حضور دندانپزشکان نیکوکار در ندامتگاه تهران عظیم

به گزارش مجله یافان، مدیر کل زندان های استان تهران بیان کرد: 24 نفر از دندانپزشکان نیکوکار با حضور در ندامتگاه تهران عظیم، خدمات رایگان به مددجویان ارائه دادند.

حضور دندانپزشکان نیکوکار در ندامتگاه تهران عظیم

به گزارش گروه اجتماعی مجله یافان، سید حشمت الله حیات الغیب با تقدیر از حضور گروه های جهادی در زندان های استان تهران و یاری به پیشبرد اهداف متعالی اصلاحی و تربیتی سازمان زندان ها اظهار کرد: با توجه به تأکید ریاست سازمان زندان های کشور بر امر ارتقای بهداشت و درمان و ارائه چهره جدید زندانبانی اسلامی، اجرای برنامه های پیشگیری از بیماری در زندان ها اهمیت بالایی دارد، بنابراین باید به مقوله بهداشت و حفظ سلامتی زندانیان اهتمام ویژه ای داشت.

مدیر کل زندان های استان تهران همچنین اعلام نمود: 24 نفر از دندان پزشکان گروه های جهادی منتظران مهدی (عج)، شهید همدانی و الکفیل طی سه روز حضور در ندامتگاه تهران عظیم، خدمات رایگان به مددجویان ارائه کرده، هزینه دندان مصنوعی برای تعداد قابل توجهی را نیز تقبل کردند.

حیات الغیب تصریح نمود: احسان و نیکوکاری به ویژه اگر برای نیازمندان باشد، اهمیت بسزایی در رشد فرد دارد. در تمامی فضائل اخلاقی از جمله صداقت، حیا، حلم و شجاعت وقتی انسان می خواهد به اوج برسد؛ نقطه اوج فضائل برای او ایثار است.

مدیر کل زندان های استان تهران همچنین گفت: خدمات با حضور دندانپزشک در زندان ها انجام می گردد و مددجویان هزینه ای بابت خدمات ارائه شده پرداخت نمی نمایند و دندان پزشکان گروه های جهادی با یاری به ارتقای سلامتی و بهداشت دهان و دندان زندانیان گام عظیمی را برداشته اند و ایثار را به نقطه اوج رسانده اند.

وی ادامه داد: از آنجا که در کشور در شرایطی قرار گرفته است که پروتکل های بهداشتی بایستی با دقت رعایت گردد، مناسب بودن محیط زندان های استان و تمام فضاها نقش مهمی در سلامت فیزیکی و روانی زندانیان دارد.

حیات الغیب تأکید کرد: نظارت و کنترل مستمر بر عوامل محیطی در ارتقای سلامت افراد نقش اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندان ها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

او در انتها با دعوت از گروه های جهادی جامعه برای حضور در این عرصه گفت: در حال حاضر قریب به 400 نفر به عنوان کادر درمان در امر مبارزه با ورود کرونا و پیشگیری از بیماری در زندان های استان تهران به صورت شبانه روزی خدمت می نمایند و جز ایثارگران گمنام عرصه اصلاح و تربیت هستند و کوشش بسیاری اجرا شده تا ضمن حفظ و ارتقای سلامت زندانیان از ورود ویروس کرونا به زندان ها پیشگیری گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 983

به "حضور دندانپزشکان نیکوکار در ندامتگاه تهران عظیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور دندانپزشکان نیکوکار در ندامتگاه تهران عظیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید