خبرنگاران هالک بانک ترکیه به دنبال برکناری قاضی آمریکایی

به گزارش مجله یافان، تهران- خبرنگاران- براساس گزارش های منتشر شده هالک بانک ترکیه که با اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران روبه رو می باشد، به دنبال برکناری قاضی این پرونده است.

خبرنگاران هالک بانک ترکیه به دنبال برکناری قاضی آمریکایی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

خبرگزاری رویترز سه شنبه شب به نقل از رابرت کری وکیل هالک بانک ترکیه گزارش داد این بانک به دنبال آن است که از قاضی پرونده مربوط به اتهام نقض تحریم های ایران بخواهد که از خود برطرف صلاحیت کند.

براساس این گزارش،کری در جلسه دادگاه این موضوع را بدون آنکه دلیلی اقامه کند، به قاضی ریچاد برمن خبر داد و برمن نیز تا 14 ژوئیه (24 تیرماه) فرصت داد که این بانک به صورت رسمی درخواست خود را ارایه دهد.

وزارت دادگستری آمریکا هالک بانک را متهم نموده که با استفاده از خدمات اقتصادی خود و تاسیس شرکت های صوری در ایران، به ترکیه و امارات برای دور زدن تحریم های واشنگتن علیه ایران یاری نموده است اما این بانک اتهام ها را رد نموده است.

وکیل آمریکایی هالک بانک فروردین ماه در یک دادگاه فدرال در منهتن نیویورک، ادعای دادستان های این کشور مبنی بر نقض تحریم های ضدایرانی را مردود خواند.

دستگاه قضایی آمریکا مهرماه سال گذشته هالک بانک ترکیه را به کلاهبرداری، پولشویی و نقض تحریم های ایالات متحده علیه ایران متهم کرد و خواهان پاسخگویی این بانک در دادگاهی آمریکایی شد.

دادستان های آمریکا در کیفرخواست خود مدعی شدند که هالک بانک از سال 2012 تا 2016 به اجرای طرحی یاری کرد که اجازه می داد ایران درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز در بازارهای جهانی را با استفاده از شبکه ای از شرکت ها خرج کند.

این اتهامات، مشابه همان اتهاماتی است که به مهمت هاکان آتیلا یکی از مدیران سابق هالک بانک وارد و سال گذشته بر مبنای آن محاکمه و به حبس محکوم شد.

آتیلا، معاون هالک بانک ترکیه که به اتهام معاونت در دور زدن تحریم های آمریکا علیه ایران در مارس 2017 در آمریکا بازداشت شده بود، اواخر تیر سال گذشته بعد از 28 ماه از زندان آزاد شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آتیلا اواخر سال گذشته میلادی در ایالت نیویورک برگزار شده و رضا ضراب تاجر ایرانی تبار ترکیه ای به عنوان شاهد دادگاه وی حاضر شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 17 شهریور 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 458

به "خبرنگاران هالک بانک ترکیه به دنبال برکناری قاضی آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هالک بانک ترکیه به دنبال برکناری قاضی آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید