تسهیلات دستگاه های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی

به گزارش مجله یافان، خبرنگاران/فارس معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس اقدامات و تسهیلات پیش بینی و اعمال شده از سوی دستگاه های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی بخش های مختلف در این استان را تشریح کرد.

تسهیلات دستگاه های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی

عبدالرضا قاسم پور گفت: از سوی سازمان امور اقتصادیاتی، سازمان تامین اجتماعی، بانک ها، اداره کل ثبت اسناد و املاک، دستگاه های خدماتی و شهرداری شیراز تسهیلات و خدماتی ویژه فعالان اقتصادی در نظر گرفته شده است که در شرایط کنونی تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش مجله یافان به نقل از استانداری فارس، قاسمپور گفت: متوقف شدن وصول مطالبات و عدم قطع گاز مشترکان بدهکار، امهال بدهی مشترکان عمده به صورت موردی، ارایه خدمات الکترونیکی به مشترکان و استقرار کارکنان در ورودی ادارات به منظور دریافت و جمع آوری تقاضای ارباب رجوع و پیگیری و اقدام تا حصول نتیجه از جمله اقدامات اجرا شده است.

اقدامات آبفای شهری فارس در حمایت از مردم

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: همچنین شرکت آب و فاضلاب شهری استان تمهیداتی از جمله فرصت دادن جهت پرداخت بدهی های آب و فاضلاب بها دارای بدهی 2 دوره یا کمتر مربوط به واحد های تولیدی و انشعابات مسکونی تا اردیبهشت ماه 1399 پیش بینی کرده است.

قاسمپور اضافه نمود: با توجه به اینکه حق انشعابات واگذاری آب باید در انتها سال اقساط آخر آن وصول شود، جهت واحدهای تولیدی، سردخانه مواد غذایی و دامداری های متقاضی تا خردادماه 1399 مهلت پرداخت اقساط تمدید شد.

وی ادامه داد: اقساط معوقه مسکن مهر لپویی به شرکت آب و فاضلاب شهری نیز که باید تا انتها اسفندماه دریافت می شد 2 ماه تمدید شد. همچنین تمهیدات لازم جهت عدم مراجعه ماموران قرائت کنتور به در منازل پیش بینی شده و شماره کنتور توسط مشترکان از طریق سامانه پیامکی دریافت و قبض نیز در شهرهای استان به صورت الکترونیکی ارایه خواهد شد.

حمایت های پیش بینی شده در بخش اموراقتصادیاتی

قاسمپور به امتیازات و حمایت های اجرا شده در بخش اموراقتصادیاتی استان اشاره کرد و اضافه نمود: تمدید مهلت برخورداری از بخشودگی جرایم مقرر اسفندماه تا خرداد ماه سال 1399 و تعویق وصول چک های سر رسید شده مودیانی که به واسطه شرایط اخیر توان پرداخت ندارند، از جمله حمایت های بخش اموراقتصادیاتی استان است.

وی ادامه داد: از دیگر حمایت های بخش اموراقتصادیاتی استان فارس ، خودداری از هر گونه اقدام اجرایی تا اردیبهشت ماه، تقسیط مانده بدهی با دریافت سهم بسیار جزئی و تقسیط بلندمدت مانده بدهی، به تعویق انداختن نسبی حسابرسی اقتصادیاتی و عدم درخواست از مودیان جهت حضور در دستگاه های اجرایی است، همچنین از 17 اسفندماه لغایت انتها فروردین ماه سال 1399 تمام نشست های هیات های حل اختلاف اقتصادیاتی مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی برگزار نخواهد شد.

تمدید اعتبار دفترچه های تامین اجتماعی تا انتها فروردین ماه 99

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: همچنین سازمان تامین اجتماعی استان امتیازاتی را برای مردم در نظر گرفته که از جمله آن می توان به تمدید اعتبار دفترچه های درمانی تامین اجتماعی تا انتها فروردین سال 1399 اشاره کرد که دیگر نیازی به مراجعه مردم به شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی نیست.

قاسم پور اضافه نمود: همچنین بازرسی تایید اشتغال بیمه شدگان در کارگاه ها تا انتها فروردین ماه سال 1399 متوقف می شود و مردم می توانند با مراجعه به سایت eservice.tamin.ir از خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی برخوردار شوند.

خدمات بانک ها به مردم

وی همچنین به تسهیلات پیش بینی شده از سوی بانک های استان گفت: شبکه بانک ها هیچ گونه تغییری نسبت به اقساط اسفندماه 1398، فروردین ماه و اردیبهشت ماه سال 1399 درنظر نمی گیرند و مردم می توانند از خردادماه 1399 اقساط خود را پرداخت کنند.

معاون استاندار فارس اعلام نمود: همچنین تاریخ انقضای کارت عابر بانک تا انتها فروردین ماه 1399 افزایش یافت و پرداخت خودپردازها از 200 هزار تومان به 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

قاسم پور اضافه نمود: انتقال کارت به کارت نیز از سه میلیون تومان در روز به 10 میلیون تومان و تکرار رمز اشتباه از سه مرتبه به پنج مرتبه اشتباه افزایش یافته است.

تمدید مهلت تعویض دفترچه های اسناد مالکیتی

وی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس را از دیگر دستگاه های اجرایی استان مطرح نمود که تسهیلاتی را به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا پیش بینی کرده است و گفت: مهلت تعویض دفترچه های اسناد مالکیتی تا اردیبهشت ماه 1399 تمدید شده است.

معاون استاندار فارس اعلام نمود: همچنین به دستور استاندار فارس و با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز، شهرداری محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی در سال 1398 را تا انتها اردیبهشت ماه 1399 تمدید کرده است.

دستگاه های اجرایی با اقدامات حمایتی، از متضرر شدن مردم بکاهند

قاسم پور در ادامه اعلام نمود: دستگاه های اجرایی استان، شرکت های خدماتی و بانک ها باید تلاش کنند تا هر امتیاز، تسهیل و حمایتی را در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و حمایت از مردم در نظر بگیرند.

وی اضافه نمود: در این شرایط که توصیه شده است مردم در خانه بمانند، مدیران باید حمایت های لازم را از اقشار مختلف مردم از جمله تولید کنندگان و سرمایه گذاران در رابطه با تعویق اقساط بانکی، مطالبات بیمه ای و اقتصادیات داشته باشند تا مردم کمتر متضرر شوند و فشار کمتری به آنان وارد شود.

قاسمپور ادامه داد: تسهیلات و حمایت های سایر دستگاه های اجرایی از قبیل برخورداری از بیمه بیکاری و سایر موارد نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 184

به "تسهیلات دستگاه های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات دستگاه های اجرایی برای حمایت از فعالان اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید