اتفاقات عظیم برای پاکسان در سال 1400 در راه است

به گزارش مجله یافان، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان منتهی به 30 آذر 1399 روز سه شنبه مورخ 19 اسفندماه امسال و با حضور بیش از 76درصد سهامداران و علی ملکی عضو هیئت مدیره و معاون مجامع و امور شرکت های توسعه صنایع بهشهر به عنوان رئیس مجمع، امیرعلی نعمت اللهی مدیرعامل شرکت مدیریت صنعت شوینده، امدادی از گروه سرمایه گذاری گروه صنایع بهشهر ایران به عنوان ناظرین مجمع و جمعی از مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های گروه توسعه صنایع بهشهر برگزار گردید.

اتفاقات عظیم برای پاکسان در سال 1400 در راه است

در ابتدای جلسه حسن بقائی مدیرعامل شرکت پاکسان و دبیر این مجمع گزارشی در مورد اقدامات اجرا شده در سال اقتصادی 1399 شرحاتی ارائه نمود.

ثبت رکورد پاکسان در سال اقتصادی 99

حسن بقائی مدیرعامل شپاکسا در شرح عملکرد سال اقتصادی منتهی به 30 آذر 99 پاکسان در جمع سهامداران گفت: در سال اقتصادی گذشته با رشد درآمد خالص وعملیاتی این مجموعه به رشد سود خالص33 درصدی دست یافت.

بقائی به برنامه ریزی های اجرا شده در افزایش فراوری اشاره نمود و یادآورشد: در سه ماهه انتهای سال اقتصادی 99، بر اساس استراتژی های لازم پیروز شدیم فراوری را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و در نهایت بیش از 128 هزار تن محصول فراوری کنیم.

مدیرعامل پاکسان با ابراز رضایت از فرایند اقدامات اجرا شده گفت: با برنامه ریزی همه جانبه نه تنها با کاهش سود و درآمد روبرو نشدیم بلکه نسبت به پیش بینی اولیه سود هر سهم با رشد قابل توجهی به میزان 248 تومان سود به ازای هر سهم در صورت های اقتصادی محقق شد.

وی به حوزه صادرات و گسترش کشورهای مقصد صادراتی پاکسان اشاره نمود و افزود: در حوزه صادرات هم فعال بودیم و برنامه های خوبی هم برای این حوزه در دست اجرا داریم. میزان درآمد ریالی ما در بخش صادرات رشد 75 درصدی به نسبت دوره اقتصادی قبل داشت و در حال تدوین برنامه هایی به منظور افزایش عمق حضور پاکسان در 18 کشوری است که در بخش صادرات محصول به آنجا فعالیم تا فروشی پایدار توام با افزایش سهم بازار را در این بخش داشته باشیم.

بقائی ضمن اشاره به مدیریت هزینه ها در بخش دموراژ مواد اولیه وارداتی و انبار داری یادآورشد: زمینی در احمد آباد مستوفی که در گذشته متعلق به پاکسان بود و به فروش رسیده بود مجددا با قیمت مناسبی خریداری شد و به عنوان اموال پاکسان تحت تملک نهاده شد. سپس در اقدامی زیر ساخت های لازم در این زمین را ایجاد کردیم و انبار اختصاصی گمرک برای تخلیه مواد اولیه وارداتی فراهم شد که با این اقدام سالانه مبلغ قابل توجهی در بخش هزینه های جاری شرکت صرفه جویی می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به افتتاح طرح پایلوت سولفوناسیون این مجموعه یادآورشد: در حوزه فراوری محصولات صنعتی هم طرح پایلوت سولفوناسیون را راه اندازی نمودیم تا مجبور به جایگزینی خطوط فراوری اصلی برای این منظور نباشیم. این اقدام نیز با استفاده از امکانات موجود در راستای خلق ارزش اضافه نموده و عدم توقف خطوط فراوری عملیاتی شد.

بقائی یکی از دغدغه های جدی واحدهای فراوریی را تامین مواد اولیه معرفی کرد و گفت: به منظور حفظ پایداری فراوری به میزان قابل توجهی مواد اولیه مورد احتیاج را به موقع خریداری نمودیم تا فراوری همچنان تداوم داشته باشد.

وی همچنین به مذاکرات اجرا شده با شرکت پخش در جهت کاهش دوره وصول مطالبات این شرکت اشاره نمود.

مدیر عامل پاکسان به برنامه ریزی های اجرا شده برای تحول فراوری در سال 1400 اشاره نمود و افزود: سال 1400 اتفاقات بزرگی در پاکسان رخ خواهد داد که می توان به آغاز فاز مطالعاتی پاکسان صنعتی به عنوان یکی از طرح های جدی این مجموعه اشاره نمود. برنامه های متفاوتی نیز برای فراوری محصولات متنوع داریم و همه علاقمندان به پاکسان و محصولات این مجموعه در سال آینده شاهد رخدادهای خوبی در این مجموعه خواهند بود.

نهایی شدن افزایش سرمایه 298 درصدی، آغاز اقدامات برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها

در ادامه این جلسه سوالاتی از سوی سهامداران در مورد افزایش سرمایه مطرح شد که ملکی رییس مجمع و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر به آن پاسخ داد.

وی با اشاره به برنامه پاکسان برای افزایش سرمایه و تصمیات اتخاذ شده در این خصوص اشاره نمود و افزود: برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و آورده نقدی در دستور کار بود که سازمان بورس با این موضوع مخالفت کرد و در نظر داریم در صورت امکان سنجی های لازم افزایش سرمایه از محل صرف سهام و سود انباشته را پیش ببریم. این افزایش سرمایه برای توسعه در بخش سولفوناسیون و خطوط فراوری صابون طرح ریزی شده است.

وی ضمن اشاره به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزود: این موضوع بستگی به برنامه هیئت مدیره دارد. هیئت مدیره در نظر دارد با آنالیز شرایط و مساعد بودن عوامل به صورت موازی این برنامه را نیز پیش ببرد اما تمام این موارد بستگی به اخذ تاییدیه از مراجع ذی صلاح دارد در حال حاضر اولویت ما نهایی کردن افزایش سرمایه 298 درصدی از محل سود انباشته و صرف سهام است که 100 درصد از محل سود انباشته و 198 درصد از محل صرف سهام صورت می گیرد.

سهامداران درباره حمایت از سهم هم پرسیدند. ملکی رییس مجمع در این مورد گفت: در ریزش های اخیر بیش از 100 میلیارد تومان سهم از بازار خریداری کردیم و صندوق بازارگردان در این زمینه فعال است.

در ادامه این جلسه پس از استماع گزارش هیئت مدیره و نماینده حسابرس قانونی نسبت به سایر دستورجلسه مجمع تصمیم گیری شد.

همچنین در انتها این مجمع حدود 50 درصد از سود پاکسان در مجمع تقسیم شد؛ یعنی به ازای هر سهم 125 تومان بین سهامداران توزیع شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پاکسان با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین نیز برای سهامداران به نمایش در آمد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 867

به "اتفاقات عظیم برای پاکسان در سال 1400 در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات عظیم برای پاکسان در سال 1400 در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید