سرمایه گذاران خارجی با 90 هزار یورو می توانند اقامت پنج ساله بگیرند

به گزارش مجله یافان، ابوالفضل کوده ئی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و یاری های مالی و فنی ایران با اعلام این خبر با اشاره به تصویب پیشنهاد وزارت اقتصاد در هیئت دولت در مورد کاهش مقدار حداقل سرمایه یا سپرده و افزایش سال های مجوز اقامت برای سرمایه گذاران خارجی، هدف از این مصوبه را تشویق هر چه بیشتر اتباع کشور های خارجی و بویژه همسایه برای سرمایه گذاری در ایران اظهار داشت.

سرمایه گذاران خارجی با 90 هزار یورو می توانند اقامت پنج ساله بگیرند

مجله یافان:

شادا: مدت زمان اعطای اقامت به سرمایه گذاران خارجی از سه به پنج سال و مقدار سپرده گذاری مورد احتیاج جهت این امر، از 250 هزاردلار به مقدار 90 هزار یورو در مصوبه نو هیئت دولت کاهش یافت.

ابوالفضل کوده ئی مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران با اعلام این خبر با اشاره به تصویب پیشنهاد وزارت اقتصاد در هیئت دولت در مورد کاهش مقدار حداقل سرمایه یا سپرده و افزایش سال های مجوز اقامت برای سرمایه گذاران خارجی، هدف از این مصوبه را تشویق هر چه بیشتر اتباع کشور های خارجی و بویژه همسایه برای سرمایه گذاری در ایران اظهار داشت.

ابوالفضل کوده ئی موضوع اقامت در کشور میزبان (ایران) را به عنوان یکی از مهم ترین موضوعات مورد توجه سرمایه گذاران خارجی و اشخاص مرتبط با آنها ارزیابی و بیان کرد: بر همین اساس اصلاح مصوبه اعطای اقامت پنج ساله به سپرده گذاران و سرمایه گذاران خارجی که قبلا در سال 1398 به تصویب هیئت وزیران رسیده بود ، مجدداً در دستور کار وزارت امور اقتصادی و دارایی و متعاقباً دولت نهاده شد و پس از انجام اصلاحات لازم به تصویب کمیسیون اقتصادی دولت و نهایتاً هیئت وزیران رسید.

وی اظهار داشت: تغییرات اجرا شده در مصوبه نو نسبت به مصوبه قبلی به این صورت است که ، مقدار سپرده گذاری مورد احتیاج جهت اعطای اقامت پنج ساله به اتباع خارجی از 250 هزاردلار در مصوبه قبلی به مقدار 90 هزار یورو در مصوبه نو کاهش یافته است.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران ادامه داد: به همین دلیل، علاوه بر موضوع فوق، موضوع اصلاح ماده 35 آیین نامه اجرائی قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی نیز مد نظر وزارت امور اقتصادی و دارائی نهاده شد و به موجب آن، اقامت سه ساله قابل اعطاء به سرمایه گذاران خارجی در ایران، (موضوع ماده 35 آیین نامه اجرایی قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی) از مدت 3 سال در قانون مصوب 1398 به پنج سال اصلاح و افزایش یافت.

وی توضیح داد: بر این مبنا، فرد سرمایه گذار، مدیران و کارشناسان خارجی وی و نیز مدیران و کارشناسان خارجی بنگاه های اقتصادی که سرمایه خارجی در آن بکار گرفته شده باشد، به علاوه همسر، فرزاندان ذکور زیر 18 سال و اناث مجرد و پدر و مادر تحت تکفل آنها نیز، از مزایای این مصوبه برخوردار خواهند شد.

کوده ئی مخاطبان این مصوبه هیئت دولت را کلیه اتباع خارجی و یا متقاضیان خارجی اخذ اقامت پنج ساله کشورمان اظهار داشت که اقدام به سپرده گذاری بلند مدت در ایران نموده و با رعایت شیوه نامه مصوب مربوط به این آیین نامه، فرم درخواست را تکمیل و مدارک هویتی خود را ارائه داده باشند.

مدیر کل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و یاری های اقتصادی و فنی ایران از متقاضیان خواست، برای اطلاع از شیوه نامه مربوط به سپرده گذاری و همجنین قانون و آیین نامه اجرائی تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی و نحوه برخورداری از خدمات مذکور ، به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.investiniran.ir مراجعه نمایند.

کوده ئی در ادامه، اهمیت و ضرورت جذب منابع اقتصادی خارجی به کشور با توجه به رقابت موجود در این زمینه بین کشورهای منطقه (و بویژه همسایه) را به عنوان هدف اصلی ارائه این مصوبه بیان کرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1410

به "سرمایه گذاران خارجی با 90 هزار یورو می توانند اقامت پنج ساله بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاران خارجی با 90 هزار یورو می توانند اقامت پنج ساله بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید