مجموعه ای از تابلوهای نقاشی پل سزان برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شود

به گزارش مجله یافان، ایسنا/ براساس آخرین اخبار واصله، مجموعه ای از تابلوهای نقاشی پل سزان برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شود.

مجموعه ای از تابلوهای نقاشی پل سزان برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شود

بیست و دو تابلو نقاشی اثر پل سزان، نقاش تاثیرگذار پست امپرسیونیست در قالب یک نمایشگاه بی سابقه برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شوند.

در این مجموعه نقاشی ها که پاییز امسال در تیت مدرن به نمایش گذاشته می شوند، تابلو نقاشی مشهور طبیعت بی جان با ظرف میوه که از موزه هنر مدرن نیویورک به امانت گرفته شده است نیز به نمایش گذاشته می شود. این نقاشی در به معروفیت رسیدن سزان به عنوان یکی از مهمترین نقاشان مدرن اروپایی بسیار تاثیرگذار بود.

تابلو نقاشی طبیعت بی جان با ظرف میوه زمانی به پل گوگن تعلق داشت. گوگن این نقاشی را در پس زمینه نقاشی زنی در مقابل طبیعت بی جان اثر سزان به تصویر کشید.

گوگن این نقاشی سزان را مرواریدی استثنائی و سوگلی خودش توصیف کرده بود اما ناچار شد برای پرداخت هزینه های درمانی این نقاشی را بفروشد. درمجموع 80 تابلو نقاشی، آبرنگ و طراحی اثر سزان در نمایشگاه تیت مدرن به بررسی فرایند زندگی و خلق آثار این هنرمند می پردازند.

این نمایشگاه با یکی از قدیمی ترین خودنگاره های سزان آغاز می شود. این نمایشگاه به رویدادهای حول محور سزان، مکانهایی که به آنها سفر کرد و روابطی که در خلق آثار هنری هنرمندی که به عنوان یکی از مهمترین هنرمندان اواخر قرن نوزدهم شناخته می شود، می پردازد.

حدود یک قرن پیش تیت نخستین پیشنهاد برای پذیرفتن یکی از آثار سزان به عنوان هدیه را به دلیل بیش از حد مدرن بودن رد کرد. اما فقط چند سال بعد یکی از متولیان تیت با جمع آوری بودجه مورد نیاز برای خرید آثار هنری مجموعه ای از هنرمندان آثار سزان را نیز خریداری کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1415

به "مجموعه ای از تابلوهای نقاشی پل سزان برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه ای از تابلوهای نقاشی پل سزان برای نخستین بار در بریتانیا به نمایش گذاشته می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید