معارضان عربستانی: ارتش سعودی اسرای خود در یمن را به حال خود رها کرده است

به گزارش مجله یافان، عربستان سعودی با علم به اینکه تعدادی از نظامیان و افسران خود در یمن در اسارت به سر می برند، اما تا به امروز به آزادی آن ها کاملا بی توجه بوده است

معارضان عربستانی: ارتش سعودی اسرای خود در یمن را به حال خود رها کرده است

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، ارتش و کمیته های مردمی یمن بارها از وجود اسیران ارتش سعودی خبر داده و خواستار انجام مبادله شده اند، اما دولت ریاض تا به امروز اهمیتی به این درخواست ها نداده است، به گونه ای که این شائبه ایجاد شده که سعودی ها ارزشی برای اسرای خود قائل نیستند.

وبگاه مرآة الجزیره، در یادداشتی به این موضوع پرداخته و نوشته است که ارتش سعودی نه تنها اهمیتی به شبه نظامیان یمنی که در قالب ائتلاف سعودی می جنگند نمی دهد، بلکه توجهی هم به سربازان و افسران خود هم ندارد و این سؤال ایجاد می شود که فرماندهی ارتش سعودی چگونه می تواند پس از اینکه ارتباط با نیروی تحت امرش قطع شد، دیگر اهمیتی به سرنوشت وی ندهد و مایل به انجام تبادل یا معامله بر سر آزادی آن ها نباشد.

این وبسایت متعلق به معارضان عربستانی در ادامه تأکید کرد که نیروی نظامی مهم ترین عنصر در میدان جنگ است ولی ارتش سعودی آن ها را وارد جنگ خونین و بی فایده ای کرده که پس از کشته شدن یا اسارتشان پیگیر آن ها نمی شود.

به نوشته این وبگاه، دولت سعودی هیچ آماری از تعداد اسرای خود نزد ارتش و انصارالله یمن ندارد و این طرف یمنی است که گاهی از وجود آن ها خبر می دهد، به طوریکه عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله یمن چندی پیش در یک سخنرانی گفت که دولت صنعاء آماده است تا یک خلبان جنگنده و چهار افسر سعودی را در قبال آزادی اسرای جنبش مقاومت حماس آزاد کند.

هنوز آماری از تعداد اسرای ارتش سعودی در یمن وجود ندارد اما یک منبع دولتی یمن در سال 2019 گفت که 30 اسیر ارتش سعودی نزدی ارتش و انصارالله یمن هستند. یک منبع مرتبط با انصارالله هم گفته است که تعدادی از اسرای سعودی از فرماندهان عالی رتبه هستند.

مرآة الجزیره در پایان نوشت که اینگونه بی توجهی دولت سعودی به نیروهای نظامی خود نشان از این دارد که آل سعود صرفا در فکر منافع استعماری خود و همپیمانان غربی اش در یمن است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1055

به "معارضان عربستانی: ارتش سعودی اسرای خود در یمن را به حال خود رها کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معارضان عربستانی: ارتش سعودی اسرای خود در یمن را به حال خود رها کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید