خبرنگاران عرضه اولیه دو شرکت جدید در بورس و فرابورس

به گزارش مجله یافان، تهران - خبرنگاران - عرضه اولیه سهام دو شرکت، تامین سرمایه امین با نماد امین در بورس تهران و پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در فرابورس برای روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) قطعیت یافت.

خبرنگاران عرضه اولیه دو شرکت جدید در بورس و فرابورس

در ماه های اخیر، حمایت دولت از بورس بی سابقه بوده، به طوری که از طریق عرضه صندوق های ETF با قیمت مناسب، تامین مالی از طریق این بازار، عرضه سهام شرکت های جدید و نیز آزادسازی سهام عدالت، حمایت همه جانبه ای از بازار سرمایه صورت گرفت.

در این میان، عرضه سهام شرکت های جدید (عرضه اولیه) همیشه مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار داشته است، زیرا تا به امروز بیش از 90 درصد از عرضه اولیه هایی که در بورس اجرا شده، سودآور بوده اند به همین دلیل این اقدام همیشه در بورس برای فعالان بازار جذابیت داشته است.

بر این اساس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت تامین سرمایه امین به نماد امین منتشر شد که مطابق آن روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) تعداد 300 میلیون سهم به عنوان پانصدو چهل و پنجمین شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش فعالیت های جنبی واسطه گری های مالی گروه فعالیت های جنبی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی ، طبقه فعالیت های جنبی واسطه گری های مالی طبقه بندی نشده در جای دیگر و در فهرست نرخ های بازار دوم و در نماد امین به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 300 سهم در دامنه قیمتی 9 هزار و 800 ریال تا 10 هزار و 400 ریال تعلق می گیرد.

هنگامی که سهام شرکتی برای نخستین بار در بورس عرضه می شود، به روز اول عرضه سهام، عرضه اولیه گفته می شود، در این روز درصد مشخصی از کل سهام شرکت برای نخستین بار از طریق بورس یا فرابورس توسط سرمایه گذاران خریداری می شود.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 12 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه راستا برق گیلان و زر ماکارون عرضه اولیه شده اند و پتروشیمی ارومیه و تامین سرمایه امین سیزدهمین و چهاردهمین شرکت تازه وارد سال به شمار می فرایند.

همچنین در کنار عرضه اولیه شرکت تامین سرمایه امین در بورس، آگهی عرضه اولیه سهام شرکت پتروشیمی ارومیه به نماد شاروم منتشر شد که مطابق آن از سهام این شرکت در تاریخ چهارشنبه (15 مرداد ماه) در بازار فرابورس عرضه خواهد شد.

در این عرضه اولیه به هر کد معاملاتی حداکثر 40 سهم در دامنه قیمتی 6 هزار و 200 ریال تا 6 هزار و 300 ریال تعلق می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 489

به "خبرنگاران عرضه اولیه دو شرکت جدید در بورس و فرابورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عرضه اولیه دو شرکت جدید در بورس و فرابورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید