بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای ایران تمدید می گردد؟

به گزارش مجله یافان، خبرنگاران : سخنگوی وزارت خارجه در مورد احتمال تمدید بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای توضیحاتی ارائه کرد.

بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای ایران تمدید می گردد؟

به گزارش مجله یافان، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در واکنش به اظهارات عراقچی در مورد احتمال تمدید بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای گفت: آنچه که آقای عراقچی در این مصاحبه گفته اند این است که قانون مجلس الزام آور است و توافقی هم که بین ایران و آژانس بوده برای 21 می است و یک تاریخ قطعی است.

خطیب زاده در ادامه گفت: طبیعی است با توجه به اینکه ما عجله ای برای به خاتمه رساندن این گفتگوها نداریم و ضمن اینکه اجازه نخواهیم داد مذاکرات فرسایشی گردد. نمی خواهیم هیچ تاریخی مانع از این بگردد که به طور دقیق دستورالعمل های تهران برای تیم مذاکره کننده عملی گردد.

وی همچنین اضافه نمود: نکته ای که ایشان در آن مصاحبه گفته اند، یکی از انتخاب هایی است که می تواند بعد از تاریخ 21می باشد و با هماهنگی دو طرف و همچنین با موافقت تهران، موضوع بازرسی از اماکن هسته ای تمدید گردد. البته طبیعی است که تیم مذاکره کننده تصمیم گیر نیست و تصمیمات همه در تهران صورت می گیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 982

به "بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای ایران تمدید می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازرسی های آژانس از اماکن هسته ای ایران تمدید می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید