جزئیات جدیدی از علل مسمومیت دانش آموزان

به گزارش مجله یافان، یک عضو کمیته حقیقت یاب آنالیز دلیل مسمومیت دانش آموزان به ارائه جزییات جدیدی از دلایل مسمومیت پرداخت.

جزئیات جدیدی از علل مسمومیت دانش آموزان

محمدحسن آصفری در مصاحبه با ایسنا، اظهار کرد: کمیته حقیقت یاب آنالیز علل مسمومیت دانش آموزان روز گذشته جلسه ای با حضور نمایندگانی از وزارتخانه های اطلاعات، کشور، بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان اطلاعات سپاه و اطلاعات نیروی انتظامی برگزار کرد.

وی ادامه داد: طبق گزارش ارائه شده متاسفانه تعداد زیادی از مدارس ما درگیر مسمومیت شده اند که آمار ارائه شده تا دیروز درگیری 25 استان کشور شامل تقریبا 230 مدرسه می شود که در پی آن بیش از 5000 دانش آموز دختر و پسر مسموم شده اند از این آمار بیشترین مسمومیت مربوط به دختران و کمترین مربوط به پسران بوده است.

این عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور ادامه داد: آزمایش های مختلفی برای شناسایی نوع مسمومیت در حال اجرا است تا علت مسمومیت معین شود؛ تا به امروز اطلاعات خاصی به دست نیامده که براساس آن معین شود که نوع سم چه بوده است و یا این که این اقدامات از چه ناحیه ای اجرا شده است. البته بخشی هم به استرس دانش آموزان برمی شود که وقتی اتفاقی بین آن ها رخ می دهد دیگران هم دچار استرس می شوند.

آصفری درباره این که آیا منشأ مسمومیت، گاز یا مورد دیگری بوده است؟ گفت: طبق اطلاعات به دست آمده که البته هنوز هم 100 درصد تایید نشده، مسمومیت در بعضی موارد به علت انتشار گاز خاصی بوده که در جا های مختلف فرق دارد مثلا در بعضی موارد حاوی بوی گندیده یک نوع میوه خاص بوده است، به هرحال موضوع در حال آنالیز است تا نوع مسمومیت و ماده آن معین شود وزارت بهداشت به طور جدی دنبال می نماید لذا باید منتظر نتایج سم شناسی وزارت بهداشت بود.

وی در جمع بندی اظهار کرد: تمامی اعضای کارگروه بر این موضوع تاکید دارند که اگر عامل و یا عواملی در مسمومیت دخیل هستند باید برخوردی توام با اشد مجازات با آن ها شود، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی هم تدابیر لازم داشته باشند تا معین شود علت این موضوع چه بوده است. به همین دلیل قرار است این دستگاه ها گزارش کتبی را به کمیته حقیقت یاب ارسال کند و این کمیته بعد از دریافت گزارش جلسه ای را تشکیل خواهد داد.

آصفری در خاتمه گفت: تاکید ما بر این است که باید تدابیر امنیتی و اطلاعاتی کامل برای شناسایی عوامل صورت گیرد؛ مجلس شورای اسلامی به طور جد این موضوع را دنبال می نماید و تا حصول نتیجه پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1561

به "جزئیات جدیدی از علل مسمومیت دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدیدی از علل مسمومیت دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید