خبرنگاران سازمان ملل 14 میلیون دلار به پناهندگان روهینگیا اختصاص داد

به گزارش مجله یافان، تهران- خبرنگاران- صندوق اضطراری سازمان ملل روز پنجشنبه 14 میلیون دلار به پناهندگان روهینگیا که در اثر آتش سوزی اخیر بی خانمان شده اند اختصاص داد.

خبرنگاران سازمان ملل 14 میلیون دلار به پناهندگان روهینگیا اختصاص داد

به گزارش مجله یافان از سایت خبری سازمان ملل، بودجه اختصاصی سازمان ملل متحد پس از آتش سوزی گسترده ای که در اردوگاه کوتوپالونگ در جنوب بنگلادش رخ داد انجام شده است.

بودجه اختصاص داده شده برای نجات جان هزاران خانواده پناهنده روهینگیایی در نظر گرفته شده است.

در آتش سوزی این هفته در ارودگاه جنوب بنگلادش، بیش از 45 هزار پناهنده روهینگیایی که اصالتا از میانمار هستند، در این اردوگاه آواره شده و موجب تخریب بیمارستان اصلی اردوگاه و سایر مراکز مهم بهداشت، تغذیه و آموزش شد.

گزارش شده است که 11 نفر در این حادثه جان خود را از دست داده و حدود 400 نفر همچنان مفقود هستند.

مارک لوکاک هماهنگ کننده امداد اضطراری سازمان ملل گفت: آتش سوزی یکی از آسیب پذیرترین جوامع دنیا را فرا گرفته است. پناهندگان روهینگیا بیش از هر زمان دیگر به حمایت ما نیاز دارند، زیرا بیماری همه گیری کرونا همچنان تلفات می گیرد و آنها به فصل موسمی بارندگی نیز نزدیک می شوند.

دولت پاکستان نیز در واکنش به حادثه مرگبار آتش سوزی در یکی از اردوگاه های پرجمعیت آوارگان میانماری در بنگلادش، از جامعه بین الملل خواست تا سهم خود را برای همکاری در جهت کاهش آلام مسلمانان روهینگیا بپردازد.

مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه پاکستان روز چهارشنبه در پیامی، نسبت به آتش سوزی گسترده در اردوگاه آوارگان مسلمانان روهینگیایی در بنگلادش به شدت ابراز تاسف کرد.

نزدیک به یک میلیون نفر از آوارگان روهینگیای میانمار که بیشتر آنان در جریان سرکوب نظامی ارتش میانمار در سال 2017 مجبور به فرار از کشور و خانه خود و ورود به بنگلادش شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 916

به "خبرنگاران سازمان ملل 14 میلیون دلار به پناهندگان روهینگیا اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان ملل 14 میلیون دلار به پناهندگان روهینگیا اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید