برنامه های توسعه خوشه چاقوی زنجان در سال دوم اجرا

به گزارش مجله یافان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: توسعه خوشه چاقو راهکاری کارآمد در ساماندهی مشاغل این حوزه است و توانمندی های صنعتگران استان را ارتقا می بخشد.

برنامه های توسعه خوشه چاقوی زنجان در سال دوم اجرا

به گزارش مجله یافان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند بیان نمود: روز سه شنبه در جلسه مشترک بین اداره کل استان با عامل توسعه خوشه که در خصوص بررسی برنامه های اجرای توسعه خوشه چاقو برگزار شد، قرارداد این خوشه سال 1397 امضا شد، برنامه های سال اول بر عهده شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با تأکید بر عامل توسعه خوشه چاقو، تدوین و اجرا شد.

او اضافه کرد: برنامه هایی انجام یافته در این یک سال شامل راه اندازی وب سایت، تهیه کلیپ، انتشار نشریه، معرفی خوشه از طریق صداوسیما و تهیه بانک اطلاعاتی از ذینفعان خوشه است. در این جلسه در خصوص جدول عملیاتی برای سال دوم پیشنهاد هایی ارائه شد که مبنی بر برگزاری دوره آموزشی، انجام اقدامات لازم برای خرید مشترک مواد اولیه است که به صورت رسمی از خردادماه اجرایی می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: صنعتگران چاقو توانمندی های بسیاری در این عرصه دارند که به واسطه این مدل می توان توانمندی های آنان را ارتقا بخشید و می توان گام های بلندتری در این زمینه برداشت.

او اضافه کرد: در زنجیره ارزش صنعت چاقوسازی نقاط ضعف و قوت، تهدیدها، فرصت ها و روش حل مسائل و مسائل احصا می شود.

ارجمند چاقوسازی را صنعت و هنر تاریخی استان زنجان خواند و شرح داد: با توجه به مسائل پیش آمده درزمینهٔ تولید و فروش چاقو در کشور و نیاز این صنعت به حمایت، تشکیل خوشه صنعت چاقوی زنجان را در اولویت قرارگرفته است.

او بیان نمود: این توسعه خوشه یک مدل سه ساله است که در صورت بومی سازی دستاوردهای قابل توجهی خواهد داشت، مهم ترین دستاورد توسعه خوشه اعتمادآفرینی و ظرفیت سازی میان جامعه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: فرش دستبافت، کفش، روی و چاقو خوشه های شناسایی شده در استان زنجان هستند که با احتساب صنعت چاقو تا به امروز چهار خوشه صنعتی در این استان تشکیل شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 317

به "برنامه های توسعه خوشه چاقوی زنجان در سال دوم اجرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های توسعه خوشه چاقوی زنجان در سال دوم اجرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید