راهنمای بسته بندی اسباب خانه برای کسانی که می خواهند به راحتی جابجا شوند

به گزارش مجله یافان، یکی از بزرگترین مسائل برای کسانی که قصد جابجایی دارند ، با آن روبرو هستند ، فرآیند بسته بندی کالا است. اگر کالا در حین حمل و نقل از مکانی به مکان دیگر به درستی بسته بندی نگردد ، ممکن است آسیب ببیند ، شکسته گردد و هزینه های زیادی را به همراه داشته باشد. اگر روش های بسته بندی مناسب برای یک فرآیند جابجایی بدون آسیب و بدون دردسر اعمال نگردد ، متأسفانه ممکن است هنگام رسیدن به خانه تازه ، شگفتی های بدی را تجربه کنید. برای جلوگیری از چنین شرایطی ، راهنمای بسته بندی اسباب خانه را در این مقاله آماده نموده ایم.

راهنمای بسته بندی اسباب خانه برای کسانی که می خواهند به راحتی جابجا شوند

هنگام جابجایی اقلام چگونه بسته بندی می شوند؟

هر روز افراد زیادی برای تغییر محل زندگی خود کوچ می نمایند. با توجه به اینکه هر فرد مجبور است بارها در زندگی خود اسباب کشی کند ، یادگیری نحوه بسته بندی اسباب خانه اهمیت پیدا می نماید. هنگامی که ترفندهای بسته بندی وسایل را یاد گرفتید ، خواهید دید که دیگر نیازی به نگرانی برای جابجایی نیست. بنابراین ، برای حرکت بدون زحمت چه اقداماتی باید انجام دهید؟

مواد بسته بندی را جمع آوری کنید

کسانی که می خواهند بسته بندی اسباب خانه را انجام دهند معمولا فقط وسایل خود را با کارتن و نوار بسته بندی می نمایند. با این حال ، اینها برای محافظت از هر مورد کافی نیستند.

بنابراین منطقی تر است که روی چند قطعه مواد دیگر سرمایه گذاری کنید تا در حین جابجایی به وسایل شما آسیبی وارد نگردد. علاوه بر این ، از نظر قیمت مواد گران قیمتی نیستند و می توانید به راحتی آنها را پیدا کنید. این اقلام شامل مواد زیر هستند ؛

پوشش حباب دار

کیسه های پلاستیکی قابل مهر و موم

پوشش پلاستیکی

ورق های مقوا راه راه

مبلمان را برای جابجایی آماده کنید

قبل از بسته بندی اسباب خانه باید آن ها را به خوبی تمیز کنید تا هیچ گرد و غبار ، پسماند یا مواد مشابهی روی یا بین آن ها نباشد. چون رسوبات به جای مانده بر روی مبلمان ممکن است در حین حمل و نقل مبلمان را خراش داده یا به سطح آن آسیب برساند.

علاوه بر این ، دیگر شما خاک و گرد و غبار را به خانه نو خود حمل نمی کنید. برای سهولت در حمل و نقل ، در صورت وجود ، باید برای برداشتن چرخ ها و دستگیره های مبلمان خود نیز وقت بگذارید.

بهتر است کشوهای اثاثیه مانند کمد و میز خواب را بیرون بیاورید و با قرار دادن سایر وسایل داخل این کشوها ، فضای بیشتری برای بسته بندی داشته باشید. علاوه بر این ، برداشتن کشوها مبلمان های سنگین را نیز سبک نموده و جابه جایی آن ها را آسان تر می نماید.

مبلمان را جدا کنید

اگر می خواهید تخت خواب های راحت ، مبل های شیک ، مدل های کمد مدرنی که خریداری نموده اید ، ویژگی های خود را از دست ندهند ، توصیه می کنیم قبل از جابجایی هر مبلمانی را که می توانید جدا کنید.

برای انجام این کار ، به عنوان مثال ، تخته های سر را جدا کنید و روکش جایگاه ها را بردارید. بنابراین ، اگر یک مبلمان دارای قطعات جداشدنی باشد ، جداسازی آنها فرایند را آسان تر و قابل اطمینان تر می نماید.

به این ترتیب آسیب به اثاثیه در هنگام بارگیری در کامیون یا حمل آن به خانه نو نیز به حداقل می رسد. وقتی نکاتی را در نظر داشته باشید ، بسته بندی اسباب خانه و نقل مکان به یک خانه نو فرآیند ساده تری است.

هنگام جداسازی مبلمان - در صورت وجود - حتما با مراجعه به دفترچه راهنمای نصب آن را جدا کنید. پس از جدا کردن مبلمان ، قطعات کوچک مانند پیچ و میخ را در یک کیسه درزگیر قرار دهید و این کیسه ها را محکم به مبلمانی که متعلق به آن است بچسبانید. به منظور سرعت بخشیدن به فرآیند و صرفه جویی در زمان در حین جابجایی ، باید مراحل جداسازی قطعات را یک روز قبل انجام دهید.

بسته بندی مبلمان برای جابجایی راحت

از مهم ترین موادی که به شما امکان می دهد وسایل خود را با خیال راحت حمل کنید نایلون حباب دار با روکش پلاستیکی است. استفاده از روکش حباب دار حمل و نقل ایمن اقلام ظریف مانند مبلمان چوبی را برای شما آسان تر می نماید.

برای جایگاه ها می توانید از روکش های پلاستیکی یا روکش های مخصوص جایگاه ها بهره ببرید. اگر آن ها را ندارید ، پتوهای قدیمی یا روکش های حمل و نقل نیز مناسب هستند.

مورد دیگری که در آن نایلون حباب دار ایده آل است ، برای بسته بندی مبلمان آینه ای و لعاب است. اگر با استفاده از نوار چسب نواری به شکل X روی سطوح آینه ای و شیشه ای بچسبانید ، این کار باعث می گردد که شیشه حتی در صورت شکستن قطعه قطعه نگردد.

هنگام بسته بندی آینه یا محصولات شیشه ای ، توصیه می کنیم آن را با نایلون حباب دار بپیچید و به گوشه ها توجه ویژه ای داشته باشید. سپس آینه ای را که بسته بندی نموده اید بین دو ورق مقوایی قرار دهید و آن را بچسبانید. بنابراین ، شما می توانید حتی حساس ترین مبلمان را بدون آسیب حمل کنید.

قبل از بارگیری اثاثیه در کامیون حمل و نقل برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از مشکلاتی که افراد برای نقل مکان به خانه نو با آن روبرو هستند آسیب اثاثیه یا کالاها در نتیجه بارگیری تصادفی و برنامه ریزی نشده در وسیله نقلیه است. برای جلوگیری از این امر ، باید قبل از بارگیری کالاهای خود در وسیله نقلیه ، یک طرح بارگیری ایجاد کنید. علاوه بر این ، اگر برنامه ای داشته باشید ، جابجایی برای شما و حمل و نقل ها در صورت وجود آسان تر می گردد.

ابتدا با قرار دادن جعبه های مقوایی در پشت خودرو آغاز کنید. این جعبه ها باید ایمن بسته بندی شده و تقریباً هم مقدار باشند و هیچ گونه مواد شکستنی در آنها وجود نداشته باشد تا به عنوان یک مانع محافظتی عمل نمایند.

روی این دیوار که از جعبه های مقوایی درست نموده اید ، مبلمان مربع یا مستطیل قرار دهید. برای محافظت ، حتماً ورقه های پارچه ای مانند پتو یا مقوا را بین وسایل قرار دهید. سپس تخت و مبلمان ها را قرار دهید. نباید فراموش کنید که وسایل خود را با قلاب های کامیون حمل و نقل محکم کنید.

بسته بندی لیوان و بشقاب

بسته بندی بشقاب ها و لیوان ها و به طور خلاصه بسته بندی اقلام شکستنی که اکثرا ظروف آشپزخانه هستند ، یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه کسانی باشد که قصد جابجایی دارند.

اگر به درستی بسته بندی نشده باشد ، متأسفانه ممکن است ظروف غذاخوری مورد علاقه خود را از دست بدهید. در زیر چند نکته برای آسان کردن کار شما در هنگام بسته بندی اسباب خانه اقلام شکستنی وجود دارد ؛

بشقاب ها و لیوان ها را جداگانه در کاغذ و روزنامه بپیچید ؛

هنگام بسته بندی اسباب خانه کاغذها را مچاله نموده و در قسمت داخلی جعبه قرار دهید تا به عنوان یک بافر عمل نمایند ؛

ظروف را روی این ضربه گیر به صورت عمودی قرار دهید نه افقی ؛

هنگام قرار دادن بشقاب ها ، صفحات بزرگت ر و پهن تر را در اولویت قرار دهید. پس از پر شدن اولین لایه ، با ایجاد یک بافر کاغذ بین هر لایه ادامه دهید.

وسایل کوچک تر مانند لیوان و موارد مشابه را در بالای جعبه قرار دهید. وقتی جعبه پر است ، اگر قبل از بستن آن یک لایه بافر دیگر اعمال کنید ، قوی تر می گردد.

هنگام بسته بندی اسباب خانه وسایل بزرگ تر مانند گلدان را با قرار دادن وسایل کوچک مانند فنجان و لیوان داخل آنها بسته بندی کنید.

وقتی کارتان تمام شد ، برای سهولت در قرار دادن جعبه ها ، برچسب هایی را روی جعبه ها بگذارید یا محتویات آن را با اتوماتیک یادداشت کنید. بعلاوه می توانید روی بسته اخطاری بنویسید تا حامل ها به آن توجه نمایند.

بسته بندی لباس

برای کسانی که می خواهند اسباب کشی نمایند ، شاید ساده ترین مرحله جا به جایی لباس باشد. اگرچه بسیار سبک هستند و شکسته نمی شوند ، اما این فرآیند بسته بندی باید با دقت انجام گردد تا از آسیب هایی مانند پارگی ، جداسازی قطعات و آلودگی جلوگیری گردد.

لباس هایی که مسئله ای برای چروک شدن ایجاد نمی نمایند را می توان در کیسه های زباله قرار داد و سپس بسته بندی کرد. لباس های ضخیم مانند کت و شلوار را می توان در کیسه های وکیوم قرار داد. بنابراین حمل آن راحت تر است و فضای کمتری را اشغال می نماید. برای لباس هایتان که نمی خواهید چروک شوند ، می توانید جعبه هایی با چوب لباسی انتخاب کنید.

بسته بندی کالاهای الکترونیکی و سفید

حمل و نقل کالاهای الکترونیکی و کالاهای سفید سخت است ؛ زیرا بسیار حساس هستند. بنابراین ، حمل نمایندگان برترین روش بسته بندی را اعمال خواهند کرد.

با این حال ، علاوه بر اقدامات حمل و نقل برای محافظت از کالا ، می توانید چنین اقلامی را در بسته بندی حباب دار بپیچید. اگر می خواهید مبلمان شما ماندگاری بالایی داشته باشد و وسایل شما هرگز درخشش روز اول خود را از دست ندهند حتی اگر بارها خانه خود را جابجا کنید ، می توانید با خیالی آسوده مبلمان محکم و باکیفیت را انتخاب کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1440

به "راهنمای بسته بندی اسباب خانه برای کسانی که می خواهند به راحتی جابجا شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای بسته بندی اسباب خانه برای کسانی که می خواهند به راحتی جابجا شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید