کاهش 27 درصدی حجم آب مخازن سدهای کشور

به گزارش مجله یافان، حجم آب موجود در مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز جمعه گذشته (هفتم خردادماه) با کاهش 27 درصدی روبه رو شده است.

کاهش 27 درصدی حجم آب مخازن سدهای کشور

به گزارش گروه اقتصادی مجله یافان از تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران حاکی است که از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه 99) تا هفتم خردادماه امسال 28 میلیارد و 81 میلیون مترمکعب آب در مخازن سدهای کشور ذخیره شده است.

ذخیره آبی در همین بازه زمانی در سال آبی گذشته (مهرماه 98 تا آخر شهریور 99) 39 میلیارد و 68 میلیون متر مکعب بوده است.

کل ورودی آب به مخازن سدها از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد 25 میلیارد و 29 میلیون متر مکعب است، اما در سال آبی گذشته این میزان 47 میلیارد و 58 میلیون متر مکعب بوده که نشان از کاهش 47 درصدی دارد.

میزان خروجی آب از سدها هم از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد به رقم 23 میلیارد و63 میلیون متر مکعب رسید. در حالی که در سال آبی قبل از آن در همین بازه زمانی میزان خروجی آب از سدها 36 میلیارد و 46 میلیون متر مکعب بوده که کاهش 35 درصدی را نشان می دهد.

اکنون درصد پُر شدگی آب سدهای کشور به 57 درصد رسیده است.

ظرفیت کل سدهای کشور 50 میلیارد و 500 میلیون متر مکعب است.

شرایط موجودی آب سدها درحالی با کاهش همراه شده که سازمان هواشناسی کشور روزهای گرم و بدون باران را تا سرانجام هفته برای بیشتر منطقه ها کشور به جز استان های ساحلی خزر (گیلان، مازندران، گلستان) و اردبیل پیش بینی کرده است.

کبری رفیعی روز دوشنبه درباره شرایط آب وهوا به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: جوی پایدار همراه با افزایس نسبی دما را تا سرانجام هفته برای بیشتر کشور پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: هوا روبه گرم تر شدن است، اما از بعدازظهر دیروز و امروز با توجه به نفوذ جریانات خنک شاقتصادی بر روی دریای خزر، در استان های ساحلی این دریا، همین طور اردبیل و خراسان شاقتصادی کاهش دمای بین 6 تا 10 درجه رخ می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1051

به "کاهش 27 درصدی حجم آب مخازن سدهای کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 27 درصدی حجم آب مخازن سدهای کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید