جزئیات تماس تلفنی پامپئو و عبدالمهدی، درخواست بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی

به گزارش مجله یافان، نخست وزیر عراق از وزیر خارجه آمریکا خواست نمایندگانی از سوی این کشور برای ایجاد سازوکار هایی در زمینه خروج نظامیان آمریکایی از عراق اعزام کند.

جزئیات تماس تلفنی پامپئو و عبدالمهدی، درخواست بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی

به گزارش گروه سیاسی مجله یافان، به نقل از شبکه السومریه، عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشبرد امور از مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا خواسته است که کشورش نمایندگانی را برای اجرای مصوبه اخیر مجلس در خصوص خروج نظامیان آمریکایی و معین کردن سازوکار هایی برای عقب نشینی امن نیرو ها از عراق اعزام کند.

عبدالمهدی با انتقاد از تحرکات منفی و تحریک آمیز آمریکا در عرقا خطاب به پامپئو گفته است که نیرو ها و پهپاد های آمریکا بدون اجازه دولت عراق وارد این کشور می شوند.

بر اساس دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق، مایک پامپئو پنجشنبه شب با عبدالمهدی تلفنی گفتگو کرد که طی آن تحولات اخیر و تمایل طرف های مختلف برای جلوگیری از تنش و رفتن به سمت جنگ فراگیر بررسی شد.

عبدالمهدی اضافه کرد عراق با تمام عملیات هایی که حاکمیتش را نقض کند، از جمله عملیات اخیر گفت عراق تلاش های گسترده ای انجام می دهد و با تمام طرف ها در تماس است تا از تبدیل شدن به میدانی برای جنگ خودداری کند.

وی با تاکید بر ضرورت معین شدن سازوکار های اجرای مصوبه اخیر مجلس درباره اخراج نظامیان آمریکایی از آمریکا خواست نمایندگانی را به این منظور به عراق اعزام کند.

عبدالمهدی خاطر نشان کرد عراق به حفظ بهترین روابط با همسایگان و دوستانش در جامعه بین المللی و حمایت از نمایندگی ها و منافع خارجی و تمام کسانی که در خاک عراق هستند، پایبند است و اولویت هایش در مبارزه با تروریسم و داعش و خشونت از یک سو و بازسازی عراق و رشد اقتصادی و حمایت از حاکمیت و استقلاب و وحدت ملی و تحقق امنیت و ثبات برای عراق و منطقه از سوی دیگر خلاصه می شود

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 73

به "جزئیات تماس تلفنی پامپئو و عبدالمهدی، درخواست بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تماس تلفنی پامپئو و عبدالمهدی، درخواست بغداد درباره خروج نظامیان آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید