کاخ سفید: تحریم را بر نمی داریم مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابیم

به گزارش مجله یافان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت که واشنگتن تحریم ها علیه تهران را بر نمی دارد مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابد.

کاخ سفید: تحریم را بر نمی داریم مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابیم

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا یکشنبه گفت که گفت وگوها در وین سازنده بوده و کوشش های واقعی با چهار عضو دائم دیگر شورای امنیت سازمان ملل و آلمان از یک سو و ایران از سوی دیگر در حال اجرا است و تمامی و موضوعات برداشته شدن تحریم ها و موضوع هسته ای بر روی میز قرار گرفته است.

وی که با برنامه روز یکشنبه شبکه خبری فاکس نیوز مصاحبه می کرد ادامه داد: آمریکا تحریم ها علیه ایران را بر نخواهد داشت مگر آنکه اطمینان پیدا کند که ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند خواهد شد.

رایزنی های هیأت های مذاکره نماینده ایران و گروه 1+4 در وین امروز (یکشنبه) نیز در فرمت ها و سطوح مختلف ادامه یافت. همچنین کارگروه های کارشناسی به بحث و گفت وگو در مورد دو حوزه برطرف تحریم ها و مسائل هسته ای ادامه دادند.

روز گذشته، علاوه بر نشست کمیسیون مشترک، ملاقاتهایی نیز به صورت دو و چندجانبه بین هیأت مذاکره نماینده کشورمان با اعضای 1+4 برگزار گردید. در این رایزنی ها، سه ملاقات بین عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیأت مذاکره نماینده ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید.

همچنین رؤسای سه هیأت اروپایی، در جلسه ای مشترک با عراقچی شرکت کردند و به بحث و گفت وگو پرداختند.

کاظم غریب آبادی نماینده دائم ایران در آژانس هم آنچه در وین در حال پیگیری و گفت وگو است را ایجاد تصویری واضح و شفاف درباره لغو تحریم ها برشمرد و گفت: هیأت مذاکره نماینده نتایج گفت وگوها را به طور منظم به مقامات عالی گزارش می نماید.

به گزارش فارس، عراقچی، معاون وزیر امور خارجه بعد از نشست دیروز در اظهاراتی با بیان اینکه به نظر می رسد تفاهم جدیدی در حال شکل دریافت است، گفت: مذاکرات اکنون به مرحله ای رسیده که طرف ها می توانند روی یک متن مشترک آغاز به کار نمایند. هیأت ایرانی متن مورد نظر خود را آماده و به همه طرف ها ارائه نموده است.

سید عباس عراقچی همچنین در توئیتی نوشت: بعد از چند روز گفت وگوی فشرده، به نظر می رسد اکنون در راستا درستی قرار گرفته ایم. با این حال راه دشواری در پیش است. هنوز برای پیش بینی نتیجه زود است. گروه های کارشناسی به کار سخت خود برای روشن ساختن موضوعات مهم ادامه خواهند داد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 940

به "کاخ سفید: تحریم را بر نمی داریم مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: تحریم را بر نمی داریم مگر آنکه از پایبندی ایران به تعهدات هسته ای اطمینان یابیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید