تحریم های اتحادیه اروپا علیه کریمه تمدید شد

به گزارش مجله یافان به نقل از خبرگزاری تاس، شورای اتحادیه اروپا امروز دوشنبه با صدور بیانیه ای در بروکسل تحریم ها علیه کریمه و مردم آن را به مدت یک سال دیگر تمدید کرد.

تحریم های اتحادیه اروپا علیه کریمه تمدید شد

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بر اساس بیانیه صادره از سوی شورای اتحادیه اروپا، محدودیت های اعمالی اتحادیه اروپا علیه کریمه تا 23 ژوئن 2022 تمدید شده است.

به گزارش مجله یافان، در جریان تحولات سال 2014 و بروز شورش هایی در اوکراین، ارتش روسیه وارد شبه جزیره کریمه شده و پس از آن با برگزاری یک همه پرسی آزاد مردم کریمه تمایل خود را برای پیوستن دوباره به مسکو اعلام کردند.

همه پرسی کریمه و سواستوپول پس از بحران کریمه در تاریخ 16 مارس 2014 در خصوص شرایط انتقال کریمه به فدراسیون روسیه یا باقی ماندن در اوکراین بود که توسط مجلس کریمه و همچنین دولتمردان محلی سواستوپول برگزار گردید.

یک روز پس از برگزاری همه پرسی در تاریخ 17 مارس، طی یک بیانیه از سوی مجلس محلی کریمه با آرای مردم این منطقه، کریمه مستقل شده و قرار بر بازالحاق آن به خاک روسیه شد.

این در حالیست که پس از بازالحاق شبه جزیره کریمه به روسیه بر اساس نتیجه یک همه پرسی آزاد و همچنین به دنبال مشارکت مسکو در مبارزه با تروریست های ساخت محور غربی- عبری- عربی بنا به درخواست دولت مشروع و قانونی سوریه، کشورهای غربی در کوشش هستند تا از هر روزنه ای به منظور ایجاد روسیه هراسی و اعمال فشار بر این کشور استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1040

به "تحریم های اتحادیه اروپا علیه کریمه تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های اتحادیه اروپا علیه کریمه تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید