جذب سرمایه و تامین اقتصادی جمعی برای شرکت های نوپا در نمایشگاه اینوتکس 2022

به گزارش مجله یافان، کافه سرمایه و سکوی کارن کراد از مهم ترین رویدادهای ویژه نمایشگاه اینوتکس 2022 برای جذب سرمایه و مذاکره با سرمایه گذاران برای یاری به شرکت های نوپا است. متقاضیان تا اول اردیبهشت فرصت دارند در این دو رویداد ثبت نام نمایند.

جذب سرمایه و تامین اقتصادی جمعی برای شرکت های نوپا در نمایشگاه اینوتکس 2022

به گزارش سرویس علم و پیشرفت مجله یافان به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، حساس ترین چالش حمایت ازشرکت های دانش بنیان نوپا چگونگی تامین اقتصادی آن ها است. این شرکت ها به علت ویژگی های خاص خود ازگزینه های تامین اقتصادی محدودی برخوردارند. اغلب آن ها یا وثایق کمی داشته و یا اصلا ندارند، درنتیجه تامین اقتصادی به وسیله بدهی برای آن ها مشکل است.

حالا پارک فناوری پردیس برای برطرف این مشکل در جریان برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2022 برای شرکت های نوپا 2 روش تامین سرمایه گذار پیش بینی نموده است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

کافه سرمایه، محلی برای شناخت احتیاجهای شرکت های دانش بنیان برای معرفی به سرمایه گذار کافه سرمایه از مهم ترین رویدادهای ویژه این نمایشگاه و فرصتی خاص برای صاحبان شرکت های نوپا، جهت جذب سرمایه و مذاکره با سرمایه گذاران و ایجاد شبکه های ارتباطی بین اجزا و افراد فعال در این حوزه به شمار می رود.

شرکت نمایندگان در این رویداد، با توجه به اندازه سرمایه مورد احتیاج و حوزه فعالیت و خدماتشان به سرمایه گذاران متناظر معرفی شده و جلسات ویژه ای برای آن ها ترتیب داده خواهد شد.

در این جلسات، سرمایه گذاران به آنالیز ابعاد مختلف استارتاپ پرداخته و در صورت علاقه مندی به طرح و تمایل به سرمایه گذاری، تقاضای جلسات بیشتر برای مذاکره با استارتاپ ها را مطرح می نمایند.

یازدهمین رویداد کافه سرمایه کارن کراد در نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس با همکاری پارک فناروی پردیس، طی 4 روز و از تاریخ 20 تا 23 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می گردد.

علاقه مندان به شرکت در رویداد کافه سرمایه اینوتکس 2022، می توانند تا اول اردیبهشت 1401، به وسیله لینک www.invest.inotex.com به ثبت طرح کسب و کاری خود، اقدام نمایند. استارتاپ هایی که برای شرکت در این رویداد پذیرفته شوند، می توانند از دوره های آموزشی تواتمند سازی این برنامه نیز بهره مند شوند.

سکوی کارن کراد، جذب سرمایه به روش تامین اقتصادی جمعی

تامین اقتصادی جمعی یا کرادفاندینگ، ابزار اقتصادی نوین برای جذب سرمایه و مبتنی بر سرمایه های خرد جمعی است. مزایای تامین اقتصادی جمعی، باعث توجه به این شیوه جذب سرمایه شده است و در کشور ما نیز مورد توجه قرار گرفته است.

این ابزار با نام های سرمایه گذاری جمعی و تامین سرمایه از اجتماع نیز خوانده می گردد و به جمع آوری منابع اقتصادی مورد احتیاج یک پروژه از محل سرمایه های خرد تعداد زیادی سرمایه گذار اطلاق می گردد. در دنیای امروز این فرآیند معمولا بر بستر اینترنت اتفاق می افتد.

تامین اقتصادی جمعی، نوعی جمع سپاری است که جهت سرمایه گذاری های غالبا میانه، شکل گرفته است و روشی رایج برای تامین اقتصادی شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و کارآفرینان است. این روش نه تنها برای آغاز کردن یک کسب وکار، بلکه برای تداوم فعالیت و توسعه آن، نیز کاربرد دارد.

در حال حاضر بیشتر کمپین های تامین اقتصادی جمعی با تمرکز بر همراهی سرمایه گذاران با طرح هایی است که سرمایه در گردش یک ساله یک کسب و کار را تامین نمایند؛ یعنی دوره بازگشت سرمایه در مدل مشارکت در عایدی این طرح ها کمتر از یک سال است و در طی این مدت اصل پول سرمایه گذاران به همراه مقداری سود از محل پروژه تامین گردد.

با توجه به وجود ریسک در این نوع سرمایه گذاری، قاعدتا سرمایه گذاران انتظار سود بیشتری نسبت به سود سپرده بانکی و سود معمول صندوق های سرمایه گذاری عایدی ثابت دارند.

پول های جمع شده در غالب سرمایه در گردش، بر اساس برنامه کسب وکاری که روی سکوی تامین اقتصادی قرار می گیرد جمع آوری می شوند. مدت جمع آوری پول حداکثر یک ماه است و تنها در صورتی که تمام پول در این مدت جمع آوری گردد، سرمایه گذاری انجام گرفته و به اصطلاح کمپین پیروز تلقی می گردد. شرکت فرابورس ایران، کارآفرینان و صاحبین طرح را موظف نموده که حداقل 10 درصد مبلغ نهایی سرمایه گذاری را در ابتدای هر کمپین از منابع اقتصادی خود تامین نمایند و خود جزوی از سرمایه گذاران طرح باشند.

سرمایه گذاران حقوقی محدودیتی برای سرمایه گذاری ندارند؛ این در حالی است که سرمایه گذاران حقیقی نهایتا تا 5% مبلغ کل را می توانند مشارکت نمایند. هدف این محدودیت ها آن است که ریسک این مدل سرمایه گذاری برای افراد حقیقی به حداقل برسد. این روش به کسب و کارها یاری می نماید تا پروژه های خود را تامین اقتصادی نمایند و از طرف دیگر سرمایه گذاران می توانند در فراوری کشور سهیم باشند.

متقاضیان برای ثبت نام می توانند به www.crowd.inotex.com مراجعه نمایند. بعلاوه در صورت احتیاج، شماره تماس 86088609-021 آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات است.

یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری INOTEX با همکاری سکوی تامین اقتصادی جمعی کارن کراد، میزبان شرکت های متقاضی جذب سرمایه به روش تامین اقتصادی جمعی است. متقاضیان جذب سرمایه با این روش، می توانند تا تاریخ اول اردیبهشت ماه 1401، اطلاعات خود را تکمیل نمایند.

لازم به ذکر است نمایشگاه اینوتکس رویدادی منحصر به فرد در زیست بوم نوآوری و فناوری به شمار می رود که هرساله و با حضور پرشور کارآفرینان، صاحب نظران مطرح حوزه علم و فناوری و بازیگران فعال در زیست بوم استارتاپی و نوآوری کشور برگزار می گردد.

این نمایشگاه شامل رویدادهای مختلف و فرصت مهمی برای همکاری و مشارکت بین صاحبان ایده، صاحبان سرمایه، فناوران و نوآوران به شمار می رود و شرکت نمایندگان علاوه بر افزایش مهارت های تخصصی، از فرصت های ویژه ای مانند شبکه سازی، دسترسی به منابع اقتصادی، مربیان و متخصصان و مزایای دیگر نیز بهره مند می شوند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1396

به "جذب سرمایه و تامین اقتصادی جمعی برای شرکت های نوپا در نمایشگاه اینوتکس 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب سرمایه و تامین اقتصادی جمعی برای شرکت های نوپا در نمایشگاه اینوتکس 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید