خبرنگاران خمینی شناسنامه انقلاب است

به گزارش مجله یافان، تهران- خبرنگاران- در یادداشت روزنامه ایران آمده است: در مراسم چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دو اتفاق ناگوار و بسیار تکان دهنده رخ داد. در مراسمی که باید الهام بخش وحدت و یکپارچگی ملت باشد، اتفاقاتی افتاد که یکی مصداق انحراف و دیگری سبب ساز انشقاق بود.

خبرنگاران خمینی شناسنامه انقلاب است

روزنامه ایران یکشنبه 26 بهمن در یادداشتی به قلم غلامرضا انصاری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت، نوشت: اولین اتفاق ناگوار که اعتراض برانگیز شد و با این حال اعتراض ها درباره آن به پاسخ قانع کننده ای از سوی مسئولان مربوطه منتهی نشده است، حذف نام امام خمینی(ره) از قطعنامه پایانی مراسم بود. باید به انقلابیون انقلاب ندیده، تذکر داد که خمینی شناسنامه انقلاب و هویت این نهضت است.

اینکه گفته شده این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای دنیا شناخته شده نیست فقط به تصویر و هویت انقلاب ایران در نگاه افکار عمومی دنیا و دولتمردان کشورهای دیگر تسری ندارد. در درون کشور هم ما با پدیده نو شدن نسل ها مواجهیم. نسل هایی که از نقاط عطف تاریخی انقلاب خاطره ای ندارند.

حذف نام امام خمینی، کم رنگ ساختن تاریخ مبارزات مردمی به رهبری ایشان و زیر سؤال بردن مواضع و تصمیمات کلیدی امام(ره) در بزنگاه های تاریخی کشور آنچنان که در سال های اخیر با کمال تأسف شاهد آن هستیم چیز دیگری از انقلاب و 22 بهمن باقی نخواهد گذاشت. این فاصله دریافت ها اگر چه با زاویه ای اندک شروع شوند در منتها علیه خود به فاصله هایی بعید می انجامند.

دومین اتفاق نا گوار اتفاق افتاده در 22 بهمن سال جاری توهین به شخص دوم مملکت و ریاست جمهوری بود. امری که متأسفانه در سال های اخیر بعد از به راه انداختن غائله دی ماه 96 در مشهد تا به امروز به طور متواتری در قالب های مختلف و از سوی بعضی جریان های مخالف دولت تکرار شده است. مدعیان جدیدانقلابی، باید بدانند که با کاشت باد باید در انتظار درو نمودن توفان باشند. اگر این هنجارشکنی ها تداوم یابد نه از تاک نشان می ماند و نه از تاک نشان چیزی باقی خواهد ماند.

خطاب به این مدعیان باید گفت که اگر التزامی به نظام دارید، بدانید که مناسبت های ملی متعلق به همه اقشار ملت است. این ملت ایران است که می خواهد در این روز ملی با یک صدا، آرمان ها و شعارهای اصیل انقلاب و بازگشت به آنها را درخواست کند و پس ازچهاردهه بازهم با فریادی رسا شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی سر می دهد. چنین روز ملی جایی برای هیچ نوع عقده گشایی نبوده و نیست.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 871

به "خبرنگاران خمینی شناسنامه انقلاب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خمینی شناسنامه انقلاب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید