9 میلیون یورو غرامت برای 3 پرونده ویلموتس، استراماچونی و برانکو! ، سوء شهرت بین المللی را کجای دلمان بگذاریم؟!

به گزارش مجله یافان، فقط مجموع ارقام سه پرونده ویلموتس، برانکو و استراماچونی بیش از 9 میلیون یورو می شود که البته بخش زیادی از آن ها غرامت است نه دستمزد. حالا بگذریم که سوء شهرت بین المللی ناشی از این همه بدهی و بدحسابی خودش یک بحث جداگانه است.

9 میلیون یورو غرامت برای 3 پرونده ویلموتس، استراماچونی و برانکو! ، سوء شهرت بین المللی را کجای دلمان بگذاریم؟!

به گزارش گروه ورزشی مجله یافان، پرونده پشت پرونده؛ بدون استراحت و نفس کش. این حکایت فوتبال ایران و مخصوصا دو باشگاه پرسپولیس و استقلال است. تیم هایی که هنوز با یک طلبکار تسویه نکرده، باید با طلبکار بعدی کنار بیایند. در پرسپولیس بحران پرداخت طلب برانکو پشت سر گذاشته شد و البته به زودی پرونده گابریل کالدرون بالا خواهد آمد. در استقلال، اما تنها چند روز بعد از تسویه حساب با وینفرید شفر نوبت ابلاغ حکم شکایت آندره آ استراماچونی رسید.

طبق اعلام فدراسیون جهانی فوتبال، باشگاه استقلال باید مبلغ یک میلیون و 345 هزار یورو به مربی ایتالیایی فصل گذشته خود بپردازد. این پول با توجه به قیمت کنونی ارز، چیزی حدود 45 میلیارد تومان می شود که تا دو سال پیش هزینه کامل یک تیم لیگ رجحان در قواره سرخابی ها بود، اما حالا فقط غرامت یک مربی خارجی است؛ کسی که به خاطر دیرکرد در پرداخت مطالباتش کمتر از یک نیم فصل کار کرد و رفت. البته اصل طلب استرا، مبلغ یک میلیون و 355 هزار یورو است که پنج درصد هم بهره به آن تعلق می گیرد. باشگاه 30 روز فرصت دارد طلب استراماچونی را بدهد وگرنه تصمیمات انضباطی بعدی علیه استقلال اعمال خواهد شد. اعضای هیات مدیره استقلال هم که بعد از تسویه با شفر تصویر مشترک پنجره های باز را استوری کردند، حالا با مشکل بزرگ جدیدی روبرو شده اند. این باشگاه ساعتی بعد از ابلاع حکم بیانیه داد و بعد از کلی گوشه و کنایه به احمد سعادتمند، مدعی شد استراماچونی برای بازگشت و کار در استقلال درخواست حداقل یک میلیون و 800 هزار یورو خسارت، به علاوه دستمزد جدید کرده بود. باشگاه استقلال اعلام کرده در مورد این پرونده به دادگاه عالی ورزش شکایت می کند؛ ترفندی که به نظر می رسد بیشتر برای خریدن زمان باشد و معمولا کارکردی جز این ندارد.

سال 99 برای پرسپولیس، استقلال و فدراسیون فوتبال، سال صدور احکام فیفا و محکومیت آن ها به پرداخت غرامت های درشت بود. در اولین روز های سال جاری، کمیته انضباطی فیفا پرونده قطعی محکومیت پرسپولیس به پرداخت یک میلیون و 55هزار یورو به اضافه پنج درصد سود و 20هزار فرانک بابت هزینه دادرسی در پرونده برانکو ایوانکوویچ را صادر کرد؛ ماجرایی که رهایی از آن برای سرخپوشان تا همین چند روز پیش به درازا کشید و به قیمت پیش خور کردن بخشی از منابع مالی فصل آینده تمام شد. اواخر مرداد هم فدراسیون جهانی حکم جریمه 6 میلیون و 200 هزار یورویی فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس را صادر کرد؛ هرچند فدراسیون در تلاش است در این مورد فرجام خواهی کند. جالب اینجاست که ویلموتس غیر از این جریمه، دو میلیون یورو دیگر هم از ایران گرفته و بعید است تا سال ها نیازی به کار کردن داشته باشد! استقلال هم دو فقره محکومیت مالی در سه ماه گذشته داشت؛ این باشگاه ابتدا به پرداخت 600 هزار یورو به وینفرید شفر محکوم شد و حالا هم حکم مجازات یک میلیون و 300 هزار یورویی اش بابت پرونده استراماچونی صادر شده است. فقط مجموع ارقام این سه پرونده، بیش از 9 میلیون یورو می شود که البته بخش زیادی از آن ها غرامت است، نه دستمزد. حالا بگذریم که سوء شهرت بین المللی ناشی از این همه بدهی و بدحسابی هم برای خودش یک بحث مفصل جداگانه است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 659

به "9 میلیون یورو غرامت برای 3 پرونده ویلموتس، استراماچونی و برانکو! ، سوء شهرت بین المللی را کجای دلمان بگذاریم؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 میلیون یورو غرامت برای 3 پرونده ویلموتس، استراماچونی و برانکو! ، سوء شهرت بین المللی را کجای دلمان بگذاریم؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید