چگونه در رایانه ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

به گزارش مجله یافان، اگر می خواهید از اطلاعاتی در صفحه رایانه خود اسکرین شات بگیرید، ویندوز 10 چند روش برای انجام این کار فراهم نموده است.

چگونه در رایانه ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

خواه بخواهید از کل یک صفحه یا بخشی از آن اسکرین شات بگیرید، ویندوز 10 چند راه برای انجام چنین کاری عرضه می نماید که بیزنس اینسایدر در گزارشی به آنالیز آنها پرداخته است.

چگونه با کلید PrtScn در ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

ساده ترین راه برای کپی هر آنچه که در صفحه رایانه تان می خواهید داشته باشید، فشردن کلید پرینت اسکرین در کیبورد است که معمولا با علامت PrtScn تعیین شده است و در بالای صفحه کیبورد کنار کلیدهای چند منظوره (Function) قرار گرفته است. در برخی از کیبوردها به خصوص در لپ تاپها، برای استفاده از کلید پرینت اسکرین، ممکن است لازم باشد همزمان کلید Fn را هم نگه دارید.

ویندوز 10 چند راه برای پرینت اسکرین دارد:

فشردن کلید PrtScn: با این عمل کل صفحه در کلیپبورد کپی می گردد و می توانید عکس گرفته شده از صفحه رایانه را در هر برنامه ای که تصاویر را نمایش می دهد مانند برنامه نقاشی یا ورد مایکروسافت بچسبانید.

فشردن همزمان کلیدهای Alt و PrtScn: با این اقدام عکس پنجره فعال در رایانه در کلیپ ورد کپی می گردد و می توانید آن را در برنامه دیگری بچسبانید.

فشردن کلیدهای ویندوز+شیفت+ اس: صفحه کوچک شده و نشانگر ماوس تغییر خواهد نمود. می توانید بخشی از صفحه که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. اسکرین شات در کلیپبورد کپی می گردد و شما می توانید آن را در برنامه دیگری چسبانده و ذخیره کنید. این میانبر در صورتی عمل خواهد نمود که جدیدترین نسخه ویندوز 10 به نام آپدیت ویندوز 10 کریتورز را داشته باشید.

فشردن کلیدهای ویندوز و PrtScn: با این عمل کل صفحه نمایش به عنوان یک فایل تصویری ذخیره می گردد. می توانید آن را در فولدر تصاویر در زیر فولدری به نام اسکرین شاتها پیدا کنید.

چگونه با برنامه Snipping Tool در ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

مایکروسافت ابزار بسیار سودمندی به نام Snipping Tool در ویندوز 10 گنجانده است. می توان از آن برای دریافت اسکرین شات و ذخیره آن به شکل یک فایل تصویری بدون احتیاج به چسباندن آن در یک برنامه دیگر استفاده کرد.

1- برای این منظور ابتدا Snipping Tool را از منوی استارت اجرا کنید.

2- در گزینه حالت (Mode) شکل اسکرین شاتی که می خواهید را انتخاب کنید. می توانید از صفحه کامل گرفته تا شکل مستطیل یا هر شکل دیگری را انتخاب کنید.

3- گزینه جدید را انتخاب کنید و صفحه شما متوقف خواهد شد. سپس می توانید از ماوس برای ایجاد اسکرین شات بهره ببرید. اسکرین شات در پنجره Snipping Tool ظاهر خواهد شد.

4- اگر می خواهید شامل ابزار راهنما (tooltip) باشد که تنها پس از حرکت ماوس ظاهر می گردد، می توانید با استفاده از منوی تاخیر تعیین کنید که برنامه پیش از دریافت اسکرین شات چه مدت صبر کند.

5- اگر می خواهید چنین کاری کنید، هنگامی که اسکرین شات را گرفتید می تواند از ابزارهای رسم برای گذاشتن یادداشت روی اسکرین شات بهره ببرید.

6- هنگامی که کارتان انجام شد روی فایل و سپس روی گزینه ذخیره گردد به عنوان کلیک کنید تا اسکرین شات تکمیل شده در رایانه تان ذخیره گردد.

7- همچنین می توانید روی گزینه کپی در پنجره Snipping Tool کلیک کنید تا تصویر در کلیپبورد کپی گردد.

چگونه با Game Bar در ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟

از قابلیت Game Bar در ویندوز 10 می توان در بیشتر بازیهای ویندوز برای دریافت اسکرین شات و ضبط ویدیو استفاده کرد. نحوه استفاده از آن به این شکل است:

1- یک بازی از منوی استارت ویندوز یا برنامه ایکس باکس کنسول کامپنیون باز کنید.

2- در حال اجرای بازی، کلیدهای ویندوز و G را همزمان نگه دارید. کادر Game Bar ظاهر می گردد.

3- آیکون دوربین را کلیک کنید تا اسکرین شات بگیرد یا می توانید از کلیدهای میانبر ویندوز+ Alt +PrtScn بهره ببرید.

اسکرین شات به طور اتوماتیک در فولدر ویدیوها در زیر فولداری به نام کپچرز ذخیره خواهد شد.

اگر در Steam بازی می کنید می توانید کلید F11 را فشار دهید تا اسکرین شات گرفته گردد و به فولدر اسکرین شاتها در Steam اضافه می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 841

به "چگونه در رایانه ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در رایانه ویندوز 10 اسکرین شات بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید