افغانستان، معاون عبدالله سپردن فهرست وزیران پیشنهادی به غنی را تکذیب کرد

به گزارش مجله یافان، معاون دوم ریاست شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که تا به امروز هیچ فهرستی از طرف این شورا به ارگ ریاست جمهوری فرستاده نشده است.

افغانستان، معاون عبدالله سپردن فهرست وزیران پیشنهادی به غنی را تکذیب کرد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله یافان، اسدالله سعادتی معاون دوم عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان گفت که تا به امروز فهرست نامزدان پیشنهادی عبدالله به رئیس جمهور این کشور سپرده نشده است.

سعادتی به اطلاعات روز گفت که این فهرستی که رسانه ها آن را منتشر کرده اند هنوز دقیق و درست نیست و به ارگ ریاست جمهوری نیز فرستاده نشده است.

براساس گزارش ها مسعود اندرابی به عنوان نامزد وزارت کشور، فضل احمد معنوی نامزد وزارت دادگستری، انورالحق احدی به عنوان نامزد وزارت زراعت و آبیاری، نورالرحمان اخلاقی به عنوان نامزد وزارت مهاجرین و محب الله صمیم نامزد وزارت اقوام و قبایل، مصطفی مستور به عنوان نامزد وزارت دولت در امور صلح، معصومه خاوری نامزد وزارت مخابرات و فناوری، نثار احمد غوریانی نامزد وزارت تجارت شده بودند.

گزارش ها همچنین سعادت منصور نادری نامزد وزارت اقتصاد بشیر احمد ته ینج نامزد وزارت کار و امور اجتماعی، کنشکا ترکستانی نامزد وزارت تحصیلات عالی و عباس بصیر نامزد وزارت حمل و نقل، نجیب آقا فهیم نامزد وزارت دولت در امور شهدا و معلولین و عزیزالله آریانفر نامزد ریاست اصلاحات اداری را از دیگر نامزدان پیشنهادی عبدالله دانسته بودند.

توافق دولت مشارکتی 28 اردیبهشت ماه بین اشرف غنی و عبدالله به امضا رسید و براساس آن معرفی 50 درصد از اعضای کابینه دولت از جمله وزارتخانه های کلیدی از صلاحیت های عبدالله است اما در متن توافقنامه این وزارتخانه ها معین نشده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 18 شهریور 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 459

به "افغانستان، معاون عبدالله سپردن فهرست وزیران پیشنهادی به غنی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، معاون عبدالله سپردن فهرست وزیران پیشنهادی به غنی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید