جدال سرو قامتان ایران با ژرمن های بدون سلاح، آلکنو در پی معمای حل نشده!

به گزارش مجله یافان، تیم ملی والیبال کشورمان در نهمین دیدار خود در رقابت های لیگ ملت های والیبال 2021 از ساعت 12:30 به مصاف آلمان می رود.

جدال سرو قامتان ایران با ژرمن های بدون سلاح، آلکنو در پی معمای حل نشده!

به گزارش ، تیم ملی والیبال کشورمان هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال 2021 را با پیروزی مقابل آمریکایی ها آغاز کرد. ملی پوشان توانستند تیم ملی آمریکا را با نتیجه قاطع 3 بر صفر شکست دهند و به مصاف صربستان پر ستاره بروند. تیم ملی والیبال ایران روز گذشته از ساعت 12:30 با ترکیب جوانان به مصاف صربستان رفت.

آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان همچون بازی مقابل روسیه به جوانان خود تکیه کرد و جوانان را راهی میدان کرد تا بتواند آن ها را در برابر بزرگان آزمایش کند. در مقاطعی از بازی هم با تجربه ها را به کمک جوانان می فرستاد تا بتوانند در لحظات حساس بازی را کنترل کنند. بازی برابر صرب ها از حساسیت زیادی برخوردار بود، جوانان 2 ست را از صرب ها گرفتند و 2 ست را به صرب ها واگذار کردند تا بازی در همه چیز بین 2 تیم برابر شود، اما در ست پنجم این تجربه صربستان بود که بر جوانان غلبه کرد و در نهایت 3 بر 2 تیم ملی والیبال ایران مغلوب صربستان شد.

شاگردان آلکنو در بازی سوم از هفته سوم باید به مصاف ژرمن ها بروند. تیم ملی والیبال آلمان هرچند همچون گذشته قدرتمند نیست، اما کم خطر هم نیست و می توان گفت ماموریت بازیکنان تیم ملی نمایش یک بازی درخشان و پیروزی برابر آلمان ها است. آلمانی ها آندره آ جیانی که خود یکی بازیکنان مطرح والیبال بوده، را روی نیمکت خود دارند و همین امر نشان دهنده این است که باید منتظر یک والیبال منظم از سوی آلمانی ها باشیم.

تیم ملی والیبال کشورمان امروز از ساعت 12:30 به وقت ایران در ریمینی ایتالیا به مصاف تیم ملی والیبال آلمان خواهد رفت.

آلمان در دوره گذشته (2019) در مرحله مقدماتی با کسب 3 پیروزی، 12 شکست و تنها 7 امتیاز نام چهاردهم را به خود اختصاص داد و به مرحله نهایی راه پیدا نکرد. این تیم در هفته اول راهی چین شد که حاصل این سفر کسب تنها یک پیروزی آن هم مقابل چین میزبان بود. آلمان به سختی و با نتیجه 3 بر 2 چین را شکست داد و در ادامه با نتایج مشابه 3 بر صفر مغلوب ایتالیا و ایران شد.

این تیم در هفته دوم راهی کانادا شد و در این هفته هم توانست تنها یک پیروزی به دست بیاورد. آلمان در این هفته به سختی و با نتیجه 3 بر 2 از سد صربستان گذشت و در ادامه با همین نتیجه مغلوب کانادا شد و در بازی آخر هفته دوم هم با نتیجه 3 بر صفر مقابل استرالیا باخت.

در هفته سوم آلمان ها راهی فرانسه شدند و با 3 شکست این کشور را ترک کردند. آن ها 3 بر یک به فرانسه باختند و با همین نتیجه مغلوب آمریکا شدند و با نتیجه 3 بر 2 مقابل آرژانتین تن به شکست دادند. شاگردان جیانی برای هفته چهارم به برزیل سفر کردند که حاصل تلاش آن ها ثبت 3 شکست مقابل تیم های روسیه، برزیل و بلغارستان بود. آن ها در هفته آخر میزبان بودند و به واسطه میزبانی هم تنها پیروز به کسب یک پیروزی شدند. آلمان در هفته آخر 3 بر یک از سد پرتغال گذشت، 3 بر یک مغلوب لهستان شد و با نتیجه 3 بر 2 مقابل ژاپن تن به شکست داد. به این ترتیب آلمان در مکان چهاردهم ایستاد و از رسیدن به مرحله نهایی بازماند.

تیم ملی والیبال آلمان نتوانست به رقابت های المپیک صعود کند و به همین دلیل چهره سرشناس این تیم یعنی گئورگی گروزر رسما از بازی های ملی خداحافظی کرد. این غول والیبال آلمان پیش از برگزاری رقابت های والیبال انتخابی المپیک در قاره اروپا اعلام کرده بود که اگر تیم ملی کشورش نتواند به المپیک 2020 توکیو صعود کند از بازی های ملی خداحافظی خواهد کرد و در نهایت همین اتفاق هم برای او افتاد.

به هر حال جیانی در رقابت های لیگ ملت های سال جاری بمب افکن خود را در اختیار ندارد و از حالا اقدامات لازم برای ساختن یک نسل تازه را آغاز کرده است. هرچند آلمان هنوز از حضور برخی بازیکنان سرشناس همچون کریستین فروم، لوکاس کامپا، سیمون هرش و مارکوس بومه استفاده می کند، اما سال جاری چهره های دیگری را هم به همراه خود دارد.

در بازی هایی که تا به امروز آلمان در لیگ ملت های سال جاری از خود به نمایش گذاشته است، کریستین فروم، دریافت کننده این تیم یکی از چهره های سرشناس بود. او عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش گذاشت و توانست نگاه ها را به خود جلب کند. همچنین لینوس وبر، پشت خط زن این تیم هم نشان داد که حرف های زیادی برای گفتن دارد.

از سوی دیگر در پست سرعتی هم آن ها بازیکنی همچون توبیاس کریک را در اختیار دارند که می تواند نقطه اتکای جیانی و تیمش باشد. در پست پاسوری هم آلمان نشان داد تنها به حضور کامپا بسنده نمی کند و با میدان دادن به یان زیمرمن توانست خیال خود را برای آینده تا حدود زیادی راحت کند. همچنین موریتز رِیچِرت، دیگر دریافت کننده آلمان هم تا به امروز عملکرد خوبی داشته و یکی از چهره های تاثیرگذار تیم جیانی بود.

در دو هفته ابتدایی شاگردان ولادیمیر آلکنو پیروز به کسب 4 پیروزی شدند و در 3 بازی هم نتیجه را به حریفان خود واگذار کردند. تیم ملی ایران آغاز نگران کننده ای داشت و نتیجه را به ژاپن و روسیه واگذار کرد، اما پس از آن توانست از سد تیم های هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا عبور کند و در جایگاه پنجم جدول رده بندی قرار بگیرد.

در طرف مقابل هم تیم ملی آلمان نیمی از مسابقات خود را با پیروزی پشت سر گذاشته و نیمی دیگر را با شکست؛ شاگردان جیانی در هفته اول استرالیا را با نتیجه 3 بر صفر شکست دادند و با نتیجه 3 بر 2 مغلوب فرانسه شدند و با همین نتیجه از سد بلغارستان گذشتند. در هفته دوم تیم ملی آلمان 3 بر 2 مغلوب آرژانتین شد، با همین نتیجه از سد هلند گذشت و با نتیجه 3 بر یک اسلوونی را از پیش رو برداشت و در آخرین دیدار خود 3 بر صفر مغلوب آمریکا شد.

تیمی که دوره گذشته تنها پیروز به کسب 3 پیروزی شده بود، سال جاری متفاوت ظاهر شده و توانسته در سرانجام هفته دوم همین تعداد پیروزی را به دست بیاورد. به این ترتیب تیم ملی آلمان با 3 برد و 5 باخت و 11 امتیاز در رده دهم جدول رده بندی مسابقات سال جاری قرار گرفته است.

اسامی بازیکنان تیم های ملی والیبال کشورمان و آلمان در مسابقات لیگ ملت های 2021 به شرح زیر است:

تیم ملی آلمان (17 نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: لوکاس کامپا، یان زیمرمن، اریک بورگراف
 • پشت خط زن ها: سیمون هرش، لینوس وبر
 • سرعتی زن ها: مارکوس بومه، توبیاس کریک، نواه باکسفولر، فلوریا کریج، لوکاس مازه
 • دریافت کننده ها: کریستین فروم، روبن شات، موریتز ریچرت، دیوید سوزنهایمر، اریک روهرز
 • لیبرو ها: دنیس کالیبردا، ژولین زنگر

هدایت آلمان را در رقابت های لیگ ملت های 2021 آندره آ جیانی برعهده دارد.

تیم ملی ایران (17 نفر دعوت شده اند):

 • پاسورها: سعید معروف، محمدطاهر وادی
 • پشت خط زن ها: امیر غفور، صابر کاظمی، بردیا سعادت
 • قدرتی زن ها: میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، میثم صالحی، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی
 • سرعتی زن ها: سیدمحمد موسوی، مسعود غلامی، علی شفیعی، علی اصغر مجرد، رضا عابدینی
 • لیبرو ها: محمدرضا حضرت پور، آرمان صالحی

هدایت تیم ملی والیبال ایران را هم ولادیمیر آلکنو بر عهده دارد.

برنامه بازی های روز سوم از هفته سوم رقابت های لیگ ملت ها (جمعه 21 خرداد ماه):

 • ایران - آلمان، ساعت 12:30
 • روسیه - اسلوونی، ساعت 14:30
 • ژاپن - آرژانتین، ساعت 15:30
 • هلند - بلغارستان، ساعت 17:30
 • استرالیا - ایتالیا، ساعت 18:30
 • آمریکا - صربستان، ساعت 20:30
 • کانادا - فرانسه، ساعت 22:00
 • برزیل - لهستان، ساعت 23:30
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1112

به "جدال سرو قامتان ایران با ژرمن های بدون سلاح، آلکنو در پی معمای حل نشده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال سرو قامتان ایران با ژرمن های بدون سلاح، آلکنو در پی معمای حل نشده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید