ادعای کارشناس امنیتی عراق درباره ترکیه

به گزارش مجله یافان، فارس نوشت: یک کارشناس امنیتی عراق درباره تحرکات ترکیه در شمال عراق هشدار داد و گفت که ترکیه سعی دارد بخش هایی از عراق را همانند سوریه تصرف کند.

ادعای کارشناس امنیتی عراق درباره ترکیه

امیر عبدالمنعم الساعدی کارشناس امنیتی عراق گفت که حملات گاه و بی گاه هواپیماهای جنگی ترکیه به برخی نقاط عراق دلیل آشکاری بر حجم زیاده خواهی ترکیه در این منطقه جغرافیایی است.

الساعدی در مصاحبه با وبگاه المعلومه گفت که باید اجازه داده شود نیروهای نظامی در مناطق شمال عراق به ویژه نقاط مرزی حضور یابند تا با هر گونه تحرکات ترکیه جهت اشغال این مناطق مقابله شود.

او اشاره کرد که ترکیه به بهانه حضور حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در مناطق مرزی، مناطق شمال عراق را هدف قرار می دهد و حقیقت این است که ترکیه می خواهد برخی از این مناطق را تصرف کند همان کاری که با سوریه کرد.

این کارشناس امنیتی بر ضرورت نشست طرف های سیاسی عراق و ترکیه به منظور حل وفصل پرونده های مرزی و تعیین نقاط نظامی مشترک بین دو کشور و مؤاخذه طرف ترکیه به دلیل اقدامات آن در شمال عراق تأکید کرد.

جنگنده های ترکیه، شامگاه سه شنبه ارتفاعات استان اربیل و به طور تعیین ارتفاعات زینی ورتی در ناحیه ورتی در شمال اربیل را بمباران کردند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 285

به "ادعای کارشناس امنیتی عراق درباره ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای کارشناس امنیتی عراق درباره ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید