طریقه نصب درب ضدسرقت

به گزارش مجله یافان، در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه نصب درب ضدسرقت آشنا کنیم. نکاتی پیرامون این مطلب وجود دارد که بیان آن ها خالی از لطف نیست و قطعا شما را با هر آنچه لازم است بدانید آشنا می کند. این موضوع بیشتر برای افرادی حائز اهمیت است که قصد تعویض درب معمولی منزل یا محل کار خود را دارند. اولین سوالی که برای آنان پیش می آید این است که آیا نصب درب ضدسرقت با تخریب و بنایی همراه است یا خیر ؟

طریقه نصب درب ضدسرقت

مراحل نصب درب ضدسرقت

هرچند برای نصب درب ضد سرقت روش های متعددی وجود دارد. اما ما قصد داریم تا در این مقاله آسان ترین و متداول ترین روش ها را برای شما ذکر کنیم. شما می توانید با توجه به شرایط خودتان یکی از این روش ها را انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید. برای نصب درب اولین قدم تعیین کردن سایز درب و تکمیل سفارش مشتری با توجه به اندازه و فضای مد نظر مشتری است. این اندازه گیری باید کاملاً دقیق باشد تا درب به درستی در چارچوب خود قرار بگیرد. پس از یافتن اندازه های دقیق، می توانید سفارش ساخت خود را نهایی کنید.

ساخت و نصب چهارچوب درب ضد سرقت

برای نصب درب ضد سرقت به جای درب معمولی ، لازم است چهارچوب تازه نصب گردد. بنابراین، در ابتدا با توجه به ابعاد درب ضد سرقت مدنظر مشتری، چارچوب درب ساخته می گردد. معمولاً اندازه استاندارد چارچوب درب ضدسرقت، 8*4 یا 10*4 است و جنس آن از پروفیل های آهنی ساخته می گردد.

نصب فریم درب ضدسرقت

برای نصب فریم درب ضدسرقت، شما باید قبل از سفید کاری چارچوب را نصب کنید؛ پس از نصب چارچوب برای عایق کاری درب باید به روی فریم آهنی یا همان چارچوب ضد زنگ بزنید.

هرچند گاهی هم دیده شده است که افراد برای تبدیل درب معمولی به درب ضدسرقت ، درب را بر روی همان چهارچوب قدیمی نصب کرده اند؛ اما به نظر می رسد نصب چارچوب متناسب با درب ضدسرقت روش بهتری باشد.

نصب قفل و دستگیره درب ضدسرقت

نصب قفل و دستگیره مرحله مهمی در نصب درب های ضدسرقت، به شمار میرود . این کار به صورت مجزا و جداگانه انجام می گردد و روی درب نصب می گردد. کیفیت قفل ها و اندازه استحکام آن ها بر کارایی آن ها اثرگذار است.

استفاده از دفترچه راهنمای درب ضدسرقت

همیشه موقع خرید درب از فروشگاه های معتبر ، همراه با هر درب ضدسرقت یک دفترچه راهنما به مشتریان تحویل داده می گردد. معمولاً در این دفترچه ها مراحل نصب درب ضدسرقت و قفل و دستگیره به جزئیات توضیح داده شده است. قفل های مورد استفاده با دو پیچ محکم می شوند. بعد از آن وسیله ای شبیه به یک دوک نخ ریسی به دستگیره وصل می گردد. مرحله بعد وصل کردن قفل داخلی درب است. پس از انجام این مراحل سراغ نصب لولا ها می رویم.

اندازه گیری و علامت زدن برای نصب لولا

در این مرحله با کمک یک دستیار تلاش کنید، درب را بر روی چهارچوب بگذارید. در عین حال باید یک شکاف 3 میلی متری وجود داشته باشد، سعی کنید حتماً این شکاف وجود داشته باشد. اکنون باید محل لولا ها را با استفاده از یک مداد یا اتوماتیک علامت بزنید.

شما در این مرحله به نصب لولاها رسیده اید، برای نصب حتماً از دریل و یک مته 2 میلی متری کمک بگیرید. شما باید برای تمام لولاها ، در بالا، پایین و وسط همین کار را انجام دهید.

در مورد افرادی که تمایل دارند تا درب معمولی خود را با درب ضدسرقت تعویض کنند، انجام مراحل زیر توصیه می گردد. در ادامه به توضیح این مراحل می پردازیم.

نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن

ابتدا باید درب فعلی را از جای خود بیرون بیاورید . پس از خارج کردن درب قبلی ، درب ضدسرقت تازه را به جای آن قرار دهید. حالا باید درب تازه را از طرفی که باله ندارد وارد چهارچوب کنید. اکنون وقت آن رسیده تا با دقت بسیار درب ضدسرقت را کاملاً تراز کنید. برای حصول اطمینان از کارکرد صحیح درب، چند بار آن را باز و بسته کنید و درب را آزمایش نمایید. این کار کمک می کند تا مطمئن شوید که آیا درب به خوبی تراز شده است؟ و آیا به بهترین شکل باز و بسته می گردد؟ حالا باید در سوراخ های تعیین شده در بخش داخلی چارچوب درب، چند خال جوش بزنید و موقتاً درب را نصب کنید .

اکنون باید مجدداً شرایط درب را بررسی کنید، اگر کاملاً از درستی شرایط نصب درب ضدسرقت تان، اطمینان حاصل کردید؛ اکنون می توانید جوشکاری را به صورت کامل و اساسی به خاتمه برسانید. پس از پایان جوشکاری دقیق و کامل کار نصب درب به صورت همیشگی به پایان می رسد.

منبع: اتاق
انتشار: 19 مرداد 1402 بروزرسانی: 19 مرداد 1402 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1622

به "طریقه نصب درب ضدسرقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طریقه نصب درب ضدسرقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید