سفر به کیش مسدود و مشروط به ارائه گواهی سلامت شد

به گزارش مجله یافان، سفر به جزیره کیش در پی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مسدود و مشروط به ارائه برگه سلامت از منابع ذیصلاح و تکمیل اظهار نامه از مسافران شد.

سفر به کیش مسدود و مشروط به ارائه گواهی سلامت شد

به گزارش مجله یافان به نقل از ایرنا، سخنگوی شورای سلامت منطقه آزاد کیش با اعلام این خبر اضافه کرد: طبق مصوبات جلسه امروز این شورا ورود مسافر از طریق هوا و دریا به این جزیره طبق ضوابط خاص صورت می گیرد و به منظور پایش و مقابله با شیوع ویروس کرنا، ضوابط سخت گیرانه درحال تدوین است.

وی اضافه کرد: طبق پیشنهادات کمیته تدوین ضوابط که امروز تشکیل شد، پروازهای ورودی به کیش مسدود می شود و فقط کسانی که حضور آنها در این جزیره لازم تشخیص داده شود از جمله پزشکان کادر نیروهای نظامی انتظامی با تایید و نامه رسمی ارگانها مربوط می توانند به این جزیره سفر کنند.

وی ارائه گواهی سلامت از پزشک معمتد، پرکردن فرم خود اظهاری، ارائه نامه رسمی ارگانها، و تایید سلامت هنگام ورود به کیش را از جمله ضوابط و شرایط در حال تدوین برای خرید بلیط و سفر به جزیره کیش بیان نمود و اضافه کرد: در فرودگاه و بندرگاه این جزیره نیز ضوابط و مقررات سختگیرانه ای اعمال می شود و در این خصوص افرادی که علائم بیماری کرونا داشته باشد بطور قطع به قرنطینه منتقل می شوند و باید 14 روز با هزینه شخصی در قرنطینه بمانند و امکان تردد در جزیره را نخواهند داشت.

رضانیا در پایان با اشاره به این نکته که برای برگشت مسافران وارد شده به کیش تمهیداتی اندیشیده شده است به کیشوندان توصیه کرد که از سفر به شهرهای مختلف تا اطلاع ثانوی خود داری کنند.

طبق آخرین آمار اعلام شده، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جزیره کیش، امروز با دو مورد مثبت جدید به 21 نفر رسیده است که این آمار نسبت به جمعیت 38 هزار نفری این جزیره آماری بالا و قابل تامل است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 207

به "سفر به کیش مسدود و مشروط به ارائه گواهی سلامت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به کیش مسدود و مشروط به ارائه گواهی سلامت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید