از مزدک و عادل تا داور عصر جدید!

به گزارش مجله یافان، جالب است بدانید دوستان نزدیک به تلویزیون و میرزایی، به اتفاق شهادت می دهند که مزدک یک استقلالی متعصب بود و هست

از مزدک و عادل تا داور عصر جدید!

به گزارش مجله یافان، به نظر می رسد اختلاف طرفداران استقلال با تلویزیون هرگز حل نخواهد شد و در این میان فقط هر از گاهی یک مصداق و سوژه جدید برای این دعوا و ابراز خشم پیدا می گردد. شوخی داور برنامه عصر جدید با نام آندرا استراماچونی حالا تبدیل به آخرین پرده از این سریال شده است. به چند نمونه از اختلاف نظرهای طرفداران استقلال با صداوسیما در چند سال اخیر توجه کنید؛ مواردی که به نظر می رسد آبی ها بعضا در آنها حق داشته اند، اما در بعضی موارد دیگر چندان محق نبوده اند.

یک - به عنوان مثال استقلالی ها برای سال ها برنامه نود را متهم به جانبداری از پرسپولیس می کردند. این رویه مخصوصا بعد از افشاگری فرهاد مجیدی در خصوص اینکه عادل فردوسی پور در کودکی برای تشویق پرسپولیس به استادیوم می رفته، حسابی تشدید شد. نظرسنجی های نود هم که معمولا با فزونی قرمزها همراه می شد، این سوءظن را تقویت می کرد؛ تا جایی که یک زمان اسم نود را در محافل استقلالی گذاشته بودند: دوشنبه ها با پرسپولیس!

دو - مزدک میرزایی که الان در شبکه ماهواره ای فارسی زبان کار می نماید، از جمله گزارشگرانی بود که استقلالی ها به شدت روی کار او حساسیت داشتند. آنها معتقد بودند مزدک یک پرسپولیسی دو آتشه است و این باور مخصوصا بعد از گزارش حماسی او در دربی ایمون زاید تقویت هم شد. با این حال جالب است بدانید دوستان نزدیک به تلویزیون و میرزایی، به اتفاق شهادت می دهند که مزدک یک استقلالی متعصب بود و هست!

سه- چند ماه پیش شوخی عجیب مجری یک برنامه صبحگاهی با لوگوی باشگاه استقلال حسابی سروصدا کرد و کار بالا گرفت. هنوز هم هر طور که به آن شوخی نگاه می کنیم، نمی فهمیم در سر آقای مجری چه گذشت که چنین حرف هایی روی آنتن زنده زد. بعد از برنامه چنان هجمه ای روی مجری مزبور به وجود آمد که او فورا با انتشار یک ویدیو از استقلالی ها عذر خواست و این پوزش طلبی را صبح روز بعد در برنامه اش هم تکرار کرد.

چهار- یک گلایه هم که اخیرا زیاد از سوی طرفداران استقلال شنیده می گردد مربوط به کیفیت ضبط و پخش مسابقات این تیم است. آبی ها عقیده دارند کیفیت پخش مسابقات پرسپولیس بالاتر است و برای رقیب سنتی از دوربین های اچ دی استفاده می گردد، در حالی که بازی های استقلال را دوربین های معمولی تصویربرداری می نمایند. این مساله جنبه فنی دارد و ما تخصصی در این باب نداریم؛ خود صداوسیما هم که کلا کسر شأن می داند به بیننده ها شرح بدهد!

پنج - محمدرضا احمدی هم چند ماه پیش سر ماجرای یک نا رفیقی به سوژه خشم استقلالی ها تبدیل شد. تلویزیونی ها می دانند که احمدی پرسپولیسی است، هرچند انصافا بازی های استقلال را هم جانانه گزارش می نماید. احمدی این فصل گزارش بازی رفت استقلال با شهرخودرو را بر عهده داشت که بعد از مسابقه ویدیوی کوتاهی از شوخی او با واحد سیار لو رفت. آقای گزارشگر در این ویدیو در حال شوخی با یکی از شعارهای طرفداران استقلال بود؛ آنچه به وضوح نشان می داد احمدی پرسپولیسی است و دارد سر به سر دوستانش می گذارد. خلاصه کلی سروصدا شد و احمدی هم فورا عذر خواست. هرچند به نظر می رسد ناراحتی اصلی استقلالی ها از او به خاطر همان جمله معروف پاس می ده یا هت تریک می کنه بوده باشد!

شش- حالا هم نوبت داور عصر جدید رسیده که نمک روی زخم جدایی استراماچونی بپاشد. خود این بنده خدا قویا عذر خواسته و گفته اصلا فوتبالی نیست، اما استقلالی ها شاکی شده اند که چرا این شوخی در مرحله بازبینی حذف نشد. نیازی به یادآوری نیست که عصر جدید ضبطی است و می شد این یک جمله را از آن در آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 240

به "از مزدک و عادل تا داور عصر جدید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از مزدک و عادل تا داور عصر جدید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید