خبرنگاران هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد

به گزارش مجله یافان، مشهد- خبرنگاران- مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی روز آدینه با صدور اطلاعیه ای نسبت به احتمال وقوع سیلاب بر اثر بارشهای رگباری همراه با تداوم وزش باد شدید و کاهش دما در این استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

خبرنگاران هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد

طبق اطلاعیه هواشناسی خراسان رضوی، فعالیت سامانه ناپایدار جوی به تناوب تا دوشنبه هفته آینده در این استان ادامه خواهد داشت که پیامد این سامانه وزش باد شدید تا خیلی شدید توام با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش میدان دید همراه با بروز خسارت است.

در این مدت وقوع رگبار پراکنده باران و رعد و برق با احتمال آبگرفتگی و رواناب بویژه در مناطق شمالی استان پیش بینی شده است.

از یکشنبه شب هفته آینده نیز در نواحی سردسیر و کوهستانی خراسان رضوی بارشهای پراکنده باران و برف همراه با تشکیل مه و کاهش دید و احتمال کولاک برف در جاده های کوهستانی رخ خواهد داد.

این اطلاعیه همچنین از کاهش 10 تا 12 درجه ای دمای هوا در استان خراسان رضوی طی روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده خبر داده است.

هواشناسی خراسان رضوی در این اطلاعیه به فراهم نمودن تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز خسارات ناشی از وزش باد شدید از جمله افزایش استحکام سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و احتیاط در جاده های کوهستانی و عدم صعود به ارتفاعات تاکید نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 898

به "خبرنگاران هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هواشناسی خراسان رضوی نسبت به وقوع سیلاب هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید