متاسفانه با وجود آنکه هتل ها حدود در ماه 40 میلیارد تومان به عنوان حق بیمه کارگران و کارکنان خود به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند اما تا حالا هیچ کمکی از دولت برای پرداخت حقوق به پرسنل خود دریافت نکردند.

وی با اشاره به اینکه بازگشایی هتل ها منوط به ورود مسافر است، گفت: ایرلاین ها همچنان فعالیت نمی کنند و از آنجایی که بیش از 90 درصد مسافران جزیره کیش از طریق پروازهای هوایی وارد کیش می شوند باید پیش از آغاز فعالیت هتل ها شرایط فعالیت ایرلاین ها تعیین شود.

صفا اضافه نمود: حتی اگر در خوشبینانه ترین حالت از عید فطر ورود مسافران به جزیره کیش مجددا آغاز شود، بازهم ضرر 1500 میلیارد تومانی هتل ها به سختی قابل جبران است.

صفا در پاسخ به این سوال که آیا می توان هتل ها را امروز بازگشایی کرد یا خیر گفت: پروتکل های بهداشتی باید به خوبی رعایت شوند. امروز در نتیجه رعایت این پروتکل ها حدود 16 روز است که مورد مثبت جدیدی از کرونا در کیش دیده نشده است و اگر بخواهیم بدون برنامه، هتل ها را بازگشایی کنیم امکان دارد افرادی که ناقل هستند وارد جزیره شوند.

منبع: ایلنا

منبع: چمدان
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 12 تیر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 329

به "ضرر 1500 میلیارد تومانی هتل های کیش در نوروز 99 ، درآمد نوروز برابر با 4 ماه سال بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرر 1500 میلیارد تومانی هتل های کیش در نوروز 99 ، درآمد نوروز برابر با 4 ماه سال بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید