اگر سازوکار تحریم ناقضان حقوق مردم ایران اجرایی گردد، بعضی دولت های اروپایی از رسمیت می افتند

به گزارش مجله یافان، علی باقری کنی گفت: اگر سازوکار تحریم علیه ناقضان حقوق مردم ایران در کشور های اروپایی اجرا گردد، بعضی دولت ها در اروپا از رسمیت می افتند، چراکه بسیاری از مقام های اروپایی با اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران، نقش مؤثری در نقض حقوق مردم ایران داشته و دارند.

اگر سازوکار تحریم ناقضان حقوق مردم ایران اجرایی گردد، بعضی دولت های اروپایی از رسمیت می افتند

به گزارش گروه اجتماعی مجله یافان، علی باقری کنی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در تبادل نظر با برنامه آدینه با سیاست رادیو ایران، عصر امروز (آدینه) با اشاره به قطعنامه روز گذشته مجلس اروپا درباره شرایط حقوق بشر در ایران، گفت: کسانی که از دسترسی بچه ها معصوم به دارو جلوگیری می نمایند، صلاحیت سخن گفتن درباره حقوق حیوانات را هم ندارند.

باقری کنی با اشاره به کوشش هدفمند کشور های اروپایی برای عدم دسترسی بچه ها بیمار ایرانی به دارو، گفت: اکنون اروپایی ها در صندلی اتهام قتل ده ها کودک بیمار ایرانی قرار دارند، لذا صلاحیت نشستن در صندلی مدعی حقوق بشر را ندارند.

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به درخواست این قطعنامه برای اجرای سازوکار تحریم علیه ناقضان حقوق بشر مردم ایران، توضیح داد: اگر سازوکار تحریم علیه ناقضان حقوق مردم ایران در کشور های اروپایی اجرا گردد، بعضی دولت ها در اروپا از رسمیت می افتند، چراکه بسیاری از مقام های اروپایی با اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران، نقش مؤثری در نقض حقوق مردم ایران از جمله حق حیات، حق سلامت، حق آموزش، حق اشتغال و حق بر توسعه داشته و دارند.

باقری کنی ضمن انتقاد از گستاخی مجلس اروپا در حمایت از چند مجرم به دلیل داشتن گذرنامه کشور های اروپایی و درخواست ان ها از دستگاه قضایی ایران برای زیر پا گذاشتن عدالت فقط به خاطر برخورداری مجرم از تابعیت یک کشور اروپایی، توضیح داد: اروپایی ها وقاحت و گستاخی را به آنجا رسانده اند که به یک مجرم که علاوه بر جاسوسی، نقش مؤثری در ترور دانشمندان هسته ای ایران داشته و در حالی که در زندان به سر می برد، تابعیت سوئدی می دهند.

معاون بین الملل رئیس قوه قضائیه اضافه نمود: اروپایی ها بدانند که یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی، پذیرش کاپیتولاسیون توسط مزدور آن ها در ایران بود، لذا اگر تصور نموده اند که با پوشش دوتابعیتی می توانند برای دارندگان گذرنامه اروپایی، باج خواهی نمایند، بدانند دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد کوچکترین خدشه ای به آرمان عظیم ملت ایران که نفی سلطه بیگانگان بوده است، وارد گردد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به درخواست مجلس اروپا از ایران برای پذیرش گزارشگر ویژه، توضیح داد: برای مشاهده نقض حقوق بشر، لزومی به سفر به ایران نیست، کافی است در راهرو های مجلس اروپا تردد کنید تا تروریست هایی را که دستشان به خون 17 هزار شهروند بیگناه ایرانی آلوده است، ببینید.

باقری کنی خطاب به نمایندگان مجلس اروپا تأکید کرد: سازندگان و فروشندگان سلاح های کشتار جمعی شیمیایی به صدام دیکتاتور که موجب قتل هزاران جوان برومند ایرانی شد، هنوز در کنار شما و از اروپا در حال جنایت علیه ملت ایران هستند، لطفا کمی به اطراف خود نگاه کنید تا ناقضان واقعی حقوق مردم ایران را به راحتی ببینید.

وی خطاب به بعضی از نمایندگان مجلس اروپا اضافه نمود: ملت ایران هنوز پاسخ این سؤوال را پیدا ننموده است که به چه دلیل شما بدون هیچ تشویشی با جلادان تروریست نشست و برخاست میکنید؟ آیا حاضرید درباره نوع و نحوه رابطه خود با تروریست های آدمکش شفاف سازی کنید؟ آیا آمادگی دارید تا تبادلات اقتصادی و بانکی خود را در اختیار یک گروه تحقیق مستقل قرار دهید؟

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت آزادانه گرو های تروریستی در سطح کشور های اروپایی به ویژه مجلس اروپا، خطاب به نمایندگان این مجلس گفت: ما می دانیم که شما نه آن قدر آزاد هستید و نه آن قدر اختیار دارید که جلوی فعالیت تروریست های قاتل مردم ایران را در اروپا بگیرد، ولی اگر ذره ای صداقت و آزادگی در وجودتان باقی مانده است، لطفأ با صدور قطعنامه ای فقط سازوکار اینستکس را برای تبادلات اقتصادی و بانکی تروریست های مقیم اروپا اجباری کنید!

وی با بیان این که غربی ها که از فروش دارو به بچه ها بیمار خودداری می نمایند و بیرحمانه بچه ها معصوم را به قتل می رسانند، با چه رویی برای اجرای عدالت درباره یک مجرم اشک تمساح می ریزند، توضیح داد: فریبکاری مدرن آن است که با همه ابزار ها از دسترسی بیماران به دارو جلوگیری کنی و در عین حال برای اجرای حکم یک مجرم اشک تمساح بریزی!

باقری کنی با اشاره به این که مالکیت معنوی وحشی گری مدرن که در تحریم داروی بیماران متبلور است، انحصاراً در اختیار غربی ها است! گفت: اروپایی ها با گروگانگیری حیات و سلامت یک ملت، با هدف تحمیل خواسته های نامشروع خود، رکورد جدیدی در وحشی گری مدرن رقم زدند.

دبیر ستاد حقوق بشر با ذکر اسامی آوا آریافر، یگانه حیدری، معصومه اینانلو، خدیجه رحمانی، محمدطاها علیزاده، سینا قره قاتلویی، انس آذری، سپهر حسن پور، سلما بارحم، زینب عبدالملکی، امیر محمد صالحوند، آرمین الهیاری، مهدی حسن پور، رضا فرهنگ وشمسی، از نمایندگان مجلس اروپا پرسید: آیا این افراد را می شناسید؟ پاسخ قطعاً منفی است، چراکه این افراد نه تروریست هستند و نه جاسوس و نه مزدور غرب در ایران، بلکه این ها بچه ها معصومی هستند که فقط به جرم ایرانی بودن از دسترسی به دارو محروم شدند و توسط سازوکار تروریسم دارویی اروپا به قتل رسیدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 729

به "اگر سازوکار تحریم ناقضان حقوق مردم ایران اجرایی گردد، بعضی دولت های اروپایی از رسمیت می افتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر سازوکار تحریم ناقضان حقوق مردم ایران اجرایی گردد، بعضی دولت های اروپایی از رسمیت می افتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید