بازشدن سامانه ثبت نام واکسن برای 75 ساله ها؛ احتمالا سرانجام هفته ، آخرین شرایط واردات واکسن

به گزارش مجله یافان، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت شرحاتی درباره نحوه فراخوان واکسیناسیون برای سالمندان 75 سال به بالا شرح داد و گفت: تا آخر هفته افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت واکسینه می شوند و احتمالا انتها هفته برای جاماندگان، سامانه ثبت نام بازگشایی خواهد شد.

بازشدن سامانه ثبت نام واکسن برای 75 ساله ها؛ احتمالا سرانجام هفته ، آخرین شرایط واردات واکسن

به گزارش مجله یافان به نقل از ایسنا، دکتر جعفرصادق تبریزی، ضمن اشاره به شروع واکسیناسیون سالمندان 75 سال به بالا از دیروز، درباره نحوه ثبت نام سالمندان در سامانه salamat.gov.ir گفت: تنها کافی است سالمندان وارد به سامانه شده و کد ملی و شماره تماس خود را ثبت نمایند. شماره تلفن اعلام شده باید به گونه ای باشد که ما بتوانیم با آن تماس برقرار کنیم (تلفن یا پیامک) و الزاما نیازی نیست خط تلفن به نام خود سالمند باشد.

وی درخصوص زمان بروز رسانی سامانه برای ثبت نام افراد 75 سال به بالا، توضیح داد: پس از اینکه پیامک برای کسانی که لیست آنها را داریم ارسال شد و برای واکسن فراخوان شدند و آمدند، آن وقت سامانه برای ثبت نام مابقی کسانی که در لیست نبودند شروع می گردد. یعنی فعلا تنها افراد بالای 80 سال می توانند ثبت نام نمایند و احتمالا از آخر این هفته 75 سال به بالا هم بتوانند در سامانه ثبت نام نمایند.

تبریزی ادامه داد: تا دیشب 67 هزارنفر به وسیله سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کردند که تزریق واکسن برای حدود 27 هزار نفر از آنها انجام شد، حدود 14900 نفر نوبت دهی شدند و پیامک برایشان ارسال شده است. بالای 50 درصد (34 هزار نفر) کسانی که در سامانه ثبت نام کردند از تهران عظیم هستند. جمعیت سالمندان بالای 80 سال کشور حدود یک میلیون و 160 نفر است و از این تعداد تا دیروز حدود 750 هزار نفر یا 65 درصد واجدین شرایط را واکسینه کردیم که درصد و پوشش خوبی است و امیدواریم این میزان پوشش به بالاتر از 70 یا 75 درصد برسد.

وی با اشاره به شروع واکسیناسیون افراد 75 سال به بالا از دیروز، اظهار کرد: جمعیت این گروه سنی (75 تا 79 سال) در کشور حدودا 930 هزار نفر هستند و امروز صبح اول وقت آمار را آنالیز کردم و حدود 130 هزارنفر فرد 75 سال به بالا واکسن دریافت کردند. ان شاءلله تا آخر هفته افراد دارای پرونده الکترونیک واکسینه می شوند و احتمالا آخر هفته برای جامانده ها سامانه بازگشایی خواهد شد.

وی در ادامه تاکید نمود: مراکز ما محدودیت تعداد تزریق روزانه ندارند؛ البته چون هنوز واکسن به تعداد کافی به دستمان نرسیده بود مقداری با احتیاط حرکت می کردیم ولی امروز صبح حدود یک میلیون واکسن و امشب هم 1.5 واکسن دریافت می کنیم و به این طریق واکسیناسیون را انجام می دهیم. مجددا چهارشنبه این هفته و هفته آینده هم حدود 2 میلیون واکسن به دستمان می رسد که گروه های سنی بعد را هم پوشش می دهد.

وی در سرانجام اضافه کرد: تا به امروز سامانه salamat.gov.ir هیچ مسئله ای نداشته است و به کار خود ادامه می دهد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 989

به "بازشدن سامانه ثبت نام واکسن برای 75 ساله ها؛ احتمالا سرانجام هفته ، آخرین شرایط واردات واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازشدن سامانه ثبت نام واکسن برای 75 ساله ها؛ احتمالا سرانجام هفته ، آخرین شرایط واردات واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید