دعوت از 541 متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان

به گزارش مجله یافان، دولت ساسکاچوان طی پذیرش تازه مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود که در تاریخ یازدهم فوریه 2021 برگزار گردید از 541 متقاضی اکسپرس انتری و مشاغل مورد احتیاج دعوت کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف استان و در نهایت اقامت دائم کانادا ارائه نمایند. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان این متقاضیان را از دو زیرمجموعه جهت مهاجرتی اکسپرس انتری و مشاغل مورد احتیاج (Occupations In-Demand) انتخاب نموده است؛ این دو زیرمجموعه عبارت بوده اند از اکسپرس انتری و مشاغل مورد احتیاج. گفتنی است با اینکه داشتن پیشنهاد کار جزو شرایط نبوده است متقاضیان می بایست پروفایل ابراز تمایل یا expression of interest خود را در برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان ثبت می کردند و در شغلی واجد شرایط و مرتبط با تحصیلشان حداقل یک سال سابقه می داشتند.

دعوت از 541 متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان

متقاضیان علاقه مند به مهاجرت به ساسکاچوان باید پروفایل EOI خود را ایجاد نمایند و با نشان دادن سابقه کار، مهارت های زبانی، سن و ارتباطات توانایی خود را برای اسکان و تشکیل زندگی در ساسکاچوان ثابت نمایند. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان پروفایل متقاضیان را ارزیابی نموده و در شبکه امتیازدهی International Skilled Worker به آنها از 100 امتیاز می دهد. سپس از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می نماید که تقاضای خود برای اقامت دائم کانادا را ارائه نمایند. علاوه بر این مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان می بایست معادل یابی شده باشد تا معین گردد که مدارک اخذ شده در خارج چه نسبتی با مدارک کانادایی دارند.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان از سیستم EOI برای انتخاب متقاضیانی که بیشترین شانس و احتمال موفقیت را در بازار کار محلی دارند استفاده می نماید. متقاضیان می بایست به وسیله نشان دادن سوابق کاری، تحصیلات، مهارت های زبانی، سن و داشتن ارتباطات در استان، تعهد خود را برای ساختن زندگی در ساسکاچوان نشان دهند. برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان از این پنج فاکتور برای ارزیابی متقاضیان استفاده می نماید و به آنها از 100 نمره می دهد. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می گردد تا درخواست خود را برای انتخاب شدن از طرف استان ساسکاچوان کانادا ارائه نمایند. از سوی دیگر، همانطور که در خبر قبلی آمد، اخیرا ساسکاچوان اعلام نموده است که متقاضیان دوزبانه مسلط بر انگلیسی و فرانسه امتیاز بیشتری می گیرند.

زیرمجموعه اکسپرس انتری

در این پذیرش مجموعا 344 دعوتنامه برای متقاضیانی صادر شد که در صف انتظار اکسپرس انتری دارای پروفایل بودند و مجموعا 197 دعوتنامه هم برای متقاضیان مشاغل مورد احتیاج صادر شده است. حداقل امتیازشان هم 72 بوده است.

زیرمجموعه اکسپرس انتری برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان با سیستم اکسپرس انتری فدرال مرتبط است؛ سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد.

آندسته از متقاضیان اکسپرس انتری که استان ساسکاچوان با درخواست آنها مبنی بر انتخاب شدن موافقت می نماید 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS در سطح فدرال دریافت می نمایند و امتیاز تضمینی است برای دریافت دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا.

زیرمجموعه مشاغل مورد احتیاج

مجموعا 197 دعوتنامه هم برای متقاضیان زیرمجموعه مشاغل مورد احتیاج صادر شد؛ زیرمجموعه مشاغل مورد احتیاج در برابر متقاضیانی گگردده است که پروفایل اکسپرس انتری فدرال ندارند. این برنامه مهاجرتی برای متقاضیانی مناسب است که در مشاغلی سابقه کار دارند که در بازار کار ساسکاچوان با کمبود نیرو روبرو هستند. حداقل امتیاز متقاضیان این زیرمجموعه نیز 72 بوده است.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1257

به "دعوت از 541 متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 541 متقاضی در جدیدترین پذیرش ساسکاچوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید