اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99

به گزارش مجله یافان، اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1399 توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99

به گزارش مجله یافان از فارس، اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت، زمان و آدرس محل مصاحبه، معاینه و گزینش رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1399 توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

متقاضیان به تحصیل در رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (شامل: دانشگاه های شهید مطهری، شاهد، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، علوم پزشکی بقیه الله (عج)، علوم پزشکی ارتش، رشته دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، رشته مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبائی، دانشکده غیرانتفاعی رفاه، غیر انتفاعی امام رضا (ع)- مشهد، مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم، رشته های تحصیلی کاردانی و کارشناسی فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی دانشگاه های علوم پزشکی و کدرشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی - تهران) که در زمان انتخاب رشته های تحصیلی، یک و یا چندکدرشته از دانشگاه های مذکور را در آزمون سراسری سال 1399 در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب نموده اند، امروز می توانند اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت را مشاهده نمایند.

فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته های تحصیلی از بین متقاضیانی که کدرشته محل های موسسات مذکور را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب نموده اند، با رعایت تقدم انتخاب رشته در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org درج شده است.

در این باره توجه به نکات زیر ضروری است:

الف) در گزینش نهایی هر رشته منحصراً کسانی قبول اعلام خواهند شد که برابر برنامه زمانی در مصاحبه و یا سایر مراحل گزینش به شرح مندرج در این اطلاعیه شرکت نموده و در این مرحله پیروز شوند و صلاحیت عمومی آنان نیز توسط هیأت مرکزی گزینش ذیربط تائید شده و ضوابط انتخاب رشته فوق را رعایت نموده و همچنین حدنصاب نمره علمی نهایی برای هر رشته را نیز کسب نمایند. لازم به شرح است که اسامی پذیرفته شدگان نهایی این دانشگاه ها به همراه نتایج سایر رشته های متمرکز آزمون سراسری اعلام خواهد شد.

ب) معرفی متقاضیان به عنوان چند برابر ظرفیت، به منزله قبولی نیست و معرفی شدگان لازم است برای انجام مراحل مختلف گزینش در تاریخ های مقرر به آدرس تعیین شده از طرف مؤسسات در این اطلاعیه مراجعه نمایند. متقاضی ممکن است به یک و یا دو مؤسسه معرفی شده­ باشد، لذا متقاضیانی که به دو مؤسسه معرفی شده اند در صورت تمایل می توانند به یک مؤسسه و یا هر دو برای انجام مراحل مختلف گزینش مراجعه کند. بدیهی است عدم مراجعه متقاضیان برای انجام مراحل گزینش در هر مورد معرفی، به منزله انصراف قطعی از گزینش در رشته یا رشته های ذیربط آن مؤسسه تلقی خواهد شد و شرایط متقاضی در اولویت های بعدی وی بررسی­ خواهد ­شد. در ضمنً در ستون نتیجه کارنامه نهائی در مقابل کدرشته مربوطه آنان عدد یک (1) به منزله عدم داشتن شرایط گزینش درج می گردد.

ج) آن دسته متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص مندرج در این اطلاعیه اقدام نموده ولی در این مرحله معرفی نشده اند، عدم معرفی آنها به یکی از دلایل ذیل است: یا شانس قبولی در اولویت های بالاتر از کدهای مربوط به رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص را دارا هستند؛ یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله هستند. بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی تعیین خواهد شد.

د) بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی یا عدم رعایت استان بومی و...) هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نیست و پس از اعلام نتایج نهایی، در اوایل آبان ماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1399 که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه این سازمان در زمان مقرر اقدام نموده اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره برداری خواهد بود، لذا متقاضیانی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن برای آنان سوالاتی وجود دارد، می توانند به استناد پرینت کارنامه نتیجه نهائی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح نمایند.

هـ) معرفی شدگان چندبرابرظرفیت باید قبل از مراجعه به موسسه ذیربط، برای اطلاع از برنامه زمانی و مکان، مدارک مورد احتیاج و شرایط عمومی و اختصاصی برای انجام مراحل مصاحبه، معاینه و یا سایر مراحل گزینش حتماً به درگاه اطلاع رسانی موسسه یا ارگان معرفی شده محل مصاحبه مراجعه نمایند.

برنامه زمانی و نشانی درگاه اطلاع رسانی هریک از موسسات در سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 608

به "اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید