مقاله: اصول اولیه طراحی یک ویلا

به گزارش مجله یافان، این تعریف در ایران و کشورهای دیگر مشترک است. در گذشته شهرها خلوت تر بودند و خانه ها با استقلال بیشتری ساخته می شدند. اما با ازدیاد جمعیت و رشد آپارتمان نشینی، شاهد ساخت خانه های ویلایی، بیشتر در نواحی حومه ای هستیم.

مقاله: اصول اولیه طراحی یک ویلا

طراحی ویلا بیشتر به جنبه های تفریحی و لوکس خانه های ییلاقی در خارج از شهرهای بزرگ می پردازد. علاوه بر فضاسازی داخلی ویلا که متفاوت از آپارتمان های شهری است، طراحی نمای ویلا نیز اصول خاص خود را دارد.

سالن های پذیرایی و نشیمن بزرگ و پر نور که مستقیما به تراس و ایوان دسترسی دارند، برای پذیرایی از دوستان و خانواده با دید و منظرهای زیبا، یک دورهمی و میهمانی را خاطره انگیز می سازد.

باغ آرایی ویلا با انتخاب صحیح گل ها و گیاهان، تعبیه آب نما، حوضچه ها و برکه های مصنوعی، کارایی و زیبایی محوطه ویلا را دو چندان می سازد. بنابراین طراحی فضای سبز ویلا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و باید به طراح لندسکیپ حرفه ای سپرده شود. در مناطقی با پوشش گیاهی طبیعی انبوه، با تکیه بر گلها و درختان موجود سایت تحقق می یابد.

توجه داشته باشید تنها تعداد معدودی از معمارهایی که با تبلیغات فراوان سعی در جذب مخاطب دارند، صلاحیت اجرای این امر را دارند. با تحقیق و آشنایی با نمونه ویلاهای ساخته شده و سابقه شرکت ها می توان افراد متخصص و با صلاحیت را در این حوزه یافت.

منبع مقاله: اصول اولیه طراحی یک ویلا

انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1191

به "مقاله: اصول اولیه طراحی یک ویلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: اصول اولیه طراحی یک ویلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید