خبرنگاران آبی کردن 29 هزار هکتار اراضی دیم انقلابی در کشاورزی کرمانشاه است

به گزارش مجله یافان، کرمانشاه- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور مالی استانداری کرمانشاه گفت: سازمان جهادکشاورزی استان اگر بتواند طبق برنامه خود سال جاری 29 هزار هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل کند می توان آن را یک انقلاب در صنعت کشاورزی کرمانشاه قلمداد کرد.

خبرنگاران آبی کردن 29 هزار هکتار اراضی دیم انقلابی در کشاورزی کرمانشاه است

به گزارش مجله یافان، راهنمایی حاتمی عصر دوشنبه در کارگروه سرمایه گذاری استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار گردید، گفت: آبی کردن این مقدار اراضی دیم معادل 10 درصد کل اراضی آبی استان کرمانشاه است که یک ساله محقق می گردد.

وی همچنین با اشاره به صدور 697 جواز تاسیس در سال گذشته از سوی جهادکشاورزی استان، خواهان آنالیز سرنوشت جوازهای صادره شد و گفت: باید معین گردد چه مقدار آنها فعالیت خود را شروع و در چه مرحله ای هستند.

حاتمی همچنین خواهان دنبال کردن پروژه های نخلستان قصرشیرین، کارخانه خوراک ماهی و احداث 16 شهرک کشاورزی از سوی مسوولان این سازمان شد و گفت: اجرای هرکدام آنها تاثیر زیادی در رونق بخش کشاورزی دارد.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به یکی دیگر از برنامه های سازمان جهادکشاورزی در مورد احداث 35 واحد تولید برای امسال، گفت: توان و ظرفیت استان بیش از اینهاست و باید برای افزایش واحدهای تولید کوشش کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم ورود جدی تر به بخش مسکن در امسال تاکید نمود و گفت: با توجه به گردش اقتصادی خوبی که این حوزه دارد می تواند باعث رونق اقتصادی در استان گردد.

حاتمی در عین حال از طولانی بودن صدور مجوز برای انبوه سازی صنعت ساختمان در استان گلایه کرد و گفت: این کار اکنون بیش از 2 ماه طول می کشد در حالی که اگر به کمتر از 45 روز برسد برای سرمایه گذاران این صنعت ایجاد انگیزه نموده و پای آنها را بیشتر از قبل به کرمانشاه باز می نماید.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: تقویت صنعت ساختمان سازی در کنار همه مزایایی که دارد می تواند حوزه های وابسته مثل فولاد، گچ و سیمان، کاشی و سرامیک و ... را نیز تقویت کند.

وی همچنین خواهان افزایش تعداد واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده روستایی در استان شد و گفت: با توجه به تجربه زلزله سرپل ذهاب می توان تعداد واحدهای مقاوم سازی شده از پنج هزار واحد در سال افزایش یابد.

حاتمی در سرانجام بر تقویت بیمه در صنعت ساختمان و مسکن و بیمه شدن همه کارگران ساختمانی تاکید نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 496

به "خبرنگاران آبی کردن 29 هزار هکتار اراضی دیم انقلابی در کشاورزی کرمانشاه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آبی کردن 29 هزار هکتار اراضی دیم انقلابی در کشاورزی کرمانشاه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید