کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می شد

به گزارش مجله یافان، یک منبع امنیتی تونس از شناسایی یک باند تروریستی که هدایت آن را دو فرد مقیم در یکی از کشورهای اروپایی بر عهده دارند، خبر داد.

کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می شد

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، حسام الجبابلی سخنگوی گارد ملی تونس گفت که یک باند تروریستی که برخی از اعضای آن در یکی از کشورهای اروپایی هستند، شناسایی و متلاشی شد.

الجبابلی افزود که مأموریت این باند حمایت مالی از عناصر تروریستی مستقر در مناطق درگیری یا تروریست هایی بوده که در برخی اردوگاه های آوارگان بازداشت هستند.

وی گفت که طبق اطلاعات به دست آمده، این باند توسط یک تبعه خارجی عربی و همسر تونسی او که اکنون در یکی از کشورهای اروپایی اقامت دارند، هدایت می شد.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، الجبابلی گفت که سه تبعه تونسی اعم از دو مرد و یک زن نیز در داخل تونس با آن ها همکاری می کردند که یکی از آن ها فرار کرده است.

بنا بر این گزارش، در بازرسی از منازل این تروریست ها مقادیری پول ملی تونس و ارز و نیز مقادیری اسناد بانکی و پستی مربوط به مبادلات مالی کشف و ضبط شد.

الجبابلی همچنین گفت که بازداشت شدگان اعتراف کرده اند که با مبالغ مالی دریافتی از خانواده های خود از 15 تروریست حمایت مالی بعمل آورده اند.

طبق قانون مبارزه با تروریسم و پولشویی که در سال 2015 در تونس وضع شده است، این کشور تلاش های خود را برای مبارزه با تروریسم و منابع مالی آن به ویژه تعقیب اتباع تونسی که در قضایای مرتبط با تروریسم دست داشته اند، بیشتر کرده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1009

به "کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف باند تروریستی در تونس که از اروپا هدایت می شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید