چگونه ویزای تایوان بگیریم؟

به گزارش مجله یافان، تایوان یکی از کشورهای آسیایی است که در حال حاضر در خاک ایران فاقد سفارت است، ولی شهروندان ایرانی برای سفر به آنجا نیاز به ویزا دارند.

چگونه ویزای تایوان بگیریم؟

تایوان کشوری کوچک در جنوب شرقی آسیا است. تایپه مرکز اداری حکومت تایوان است و دومین آسمان خراش بلند جهان در این شهر واقع شده است. علاوه بر شهرهای مدرن، جاهای دیدنی تایوان مانند اسکای واک شیائو وولای، پارک ملی تاروکو و... نیز باعث جذب گردشگران بسیاری می شوند.

اگر شما نیز قصد سفر به تایوان را دارید، در مجله یافان می توانید بهترین و ارزان ترین تور تایوان را در بازه زمانی مورد نظر خود جستجو کرده و تور دلخواهتان را از میان ده ها آژانس معتبر مسافرتی انتخاب کنید.

کلیه شهروندان ایرانی که برای تحصیل، تجارت، شرکت در نمایشگاه ها و موارد مشابه قصد سفر به این کشور را دارند، باید برای انجام مصاحبه و دریافت ویزا به سفارت تایوان در دبی مراجعه یا از طریق آژانس های مسافرتی اقدام کنند.

ویزای تایوانشرح خدمات
انواع ویزاتوریستی، تجاری و تحصیلی
مراحل صدور ویزااز طریق سفارت
مدارک لازم برای صدور ویزامدارک شناسایی، مالی و...
مدت زمان لازم برای صدور ویزا14 تا 30 روز کاری
سفارت/ کنسولگریندارد

انواع ویزای تایوان

ویزای تایوان طبق هدف سفر دارای سه نوع ویزای توریستی، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی است. البته کشور تایوان در حال حاضر برای شهروندان ایرانی، ویزای توریستی صادر نمی کند و فقط برای مسافرانی که به قصد تجارت به این کشور می خواهند سفر کنند، ویزا صادر خواهد شد؛ به همین دلیل لازم است که در خواست دهندگان باید دعوت نامه معتبر از طرف تایوانی داشته باشند.

همچنین، ویزای تایوان بر اساس دفعات ورود دارای دو نوع است:

  • ویزای یکبار ورود (تک سفره/Single)
  • ویزای چندبار ورود (چند سفره/Multiple): این نوع ویزا به افرادی تعلق می گیرد که برای اهداف تجاری به تایوان سفر می کنند و باید مدرکی از جانب کارفرما برای اثبات هدف از سفر به تایوان را ارائه کنند.

مدارک لازم برای ویزای تایوان

الف) اصل گذرنامه دارای اعتبار

ب) دعوتنامه (روی سربرگ شرکت دعوت کننده باشد و مشخصات کامل شرکت ،نام شخص دعوت کننده قید در آن قید شود)

نکته: در صورت نداشتن دعوتنامه رزرو تائید شده هتل با آدرس، ایمیل و تلفن

ج) مدارک شغلی معتبر جواز کسب ، روزنامه رسمی شرکت (کپی) ،یا گواهی اشتغال به کار (به لاتین و مهر لاتین و با ذکر سمت، تاریخ شروع به کار و حقوق به دلار)

د) نامه درخواست ویزا (به لاتین و مهر لاتین با ذکر سمت و شماره پاسپورت و تاریخ شروع بکار و دلیل سفر و مدت اقامت)

ه) گواهی تمکن مالی آخرین مانده حساب به دلار (بالای 5000 دلار) و پرینت گردش حساب سه یا 6 ماه گذشته

و) سه قطعه عکس 4*3 رنگی نو پشت زمینه سفید (حداکثر برای سه ماه گذشته)

ز) (LC, INVOICE, T/T, PAYMENT) سوابق کاری با طرف تایوانی

ح) بیزینس کارت (کارت ویزیت به لاتین)

ط) فرم تعهد نامه

ی) رزرو هتل

ک) پر کردن فرم مشخصات فردی

ل) تکمیل و امضا اپلیکنت

نکته قابل توجه اینکه برای تسهیل سریع تر و راحت تر شهروندان ایرانی شرط اسپانسر (ضامن مالی) برای صدور ویزای دارندگان گذرنامه ایرانی لغو شده است.

مراحل اخذ ویزای تایوان

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، کشور تایوان در ایران فاقد سفارت است و شهروندان ایرانی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید با مراجعه به آژانس ها یا کارگزار معتبر مدارک خود را ارائه کرده و سپس شخصا جهت مصاحبه به سفارت تایوان در دبی مراجعه کنند.

مدت زمان لازم برای صدور ویزای تایوان

جواب تأییدیه ویزای تایوان بسته به نوع مدارک ارائه شده و افسر مربوطه در کنسولگری از 14 تا 30 روز زمان لازم دارد.

اعتبار ویزای تایوان

ویزاهای تک سفره معمولا به مدت سه ماه تا یک سال برای اقامت های 14، 30، 60 و 90 روزه معتبر هستند؛ ویزاهای چند سفره (فقط با اهداف کاری) از زمان صدور تا 6 ماه معتبر هستند.

برای مسافرانی که قصد بازدید یک روزه از تایوان را دارند یا از طریق تایوان ترانزیت می شوند، نیازی یه دریافت ویزا ندارند، مشروط بر اینکه مدرکی دال بر دارا بودن بلیط سفر بعدی یا مدرک سفر رسمی برای عدم خروج از سالن ترانزیت را ارائه کنند. البته برای مسافرانی که قصد اقامت بیش از 6 ماه (اقامت در کنار خانواده، استخدام، تحصیل، ماموریت یا دیگر اهداف تایید شده) را دارند، می توانند برای ویزای اقامت درخواست ارائه کنند.

منبع: کجارو / gharepeyma.com / en.wikipedia.org / taiwan.visahq.com / گردشگرها / سفرمی / sam-travel.com / sky-travel.ir / cafevisa.com / visa724.com / الی گشت / fa.wikivoyage.org
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1299

به "چگونه ویزای تایوان بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ویزای تایوان بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید