شرایط اعزام نیروهای کار به ایرلند، ایجاد 700 هزار شغل طی دو سال

به گزارش مجله یافان، اختصاص 1000 میلیارد تومان اعتبار اشتغال در بودجه 96، اعلام شرایط اعزام نیروهای کار به ایرلند و معرفی مقرری بگیران بیمه بیکاری به سازمان فنی و حرفه ای از مهمترین خبرهای این هفته بود.

شرایط اعزام نیروهای کار به ایرلند، ایجاد 700 هزار شغل طی دو سال

به گزارش مجله یافان، در هفته ای که گذشت علی ربیعی - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی- از ایجاد 700 هزار شغل طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: از این میزان سهم بخش خدمات 53 درصد، کشاورزی 15 درصد و مابقی مربوط به بخش های صنعت، ساختمان و انرژی بوده است.

وی با اشاره به اختصاص 1000 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 1396 برای ایجاد اشتغال در کشور، تاکید کرد: اگر سال آینده به رشد 5.6 درصدی دست پیدا کنیم و این رشد به سمت اشتغال برود دولت در سالهای 96 و 97 دستاورد بهتری در زمینه اشتغال خواهد داشت.

شرایط اعزام متقاضیان اعزام به ایرلند خبر دیگری بود که این هفته از سوی رییس انجمن صنفی کاریابی های بین المللی ایران اعلام شد.

آنطور که حسن کرباسی گفته به دنبال امضای سند همکاری میان ایران و ایرلند در مهر ماه امسال، مقرر شد تا افراد واجد شرایط و متقاضی اعزام پس از ورود به ایرلند و طی دوره های آموزش زبان و فراگیری حرفه آشپزی و هتلداری در بازار کار ایرلند مشغول کار شوند.

نیروهای اعزامی پس از خاتمه مرحله اول و در صورت رضایت کارفرما می توانند ضمن تمدید قرارداد جدید خود در بازار کار این کشور همچنان مشغول به کار باشند.

کرباسی صنعت گردشگری و اقتصاد قوی کشور ایرلند را مهمترین شاخصه آن دانست و گفت: نیروهای خارجی شاغل در آن می توانند پس از مراجعت به کشور خود و با توجه به دورهای آموزش دیده تجارت خود را به راحتی انتقال داده و جذب بازار کار داخلی شوند.

وی داشتن حداکثر 40 سال تمام، آشنایی به مکالمه زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان تا هنگام اعزام، آشنایی با یکی از مهارتهای هتلداری و آشپزی و زیر شاخه های مرتبط با آن و ارائه مدارک فنی و حرفه ای یا سابقه کار مرتبط مورد تائید را از جمله شروط اعزام متقاضیان اعلام کرد.

متقاضیان واجد شرایط جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی www.scaba.ir مراجعه کنند.

در هفته ای که گذشت مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون از معرفی مقرری بگیران بیمه بیکاری به سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد و گفت که توانمند سازی مقرری بگیران بیمه بیکاری در اولویت وزارت کار قرار گرفته است.

کریم یاوری گفت: برای صیانت از نیروی کار و حمایت از پایداری تولید، چتر حمایتی بیمه بیکاری با گسترش دامنه پوشش برای کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار می شوند همچنان گسترده است.

وی شرح داد: وزارت کار پوشش بیمه بیکاری را با رویکرد اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری و کاهش طول مدت ماندگاری مقرری بگیران در برزخ بیکاری در دستور کار دارد و درصدد است تا توانمند سازی این افراد از طریق معرفی آنها به مراکز آموزش فنی و حرفه ای صورت گیرد تا به کسب و افزایش مهارت آنها برای دستیابی به فرصتهای شغلی و راه اندازی کسب و کار جدید شود.

به گفته یاوری، تمام هزینه های آموزش فنی و حرفه ای مقرری بگیران بیمه بیکاری بدون محدودیت از حساب بیمه بیکاری توسط تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

به گزارش مجله یافان، در سال 1394 بیش از 28 هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری به مراکز آموزش فنی و حرفه ای معرفی شدند و در شش ماهه نخست امسال نیز حدود 17 هزار نفر از این افراد دوره های آموزشی مهارت را در سازمان فنی و حرفه ای گذراندند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 167

به "شرایط اعزام نیروهای کار به ایرلند، ایجاد 700 هزار شغل طی دو سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط اعزام نیروهای کار به ایرلند، ایجاد 700 هزار شغل طی دو سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید