هر ایرانی 1.5 متر فضا برای ورزش دارد

به گزارش مجله یافان، خبرنگاران/البرز وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در حال حاضر بالغ بر 26 هزار باشگاه فعال در کشور را اداره می کند توضیح داد: حدود 8 هزار مورد از این باشگاه ها در سه سال گذشته ایجاد شده است.

هر ایرانی 1.5 متر فضا برای ورزش دارد

مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه 17 بهمن در حاشیه افتتاح چهار پروژه ورزشی استان در مجموعه دهکده ورزشی آفتاب در کرج، در جمع مجله یافان اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح مجتمع دهکده ورزشی آفتاب در روستای گلستانگ مهرشهر هستیم.

به گزارش مجله یافان، وی ادامه داد: این مجموعه بزرگترین مجموعه روستایی کشور است که از دو استخر سرپوشیده و روباز، یک سالن ویژه ورزش های رزمی، یک مجموعه سالن بدنسازی بسیار مجهز و مناسب و همچنین یک سالن چند منظوره برای استفاده رشته های ورزشی مختلف تشکیل شده است.

وزیر ورزش و جونان با بیان اینکه مجموعه دهکده ورزشی آفتاب توسط بخش خصوصی و طی چهار سال آماده سازی شده گفت: بخش دولتی در تلاش است با تعامل با بخش خصوصی تشکر می کنیم چون در کنتر ظرفیت های حوزه ورزش را به فعلیت برساند.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی در حال حاضر بالغ بر 26 هزار باشگاه فعال در کشور را اداره می کند شرح داد: حدود 8 هزار مورد از این باشگاه ها در سه سال گذشته ایجاد شده است.

سلطانی فر افزود: امروز در البرز دو سالن ورزشی و یک زمین چمن افتتاح خواهد شد که در کل اعتباری معادل 200 میلیارد ریال برای 4 پروژه ورزشی البرز که امروز به مرحله افتتاح رسید، هزینه شده است .

وی اشاره کرد: امید است با افتتاح این پروژه ها در البرز و در کل 294 پروژه ورزشی که در استان های مختلف کشور در دهه فجر به بهره برداری می رسد، موجبات شادی و رضایت مردم فراهم شود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: این 294 پروژه ورزشی در کل کشور با اعتباری معادل بیش از 4 هزار میلیارد ریال اجرا شده است و در مجموع حدود 766 هزار مترمربع فضای ورزشی را به کل کشور اضافه کرده و در اختیار جامعه ورزش و جوانان ایران قرار می دهد.

وی در پاسخ به اینکه پرسش که با توجه به نیاز البرز به توسعه سرانه های ورزشی چه میزان از حضور بخش خصوصی برای مشارکت در این حوزه حمایت خواهید کرد، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه کشور و همچنین در بودجه سالانه ظرفیت خوبی داریم برای اینکه بخش خصوصی وارد عرصه مشارکت شود.

سلطانی فر بیان نمود: یکی از ظرفیت های خوب ما تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی است که در قالب ماده 27 قانون تنظیم شده است.

وی شرح داد: خوشبختانه وزارت ورزش از این ظرفیت قانونی برای استفاده از توان بخش خصوصی به خوبی استفاده کرده است.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر سرانه ورزشی به ازای هر یک نفر در ایران چه میزان است، گفت: با احتساب آنچه که متعلق به ورزش و جوانان و زیرمجموعه این وزارتخانه است سرانه ورزشی به ازای هر نفر حدود یک متر است اما با احتساب ظرفیت های آموزش و پرورش، دانشگاه ها، نیروهای مسلح، شهرداری ها و واحدهای صنعتی در این حوزه، سرانه ورزشی به ازای هر نفر در کشور به بیش از یک و نیم متر می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 135

به "هر ایرانی 1.5 متر فضا برای ورزش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر ایرانی 1.5 متر فضا برای ورزش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید