بجای انتظار برای برطرف تحریم، دنبال راه علاج تحریم رفتیم، بهره برداری از 31 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان تا خاتمه 1400

به گزارش مجله یافان، پرویز فتاح در مراسم افتتاحیه کارخانه قوطی سازی کرمانشاه گفت: ما در مواجهه با تحریم ها و عهدشکنی خارجی ها به بهانه تحریم، 2 راه داشتیم؛ انتظار برای برطرف تحریم یا یافتن راه علاج تحریم ها؛ که ما راه دوم را انتخاب کردیم.

بجای انتظار برای برطرف تحریم، دنبال راه علاج تحریم رفتیم، بهره برداری از 31 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان تا خاتمه 1400

به گزارش گروه مالی مجله یافان، سید پرویز فتاح در مراسم افتتاح کارخانه قوطی سازی کرمانشاه با اشاره به جانفشانی های مردم کرمانشاه در 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: من کرمانشاهی نیستم، ولی جوانی و بهترین روز های عمرم را که مصادف با 8 سال دفاع مقدس بود در کرمانشاه گذراندم و از نزدیک، جانفشانی مردم این استان را دیده ام.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، 10 هزار شهید را تقدیم این آب و خاک و مردم ایران کردند و وجب به وجب این خاک، مزین به خون جوانان این استان است؛ لذا باید بدانیم که خون این جوانان، حقی بر گردن همه ما دارد و هر کاری که در این استان انجام میدهیم چیزی جز انجام وظیفه نیست چرا که ما مدیون جانفشانی این مردم هستیم.

وی با اشاره به همبستگی مردم ایران با مردم کرمانشاه گفت: مردم ایران پس از زلزله سرپل ذهاب نشان دادند که دلشان با مردم کرمانشاه است و از مال و عشقشان برای یاری به مردم زلزله زده هزینه کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به بازدید سال گذشته خود از کارخانه در حال ساخت قوطی سازی کرمانشاه گفت: سال گذشته وقتی برای بازدید به این کارخانه آمدم، با کارخانه ای روبرو شدیم که تجهیزات آن خریداری شده، ولی سوت و کور است و خارجی هایی که قرار بود، تجهیزات آن را راه اندازی نمایند، کار را رها نموده بودند و به بهانه های مختلف از راه اندازی این تجهیزات سرباز زده اند.

فتاح ادامه داد: ما در چنین شرایطی 2 راه داشتیم؛ یکی اینکه دست روی دست بگذاریم و منتظر بمانیم تا تحریم ها بر طرف گردد و خارجی ها بعد از برطرف تحریم، بیایند و کار را تمام نمایند؛ که البته می دانستیم کشور هایی که به بهانه تحریم حتی جلوی واردات دارو به کشور ما را گرفته اند، کاری برای ما نمی نمایند؛ یا اینکه انتخاب کنیم خودمان با تکیه بر توان جوانان ایرانی، دست به کار شویم.

وی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند کلید برطرف تحریم دست خارجی ها است و ما باید راه علاج تحریم ها را پیدا کنیم گفت: ما راه دوم را انتخاب کردیم و خودمان آستین بالا زدیم و در شرایطی که مغز این تجهیزات، در دست خارجی ها بود، با تکیه بر جوان های خودمان، مغز نرم افزاری این تجهیزات را در داخل طراحی کردیم و این تجهیزات که از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار بود را به دست جوان های کرمانشاهی راه اندازی کردیم.

رئیس بنیاد مستضعفان، گفت: احداث این کارخانه، نماد شکستن کمر تحریم ها و تجلی توان جوانان ایرانی است.

فتاح با تاکید بر ادامه داشتن کوشش ها برای تکمیل زنجیره فراوری در این صنعت اضافه نمود: بنیاد مستضعفان سرمایه گذاری برای تکمیل زنجیره فراوری قوطی های نوشیدنی را انجام می دهد؛ لذا فاز دوم این کارخانه نیز که تمام زیرساخت های آن فراهم است، باید به زودی راه اندازی گردد که علاوه بر افزایش فراوری، باعث افزایش اشتغال زایی و درآمدزایی ارزی برای کشور می گردد که البته تحقق این موضوع، نیازمند حمایت های استانداری کرمانشاه و وزارت صنعت در این راستا است.

وی با انتقاد از واردات ورق های آلمینیومی به عنوان ماده اولیه قوطی سازی نیز گفت: وقتی ما در کشور دارای معادن آلمینیوم هستیم، نباید مواد اولیه این کارخانه که ورق های آلمینیومی است را از خارج وارد کنیم و باید این مواد اولیه از داخل تامین گردد.

رئیس بنیاد مستضعفان تاکید نمود: بنیاد مستضعفان 31 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در کشور انجام داده و به لطف خدا سال جاری و سال آینده، عمده این سرمایه گذاری ها به بهره برداری می رسد که باعث افزایش فراوری و اشتغال در کشور خواهد شد.

فتاح در انتها گفت: ما در بنیاد مستضعفان در طول شیوع کرونا از اسفند ماه سال گذشته تا امروز، کوشش کردیم تمام درخواست های استانداری و نهاد های حمایتی کرمانشاه را بی پاسخ نگذاریم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 745

به "بجای انتظار برای برطرف تحریم، دنبال راه علاج تحریم رفتیم، بهره برداری از 31 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان تا خاتمه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بجای انتظار برای برطرف تحریم، دنبال راه علاج تحریم رفتیم، بهره برداری از 31 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان تا خاتمه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید