قایق های ترخیصی از گمرک سالم به فدراسیون قایقرانی می رسد؟

به گزارش مجله یافان، در سال 96 از سوی فدراسیون وقت قایقرانی کشورمان تعداد 25 فروند قایق روئینگ از چین خریداری و در سال 98 وارد ایران شد اما از این سال تا به امروز به علت مسائل گمرکی در انبارهای قشم به جای مانده بودند که در نهایت مجوز ترخیص آنها صادر شد.

قایق های ترخیصی از گمرک سالم به فدراسیون قایقرانی می رسد؟

علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در مصاحبه با مجله یافان در این ارتباط، گفت: بالاخره بعد از 21 ماه قایق هایی که از سال 96 خریداری شده بود از سمت قشم بارگیری شده و به سمت تهران در حرکت است. طبق وعده قرار است این قایق ها ساعت 2 یا 3 بامداد به تهران برسند.

وی اضافه نمود: ما در این مدت کوشش کردیم تا تمام بدهی های انبار، حمل و نقل و خرید را بپردازیم. بعلاوه مسئله ای که برای اینجانب بابت مالیات های معوقه فدراسیون پیش آمده بود با یاری دوستانمان حل شد تا بتوانیم مجوز ترخیص این قایق ها را دریافت کنیم. امیدواریم در این فاصله و در بدو ورود به تهران دوباره مسئله ای برای این قایق ها پیش نیاید یا دوباره بدهی دیگری مطرح نشده و جلوی ورود آنها گرفته نگردد!

رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان با ابراز نگرانی از شرایط قایق ها در این مدت تاکید نمود: این قایق ها دو سال طول کشید تا به ایران برسد و دو سال هم در انبارهای گمرک ماند. نگرانیم نکند بدنه این قایق ها از نظر فیزیکی دچار مشکل شده و یا آسیب دیده باشد. در این صورت مسببان این مسئله را نمی بخشم چرا که هزینه این قایق ها از سوی بیت المال داده شده است.

سهرابیان در سرانجام به حل مسئله بدهی میلیاردی فدراسیون قایقرانی هم اشاره نمود و گفت: از سال 89 بدهی مالیاتی را برای فدراسیون قایقرانی به ارث گذاشته اند. تقریباً 1 میلیارد و 900 میلیون تومان است و از سال 95 تا 97 هم پیش بینی می کنیم این مبلغ به اندازه دو میلیارد برسد. مشکل حساب شخصی اینجانب که مدتی مسدود شده بود، برطرف شده و قرار است این مبلغ به صورت اقساط پرداخت گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1297

به "قایق های ترخیصی از گمرک سالم به فدراسیون قایقرانی می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قایق های ترخیصی از گمرک سالم به فدراسیون قایقرانی می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید