این زن مرموز، جیمز باند بعدی را تعیین می کند!

به گزارش مجله یافان، تا مدتی نامشخص بازیگر نقش جیمز باند تازه فاش نخواهد شد. فیلمنامه فیلم بعدی جیمزباند هنوز نوشته نشده است. تنها موضوعی که عوامل مرتبط با ساخت آن فیلم می توانند به اشتراک بگذارند نکته ای است که باربارا بروکلی پیش تر تایید کرده بود.

این زن مرموز، جیمز باند بعدی را تعیین می کند!

دبی مک ویلیامز بازیگری را دوست داشت، اما نمی خواست بازیگر شود. با این وجود، پس از کار به عنوان منشی صحنه در یکی از تئاتر های لندن متوجه شد که می تواند مسئولیت انتخاب بازیگران را برعهده گیرد. 40 سال پس از آن زمان این بریتانیایی اکنون یکی از معتبرترین بازیگردانان در صنعت سینما و شخصی است که سه بازیگر اخیر نقش جیمز باند را انتخاب کرده است: تیموتی دالتون، پیرس برازنان و دنیل کریگ.

به نقل از ال پائیس، او اکنون آماده می شود تا مامور 007 بعدی را انتخاب کند و دوشادوش جمیما برادرزاده اش که تمام اسرار تجارت خود را به او آموزش داده کار می کن. در نتیجه، مک ویلیامز اسرار کار هنری خود در انتخاب و کشف بازیگران را از نسلی به نسل دیگر انتقال داده است. اگرچه ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما بازیگرانی هستند که به دلایلی به تماس مک ویلیامز برای حضور در نقش جیمز باند پاسخ نداده اند.

رامی مالک یک نمونه اخیر آن است. مک ویلیامز او را برای فیلم زمانی برای مردن نیست می خواست و مدت زمان زیادی در پی برقراری تماس با وی بود، اما عوامل مجری کار های هنری مالک حتی به خود زحمت ندادند که به تماس مک ویلیامز پاسخ دهند. مالک بعدا گفت که عوامل مجری برنامه ریزی کار های هنری اش پیام مک ویلیامز را به او انتقال نداده بودند.

مک ویلیامز می گویند مدیران هنری و برنامه ریزی بازیگران امریکایی به طور کلی پیشنهاد های مطرح شده از بریتانیا را چندان مورد توجه قرار نمی یدهند و ترجیح می دهند شانس خود را در پروژه های پول سازی مانند فیلم های مارول امتحان کنند.

کشف دنیل دی لوئیس

برای فیلم رختشویخانه زیبای من ساخته سال 1985 میلادی مک ویلیامز از استیون فریزر کارگردان خواست تا یک چهره تا آن زمان ناشناخته را امتحان کند: دنیل دی لوئیس.

مک ویلیامز پس از دیدنی اجرای دی لوئیس در مدرسه بازیگری به دیدن او در یک نمایش کوچک در تئاتر شرق لندن رفت جایی که او در حال بازی در نقش دراکولا با مو های بلوند پلاتینی اش بود. فریزر پیشنهاد مک ویلیامز را پذیرفت. مک ویلیامز می گوید این اتفاق در دهه 1980 میلادی رخ داد و اکنون چنین چیزی رخ نمی دهد چرا که امروزه استودیو ها معمولا بازیگری را می خواهند که پیش تر مشهور و شناخته شده باشد و ترجیحا بیش ترین تعداد دنبال کننده را در اینستاگرام داشته باشد. بنابراین بر روی استعداد های ناشناخته برای پروژه های سینمایی خاص به طور فزاینده ای سخت شده است.

یکی دیگر از بازیگرانی که مک ویلیامز بر روی اوکرد دنیل کریگ است که در ادامه فعالیت هنری اش نقش دیگری جز نقش جیمز باند را بازی نکرد. در 17 سالی که از اعلام نام او می گذرد همه چیز بسیار تغییر کرده است: امروز بسیاری از دیدنگران خواستار یک جاسوس فوق العاده هستند که تنوع قرن بیست و یکم را بازتاب دهد. در سال 2005 میلادی انتخاب کریگ با واکنش های منفی روبرو شد: این واقعیت که او بلوند بود برای شخصیت جیمز باند بسیار مخرب قلمداد می شد. هیچ کس چنین چیزی را نمی خواست.

تنها باربارا بروکلی و مایکل جی ویلسون تهیه کنندگان فیلم از انتخاب مک ویلیامز حمایت کردند. مطبوعات با لحنی تهاجمی به این انتخاب حمله می کردند. با این وجود، پس از نمایش رویال دیدنگران شوکه شدند و این انتخاب آنان را راضی کرد. اکنون مشکل پیدا کردن فردی است که جا پای کریگ بگذارد و به همان اندازه بتواند طرفداران جیمز باند را به سوی خود جلب نماید.

جمیما که به زودی کنترل کامل حرفه عمه اش را به دلیل تصمیم او برای بازنشستگی در دست خواهد گرفت، درک می کند که مخاطبان امروزی یک مامور مخفی بسیار متفاوت می خواهند. از زمانی که کریگ برای اولین بار نقش جیمز باند را ایفا کرد فیلم ها با تغییرات زیادی روبرو شده اند و مردم انتظار ایجاد تفاوت را دارند. آنان می خواهند شخصیت جیمز باند از نظر سن یا نژاد تغییر کند و برای شان مهم نیست که دوران نقش آفرینی کریگ در نقش جیمز باند تا چه اندازه محبوب بوده است.

این زن جیمز باند بعدی را تعیین می کند!

این زن جیمز باند بعدی را تعیین می کند! با این وجود، در مورد انتخاب دختران و زنان اطراف مامور 007 که همیشه و در همه جا باید در فیلم دیده شوند مسائل بیش تری وجود دارد و حتی ذکر یک نام پیش از انتخاب نیز باعث می شود تا نقدها زیادی مطرح شود. در نتیجه، تهیه کنندگان بیش از دو بار پیش از طرح نام های احتمالی برای نقش زن در فیلم های جیمز باند فکر می کنند.

تا مدتی ناتعیین بازیگر نقش جیمز باند تازه فاش نخواهد شد. فیلمنامه فیلم بعدی جیمزباند هنوز نوشته نشده است. تنها موضوعی که عوامل مرتبط با ساخت آن فیلم می توانند به اشتراک بگذارند نکته ای است که باربارا بروکلی پیش تر تایید کرده بود: این که باند یک مامور مخفی مَرد باقی خواهد ماند و هیچ نامی که تا به امروز در مطبوعات به عنوان مامور 007 بعدی درباره اش پیش بینی و حدس شده عهده دار ایفای این نقش نشده است.

منبع: فرادید
انتشار: 24 آذر 1401 بروزرسانی: 24 آذر 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1519

به "این زن مرموز، جیمز باند بعدی را تعیین می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن مرموز، جیمز باند بعدی را تعیین می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید