جنگلی که جیغ می کشد!

به گزارش مجله یافان، نامش سربرج است اما همه آن را به جیغ می شناسند. جنگلی که طنین جیغ و فریادهای شبانه آن، ترس بر دل و جان هر رهگذری می اندازد.

جنگلی که جیغ می کشد!

به گزراش مجله یافان، در منطقه طرقبه از توابع شهر مشهد در استان خراسان رضوی، جنگلی سرسبز و بکر با درختان سر به فلک کشیده و رودخانه ای فصلی واقع شده است.

این جنگل را از این رو سربرج می خوانند که در نزدیکی روستایی با همین نام واقع شده است. اگر چه زیبایی و شگفتی این جنگل، گردشگران بسیاری را به سوی خود می خواند اما دلیل اصلی شهرت جنگل سربرج، نه این زیبایی های طبیعی بلکه اسراری است که در این جنگل دیده و شنیده می گردد.

چرا این جنگل نفرین شده است؟

سربرج را جنگل جیغ می خوانند چرا که هر شب به محض غروب کردن خورشید، صداهایی از جنگل به گوش می رسد که شباهت زیادی به جیغ های مکرر و زجرآلود دارد.

بومیان منطقه این جنگل را نفرین شده می دانند و معتقدند که نیروهای شیطانی در این جنگل زندگی می نمایند و این صداهای شبانه، فریادها و جیغ های همان شیاطین است که به گوش می رسد.

این صداهای عجیب و اسراری که ممکن است در دل این جنگل پنهان شده باشد، بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی را به این منطقه می کشاند.

اگرچه بیشتر آنها چندان تحمل شنیدن این صداها را ندارند و ترس در دل آنها رخنه می نماید و میل برگشت دارند اما بعضی نیز هستند که ماندن در این جنگل را تجربه ای رازآلود و تکرارنشدنی می دانند.

چه کسی جیغ می کشد؟

این صداهای عجیب و ترسناک برای سال ها بدون علت روشن و درستی شنیده شد. بعضی منبع این صدا را وزش باد در میان درختان و حرکت برگ ها می دانستند که البته با مطرح کردن این موضوع که صداها حتی در شب های صاف و بدون وزش باد نیز شنیده می شوند، رد شد اما منبع این صداها بی علت نماند.

کارشناسان در تحقیقات خود دریافتند که این جنگل زیستگاه نوعی ملخ است که آوازهای شبانه آنها صدایی را ایجاد می نمایند که شباهت زیادی به جیغ یک زن دارد.

گفته شده هر درخت از این جنگل در طول شب شاید میزبان 30 هزار ملخ باشد، ملخ هایی که سال هاست ترس را بر جان ساکنان و گردشگران بسیاری انداخته اند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 632

به "جنگلی که جیغ می کشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگلی که جیغ می کشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید