تاثیر ویتامین D. در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش مجله یافان، رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه کشور گفت: کمبود ویتامین D. می تواند توان ایمنی بدن را کاهش دهد؛ بنابراین اگر کمبود ویتامین D. داشته باشیم مقابله با ویروس کرونا برای بدن سخت تر می گردد.

تاثیر ویتامین D. در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش گروه اجتماعی مجله یافان، جلال الدین میرزای رزاز با تاکید بر لزوم آگاهی سطح سرمی ویتامین D. که نقش مشخص کننده ای برای تصمیم به مصرف مکمل ویتامین D. برای مقابله با ویروس کرونا دارد، گفت: با توجه به شرایط موجود جامعه و آغاز ویروس کرونا بهتر است از سطوح سرمی کافی برای مقابله با ویروس کرونا برخوردار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین اگر کمبود ویتامین D. در بدن وجود دارد پیشنهاد این است که ویتامین D. دریافتی با مشاوره متخصص تغذیه به صورت مکمل دریافت گردد.

این استاد دانشگاه پیشنهاد کرد: تامین ویتامین D. کافی به وسیله غذا واقعاً امکان پذیر نیست؛ ویتامین D. به صورت سنتز پوستی در نتیجه قرار دریافت در معرض آفتاب ساخته می گردد و منظور ما از آفتاب مستقیم، آفتابی است که بیشتر در تابستان داریم و بدون ابر و شیشه و به صورتی که حداقل پنج درصد بدن در معرض آفتاب قرار گیرد؛ بنابراین خیلی از مواقع به وسیله آفتاب مستقیم بخصوص در شهر های صنعتی امکان تامین ویتامین D. در بدن امکان پذیر نیست و 800 تا 1000 واحد احتیاج روزانه آن، به وسیله غذا به طور کافی و آن مقدار که می خواهیم تامین نمی گردد؛ بنابراین پیشنهاد این است که به وسیله مکمل با مشورت مشاورین و متخصصین تغذیه جبران گردد.

بنابر اعلام روابط عمومی انستیتو و دانشکده علوم تغذیه، وی درخصوص چگونگی دریافت ویتامین D. برای بچه ها اضافه نمود: ویتامین D. به اشکال مختلف موجود است؛ هم فرم پاستیل و هم مکمل هایی مانند مکمل های مولتی ویتامین مینرال یا مکمل های تک مینرالی یا تک ویتامینی مثل ویتامین D. که ضروری است هنگام مصرف به برچسب و دُز آن هم توجه لازم صورت گیرد.

میرزای رزاز در سرانجام توضیح داد: مطالعات نشان داده اند که دریافت روزانه ویتامین D. برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن برای مقابله با بیماری به صورت مصرف روزانه 800 تا 1000 واحدی تاثیر بیشتری نسبت به دریافت مگا دوز های 50 هزار واحدی ماهانه، دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 165

به "تاثیر ویتامین D. در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر ویتامین D. در تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید