خبرنگاران حزب الله: تحقیقات انفجار بندر بیروت نبایستی سیاست&zwnjزده باشد

به گزارش مجله یافان، تهران- خبرنگاران- جنبش حزب الله لبنان روز آدینه با صدور بیانیه ای در واکنش به اتهام زنی قاضی پرونده تحقیق انفجار بندر بیروت به بعضی مقام های کنونی و پیشین این کشور، تأکید کرد که اقدامات قانونی نبایستی سیاست زده باشند.

خبرنگاران حزب الله: تحقیقات انفجار بندر بیروت نبایستی سیاست&zwnjزده باشد

به گزارش مجله یافان به نقل از المنار، در بیانیه حزب الله آمده است: بار دیگر، بر تأیید اولیه و تام خود بر تحقیقات شفاف و بی طرفانه قضایی در ارتباط با انفجار هولناک بندر و همچنین شناسایی تمام دستگاه ها و افراد مسؤول این انفجار تأکید و بر اصرار خود در مورد دور بودن تمام اقدامات از سیاست و مطابقت این اقدامات با احکام قانون اساسی تأکید می کنیم.

این بیانیه می افزاید: مردم لبنان حق دارند که از واقعیت کامل این جنایت، از ابتدای ورود کشتی حامل مواد منفجره به بندر و طرف هایی که این محموله متعلق به آن ها بوده و دانستن مقصد نهایی این محموله و دلایل باقی ماندن آن در این سال ها در انبارهای بندر، علل انفجار و همچنین کسانی که در آن دست داشتند تا سهل انگاری، فساد یا سوء مدیریت هرکسی که مستقیم یا غیرمستقیم در آن دست داشته، مطلع شوند.

حزب الله افزوده است: ما تأکید می کنیم که تمام اقداماتی که قاضی تحقیقات اتخاذ می نماید باید به دور از سیاست و غرض و مطابق با احکام قانون اساسی باشد و حکم بر پایه اصول منطقی و قانونی باشد. بنابر این قاطعانه نبود استاندارد در تحقیقات را رد می کنیم؛ مسأله ای که به باور ما افرادی را هدف قرار داده و بعضی دیگر را بدون درنظر دریافت حق نادیده انگاشته است و از طرفی دیگر، شبهه جنایت را به بعضی نسبت داده و بدون رعایت عدل، بعضی دیگر را در تحقیقات کنار گذاشته است.

حزب الله با درخواست از قاضی تحقیقات برای آنالیز مجدد این پرونده و اتخاذ اقدامات قانونی مناسب برای روشن شدن حقیقت به دور از سیاسی زدگی، افزوده است: جنایت انفجار بندر بیروت یک جنایت معمولی نیست بلکه جنایت بزرگی است.

قاضی تحقیقات انفجار بندر بیروت، روز گذشته (پنجشنبه) حسان دیاب، نخست وزیر مستعفی لبنان، علی حسن خلیل، وزیر دارایی سابق، غازی زعیتر و یوسف فنیانوسی، از وزرای مشاغل پیشین را به کوتاهی متهم کرد.

انفجار مهیب بیروت که 4 اوت گذشته (14 مردادماه) رخ داد، بیش از 200 کشته و 6 هزار زخمی برجای گذاشت. همچنین 300 هزار نفر نیز به دلیل تخریب خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 712

به "خبرنگاران حزب الله: تحقیقات انفجار بندر بیروت نبایستی سیاست&zwnjزده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حزب الله: تحقیقات انفجار بندر بیروت نبایستی سیاست&zwnjزده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید