برد شیرین والیبال ایران در اولین بازی المپیک

به گزارش مجله یافان، سی دومین دوره بازی های المپیک به میزبانی توکیو در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران امروز (شنبه) در نخستین بازی مرحله گروهی این مسابقات از ساعت 15:10 امروز شنبه مقابل تیم قدرتمند لهستان، قهرمان دنیا در سال 2018 صف آرایی کرد. ملی پوشان ایران در دیداری تماشایی انتقام المپیک ریو را از لهستان گرفتند و با پیروزی 3 بر 2 مقابل قهرمان دنیا گام محکمی در آغاز بازی ها برداشتند.

برد شیرین والیبال ایران در اولین بازی المپیک

دو تیم ایران و لهستان در المپیک ریو هم مقابل هم قرار گرفته بودند که تیم ملی در آن بازی با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شده بود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، محمد موسوی، میثم صالحی و مهدی مرندی بازیکنان شروع کننده بودند که ولادیمیر الکنو سرمربی تیم ملی روانه زمین کرد.

ست نخست؛ 25 بر 18 به سود لهستان

شاگردان ولادیمیر الکنو در ابتدای بازی شروع خوب و برابری مقابل لهستان داشتند و بازی تا امتیاز 6 برابر پیش رفت اما در ادامه اسپک های تماشایی و برق آسای کورک و لئون و اشتباه بازیکنان جوان تیم در کار سرعتی باعث شد تا حریف پیشی بگیرد. عملکرد خوب لهستان در سرویس در ادامه باعث شد تا ست نخست با فزونی 25 بر 18 حریف همراه گردد.

ست دوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

در ست دوم ایران از ابتدا فزونی را از آن خود کرد تا 2 بر صفر پیش بیافتد. درخشش میثم صالحی در اسپک و دفاع، فزونی ایران را تثبیت کرد تا ملی پوشان 10 بر 7 پیش باشند و همین باعث شد تا ویتال هینن سرمربی لهستان تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری در درخشش و امتیاز آوری صالحی نداشت تا ایران 13 بر 8 پیش باشد و هینن مجدد تقاضای تایم استراحت دهد.

ملی پوشان فزونی خود را تا امتیاز 22 بر 19 حفظ کردند و زمانی که لهستان امتیاز 20 را کسب کرد، الکنو تقاضای تایم استراحت داد تا مانع امتیاز آوری لهستان گردد و اختلاف امتیاز را حفظ کند. در نهایت ایران با درخشش صالحی و عملکرد بد لهستان در سرویس پیروز شد با نتیجه 25 بر 22 پیروز ست دوم گردد تا دو تیم در ست شماری برابر یک شوند.

ست سوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

دو تیم در شروع ست سوم تا امتیاز 4 برابر پیش رفتند اما در ادامه دو سرویس طوفانی لئون، لهستان را 6 بر 4 پیش انداخت تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان تا امتیاز 14 بر 12 پیش بود و دو دفاع بی نقص و تماشایی مجرد و صالحی کار را در امتیاز 14 برابر کرد. در ادامه دفاع محمد موسوی هم باعث فزونی 16 بر 15 ایران شد. عملکرد فوق العاده ایران در دفاع باعث فزونی 18 بر 16 شاگردان الکنو شد.

ملی پوشان ایران فزونی را از دست ندادند و سد دفاعی ایران اختلاف امتیاز فزونی را حفظ کرد تا ایران 21 19 پیش باشد و هینن مجبور به گرفتن تایم استراحت گردد. وقفه ایجاد شده جواب داد و سرویس های لئون به یاری لهستان آمد تا کار در امتیاز 21 برابر گردد. تک دفاع مجرد یک بار دیگر ایران را در امتیاز 22 پیش انداخت. اشتباهات لهستانی ها در ادامه اختلاف امتیاز را به سود ایران بیش تر کرد تا ایران ست سوم را با نتیجه 25 بر 22 پیروز گردد.

ست چهارم؛ 25 بر 22 به سود لهستان

بازی در شروع ست چهارم هم برابر شروع شد و دو تیم تا امتیاز 4 برابر بودند. سرویس های لئون بار دیگر به یاری لهستان آمد تا حریف 7 بر 5 پیش بیافتد. امتیاز سرویس های عبادی پور ایران را در امتیاز 7 برابر و سپس 8 بر 7 پیش انداخت. بازی برابر دو تیم تا امتیاز 15 پیش رفت و در ادامه سرویس های لهستان باعث شد تا حریف 18 بر 15 پیش بیافتد و الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. لهستان فزونی امتیاز خود را تا امتیاز 22 بر 18 حفظ کرد و در نهایت شاگردان هینن با اتکا به سرویس های لئون با نتیجه 25 بر 22 پیروز شدند.

ست پنجم؛ 23 بر 21 به سود ایران

در این ست هم دو تیم بازی برابری داشتند و بازی در امتیاز 4 برابر شد. پس از آن لهستان امتیاز فزونی 5 را به دست آورد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. در ادامه بازی دو تیم در امتیاز 10 مساوی شد. شاگردان الکنو امتیاز 14 بر 13 را از آن خود کردند و بازی مجذوب کننده تر از قبل دنبال شد تا در نهایت با امتیاز 23 بر 21 به سود ایران به سرانجام برسد.

تیم ملی والیبال ایران در گروه A المپیک با تیم های لهستان، کانادا، ونزوئلا، ایتالیا و ژاپن همگروه است. پس از سرانجام مرحله گروهی چهار تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.

ملی پوشان در بازی دوم روز دوشنبه از ساعت 4:30 مقابل تیم ونزوئلا صف آرایی خواهد نمود. ونزوئلا در بازی نخست مقابل ژاپن، میزبان مسابقات بازنده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1079

به "برد شیرین والیبال ایران در اولین بازی المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برد شیرین والیبال ایران در اولین بازی المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید