5 اصل مهم برای ست کردن اکسسوری در استایل مردانه

به گزارش مجله یافان، اکسسوری های مردانه را چگونه ست کنیم؟ آقایانی که استایل مجذوب کنندهی دارند به خوبی لباس ها و اکسسوری های استایل خود را با هم ست می نمایند و این موضوع در نگاه اول از ظاهر آن ها تعیین است. اما سوالی که در این قسمت وجود دارد این است که روش صحیح ست کردن اکسسوری ها برای داشتن یک استایل مجذوب کننده مردانه چیست؟ در این مطلب به آنالیز این مساله پرداخته ایم.

5 اصل مهم برای ست کردن اکسسوری در استایل مردانه

حقیقت ار این است که قوانین نانوشته ای برای هر اکسسوری وجود دارند که باعث می شوند استایل مجذوب نماینده یا شلخته و ناهماهنگ به نظر برسد. در ادامه قوانینی که باعث می شوند استایل مرتب، شیک و هماهنگی داشته باشید را معرفی نموده ایم.

در ادامه نحوه ست کردن ساعت، کمربند، کراوات، پوشت و جواهرات (حلقه، دستبند و…) را شرح می دهیم.

1. ست کردن ساعت

ساعت، پادشاه اکسسوری های مردانه است. در هر شرایطی می توانید از آن بهره ببرید و در حقیقت استفاده از آن یکی از قسمت های اصلی روتین صبحگاهی اغلب آقایان به شمار می رود. قوانین ست کردن ساعت از جمله فلزات، چرم و اندازه رسمی بودن آن بر بسیاری از اکسسوری های مردانه اعمال می گردد.

در صورتی که می خواهید فقط یک ساعت داشته باشید، یک مدل رسمی که با استایلی که می خواهید با آن ست کنید (به عنوان مثال استایل محل کار) هماهنگ باشد را انتخاب نموده و فقط با آن استایل ساعت خود را بهره ببرید. اما در صورتی که در پی ساعتی هستید که به صورت روزمره بهره ببرید، انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید و یک مجموعه کوچک و کاربردی ایجاد کنید.

در صورتی که سایر اکسسوری ها استیل یا نقره باشند، یک ساعت رسمی با قاب استیل ضدزنگ براق یا نقره مناسب است. بعلاوه در صورتی که می خواهید ساعت خود را با اکسسوری های زرد یا طلایی بهره ببرید ساعت رسمی ای که قاب طلایی یا برنز داشته باشد را انتخاب کنید. برای داشتن استایل شیک ساعتی که صفحه ای به رنگ خنثی مانند مشکی، سفید یا نقره ای دارد را با بند چرمی براق ترکیب کنید.

در صورتی که در پی ساعت اسپرت اسمارت کژوال هستید در پی مدلی که قاب استیل براق دارد باشید. ساعت های اسپرت باید در برابر آب مقاوم باشند. ساعتی را انتخاب کنید که صفحه ای به یکی از رنگ های کاربردی مانند طوسی یا آبی تیره و بند فلزی یا چرم مات داشته باشد.

در نهایت برای انتخاب ساعت غیررسمی مدل های فیلد و دایو را انتخاب کنید. برای تکمیل استایل همراه آن ها کمربند برزنت را با یک دستبند فلزی یا دستبندی که دارای بند برزنت به رنگ مشابه است ست کنید.

  • 8 اصل مهم برای استفاده از اکسسوری های مردانه در استایل آقایان

2. ست کردن کمربند

مشابه قاب و بند ساعت مچی، باید چرم و فلز های موجود در استایل خود را با هم ست کنید. این موضوع شامل ست کردن انواع مختلف چرم با هم است. در ادامه قوانین مربوط به ست کردن انواع مختلف کمربند را آنالیز نموده ایم.

  • استایل غیررسمی؛ کمربندهای غیررسمی شامل کمربندهای بافته شده، برزنتی، برزنت پشت چرم یا چرم رنگی بافته شده را بهره ببرید.
  • استایل اسمارت کژوال؛ کمربندهای اسمارت کژوال شامل کمربند لباس کار، چرم طرح دار یا کمربند سوارکاری را به کار بگیرید.
  • استایل غیررسمی اداری؛ کمربند رسمی شامل کمربند چرم ساده دوخته شده مناسب است.
  • استایل رسمی اداری؛ کمربند رسمی شامل کمربند چرم براق ساده دوخته شده یا ساسپندر است.
  • استایل بسیار رسمی؛ بدون کمربند. در این شرایط شلوار را بدون کمربند و با ساسپندر بپوشید.

توجه داشته باشید که این بدان معنا نیست که باید تعداد زیادی کمربند برای ست کردن با استایل ها و کفش های مختلف خود احتیاج دارید.

برای آغاز کار توصیه می گردد یک کمربند مشکی یا قهوه ای تیره را برای ست کردن با استایل کاری خود و جایی که می خواهید استایل تاثیرگذاری داشته باشید تهیه کنید. سپس یک کمربند اسمارت کژوال برای رویدادهای آخر هفته مانند رفتن به دورهمی ها و رستوران داشته باشید. ساخت مجموعه کمربندهای خود را به آهستگی از این قسمت آغاز نموده و برای تاثیرگذاری بیشتر روی کمربندی که با بیشتر کفش ها و استایل هایتان همخوانی دارد تمرکز کنید.

البته در صورتی که کمربندهایی داشته باشید که سگک های قابل تعویض دارند می توانید از این فرایند صرف نظر کنید؛ زیرا این کمربندها بسته به موقعیت، رنگ چرم و فلز سایر اکسسوری ها قابل تعویض هستند.

3. ست کردن کراوات

هیچگاه کراواتی که نتوانید چیزی با آن ست کنید را نخرید. به خاطر داشته باشید که در ابتدا کت و شلوار یا کت تک، سپس پیراهن هماهنگ با آن و در نهایت کراوات خریداری کنید. در صورتی که هم پیراهن و هم کراواتتان طرح های درشت دارند، طرح کراوات باید درشت تر باشد. احتیاجی نیست که طرح های آن ها متفاوت باشد به عنوان مثال راه راه های درشت و نازک به خوبی با هم ست می شوند. توجه داشته باشید درباره طرح های خال خالی یا نقطه دار استثناهایی وجود دارند.

برای تکمیل استایل مردانه چرخه رنگ را برای هماهنگی کراوات با پیراهن و کت در نظر بگیرید. در پی رنگ های مکمل، آنالوگ و سه گانه باشید. رنگ های سردتر مانند آبی پررنگ، سبز زیتونی و بنفش سلطنتی کاربردی ترین رنگ ها هستند که برای جلب توجه در تضاد با رنگ های دیگر قرار نمی گیرند. رنگ های گرم تر مانند قرمز، نارنجی و زرد مجذوب نماینده تر هستند و با کت و شلوارهای سرمه ای یا ذغالی ترکیب خوبی را ایجاد می نمایند اما ست کردن آن ها ریسکی است.

در صورتی که تنها امکان خرید چند کراوات برایتان وجود دارد رنگ های تیره تر را انتخاب کنید. زیرا کاربردی تر هستند و به علت مشابهت با رنگ های خنثی ست کردنشان ساده تر است. علاوه بر این برای ست کردن باید به اندازه رسمی بودن هم توجه کنید. پیراهن های دارای طرح های درشت تر، پیراهن های دکمه دار و شمبری گزینه های غیررسمی ای هستند که به خوبی با کراوات های غیررسمی ست می شوند.

4. ست کردن پوشت

الزامی برای ست بودن پوشت با کراوات وجود ندارد بلکه می توان رنگ های مشابه اما متضادی که مکمل هم هستند را هم با هم ست کرد. به عنوان یک گزینه جایگزین هم می توان پیراهن یا کت را به رنگ مشابه پوشت انتخاب کرد اما دقت داشته باشید که رنگ پوشت و کت نباید یکسان باشد، زیرا پوشت دیده نمی گردد. به عنوان مثال، در ترکیب با کت سرمه ای، پوشت سفید با خال های سرمه ای بهتر از پوشت سرمه ای با خال های سفید است.

ست کردن پوشت با استایل تنها به هماهنگی رنگ و طرح محدود نمی گردد و باید اندازه رسمیت آن ها را هم با هم ست کنید. رسمی ترین رنگ برای پوشت سفید ساده است که برای استفاده به همراه کت و شلوارهای رسمی اداری و مصاحبه های شغلی یک گزینه کاربردی به شمار می رود. در صورتی که استایل لباس پوشیدن محل کارتان خیلی رسمی است، از پوشیدن پوشت های طرح دار اجتناب کنید.

جنبه دیگر ست کردن رسمیت پوشت و استایل، انتخاب مدل تا کردن پوشت است. مدل پرزیدنشال رسمی ترین و ظریف ترین مدل است که مدل بسیار مناسبی برای پوشت سفید به شمار می رود. این در حالی است که مدل پف دار مدلی راحت و شیک است.

  • 14 قانون که به بهتر شدن استایل شما یاری می نماید (مخصوص آقایان)

5. ست کردن جواهرات

گیره کراوات، دکمه سردست، دستبند، گردنبند و حلقه باید با فلزهای کمربند و ساعت ست بوده و بعلاوه مکمل استایل کلی باشند. به خاطر داشته باشید که قطعه های درخشان توجه را جلب می نمایند بنابراین در بعضی موقعیت های خاص قابل استفاده هستند. در حالت کلی مدل های ساده انتخاب های بهتری به شمار می فرایند. علاوه بر این مطمئن شوید که بین مچ ها و دست های خود تعادل و توازن ایجاد نموده اید. چشم انسان دوست دارد تعادل و توازن را ببیند بنابراین کار اشتباه این است که یک دست را با حلقه و دستبند پر کنید و دست دیگر را به صورت کامل خالی بگذارید.

برای آغاز جواهراتی که به رنگ های خنثی و تیره هستند را انتخاب کنید. این کار باعث افزایش کارایی شده و ست کردن اکسسوری ها را ساده تر می سازد. قطعات ساده سنگی در حواهرات مردانه بسیار تاثیرگذار هستند.

در سرانجام

در این مطلب با قوانین کلی ست کردن اکسسوری های مردانه آشنا شدیم. پس از اینکه به رعایت این اصول در استایل خود عادت کردید قطعات دیگری را هم به سلیقه خود به استایل اضافه کنید. اکسسوری مورد علاقه شما چیست؟

منبع: Real Men Real Style

منبع: دیجی استایل
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1443

به "5 اصل مهم برای ست کردن اکسسوری در استایل مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 اصل مهم برای ست کردن اکسسوری در استایل مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید